[A] Domykanie szyb z pilota

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
enter76

#181 Post autor: enter76 »

Strzałeczka wszystkim Zafiromaniakom.

Jestem tu niestety nowy więc swoją skromną osobą na razie niewiele wniosę do tematu, ale zmuszony byłem coś nasmarować ponieważ albo nieuważnie czytam, albo po prostu tego nie znalazłem - a mianowicie...

Jestem posiadaczem Zośki (jakiejś egzotycznej wersji - w każdym razie na chwilę obecną nie stanowi), która nie ma zainstalowanego modułu "komfort" czyli o domykaniu szybek z kluczyka mowy nie ma (w sumie to tylko przednie szyby - tylne - wspomagane ręcznie) i właśnie ja w tej sprawie. Wszystkie powyższe posty dotyczą domykania szybek przy zainstalowanym module "komfort" - natomiast powiedzcie jak się temat przedstawia w przypadku braku owego modułu.
Uprzedzając odpowiedź w stylu "NO WAY!" itp... (szczerze czytałam i albo nieznalazłem, albo przeoczyłem - jeśli tak to chylę czoło...) to może ew. poproszę Was szanowni forumowicze o informację na temat możliwości montażu do "gołej" Zośki modułu komfort. Dzieciaki w sumie okien nie otwierają więc tył - spoko, ale mi się parę razy przytrafiło jeździć z leciutko uchylonymi z przodu i jak się łatwo domyślić... :) wiadomo - skleroza or something :)

...reasumując:
1. czy jest możliwość wymuszenia zamykania szyb bez modułu "komfort" (pewnie nie, ale jeszcze dopytam)
2. czy jest możliwość dołożenia samego modułu "komfort" do do Zośki w wersji warzywniak (czyt. ogórek) :)

Sorki za wstępny słowotok, ale tak, żeby jasno sprawę przedstawić i dzięki za cierpliwość w jego przebrnięciu :)

pozdro!

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#182 Post autor: oki »

Enter76 pytanie czy szby ci się same zamykają z przycisku, czy musisz trzymać przycisk do końca zamknięcia?
Jeśli trzymasz ręcznie to faktycznie nie masz modułu i trzeba taki moduł zamontować, moze być uniwersalny moduł domykania szyb odpowiednio wpięty.

enter76

#183 Post autor: enter76 »

Hejka...
Nie no tak jak napisałem - domykania szyb nie ma i to na żaden sposób (od wewnątrz się nie liczy:) ) stąd pytanie o moduł komfort - no bo w takiej sytuacji to wszystko wskazuje, że go po prostu nie ma. Urządziło by mnie domykanie nawet z samego kluczyka więc montaż takowego modułu załatwił by sprawę.
Czyli z tego co piszesz to widzę, że jest możliwość montażu takowego modułu i gitara - w takim razie wiem czego potrzebuję i ew. czego szukać.

Dzięki...

Anony Mous

#184 Post autor: Anony Mous »

na alledrogo jest sporo modułów komfortu zdemontowanych z Zosiek, pytanie tylko jak wygląda montaż tego ustrojstwa? Czy cały ten moduł zastępuje centralkę, która już jest wmontowana? No i najważniejsze jak potem sparować kluczyk z modułem?

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#185 Post autor: oki »

Krico już robiłem kilka tych układzików dokładanych do domykania szyb współpracujących z fabrycznym modułem.
Układ działa poprawnie i nie rozładowywuje akumulatora tak jak nie które inne patenty.
Tak na dobrą sprawę to nie ma filozofii w działaniu ma przytrzymać dłużej sygnał masy symulując przekręcenie kluczyka w zamku.
Układ można podpiąć zarówno pod pierwszy sygnał pilota (zamknięce centralnego zamka) jak i pod drugi sygnał na doryglowaniu.

vinopij

#186 Post autor: vinopij »

oki pisze:Krico już robiłem kilka tych układzików dokładanych do domykania szyb współpracujących z fabrycznym modułem.
Układ działa poprawnie i nie rozładowywuje akumulatora tak jak nie które inne patenty.
Tak na dobrą sprawę to nie ma filozofii w działaniu ma przytrzymać dłużej sygnał masy symulując przekręcenie kluczyka w zamku.
Układ można podpiąć zarówno pod pierwszy sygnał pilota (zamknięce centralnego zamka) jak i pod drugi sygnał na doryglowaniu.
Mam dokładnie coś takiego :) układ jest podpięty pod ryglowanie.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#187 Post autor: Dziadek13 »

Coś takiego http://www.astra.it.pl/astra/domykanie/ ryglowanie na nodze nr 10 jest dobre z możliwością zostawienia małej luki uchylonych szyb lub nóżka nr 7 brak tej możliwości.Chodzi o możliwość rozładowania aku.

piort27

#188 Post autor: piort27 »

witam wszystkich mam problemik tego typu iż po rozłączeniu ako nie działa na pilocie domykanie i otwieranie szyb czy ktoś może pomóc :cry:

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#189 Post autor: MieHor »

piort27, po pierwsze - na forum obowiązuje pisanie we właściwych działach - tematach - nie wolno zakładać nowych tematów przed użyciem opcji SZUKAJ, po drugie Twój temat przeniosłem tutaj i po trzecie poczytaj ten temat od początku a znajdziesz rozwiązanie.
Moja podpowiedź - zaprogramuj na nowo szyby i wszystko wróci do porządku

piort27

#190 Post autor: piort27 »

MieHor, dzięki za podpowiedz

rafczyk211

#191 Post autor: rafczyk211 »

wczoraj właśnie robiłem domykanie drzwi z pilota. Żadna filozofia, pół godzinki i zrobione, najgorzej z rozbieraniem tego boczku a później z jego spasowaniem

misiek80

#192 Post autor: misiek80 »

Koleedzy a ja mam problem z tym domykaniem. dzis zlutowalem ukladzik i po ponownym podlaczeniu centralki (oraz zaprogramowaniu szyb) szyby niezamykaja sie do konca tzn ida w gore pare centymetrow i koniec :( a czasem tylko 3 sie rosza. dodam ze kondensator jest 470 µF/ 16V a domykanie po ryglowaniu dzwi. prosze o rade jak to ugrysc.

[ Dodano: Pią Wrz 23, 2011 07:48 ]
poprzedni post jest juz nieaktualny :)

jowket

#193 Post autor: jowket »

Wczoraj również robiłem domykanie drzwi z pilota. Podłączyłem pod nóżkę nr 7 zgodnie z tym rysunkiem
Obrazek

Myślę że nie zaryzykuję nóżki nr 10 ponieważ już kilka razy udało mi się zostawić pozamykane auto z otwartymi szybami - na szczęście nic nie zginęło ani nie padało- dlatego stanowczo nóżka 7. (dla roztargnionych)
W kwestii kondensatora:
Dałem kondensator 330uF 25V żadnych problemów nie stwierdzam. Kolego Misiek80 PROBLEM niedomykających się szyb prawdopodobnie dotyczy stanu twojego akumulatora. Tzn Jeżeli akumulator jest lipny to szyby zamykają się wolniej i układ potrzebuje więcej czasu na domknięcie a więc większy kondensator - ot i cała filozofia. POZDRAWIAM
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2011, 15:59 przez jowket, łącznie zmieniany 1 raz.

misiek80

#194 Post autor: misiek80 »

jowket pisze:Kolego Misiek80 PROBLEM niedomykających się szyb prawdopodobnie dotyczy stanu twojego akumulatora. Tzn Jeżeli akumulator jest lipny to szyby zamykają się wolniej i układ potrzebuje więcej czasu na domknięcie a więc większy kondensator - ot i cała filozofia. POZDRAWIAM

no niestety niemoge sie zgodzic z kolega poniewaz aku ma niecaly rok i autko odpala na dotyk wiec ta opcja odpada. dodam do mojego poprzedniego postu ze po jakims czasie robilo sie cos takiego ze po zamknieciu z pilota 1 raz szyby ruszyly sie 2-5 cm do gory, a po ryglowaniu jeszcze kilkanascie.
w tej sytuacji zdecydowalem sie to zdemontowac i poszukac innego rozwiazania
jak narazie nic nieznalazlem, ale do wiosny troche czasu to i moze cos zdaze znalez :lol:

vinopij

#195 Post autor: vinopij »

misiek80 pisze:po jakims czasie robilo sie cos takiego ze po zamknieciu z pilota 1 raz szyby ruszyly sie 2-5 cm do gory, a po ryglowaniu jeszcze kilkanascie.
Kolego masz zlutowany układzik działający na zamykanie i na ryglowanie? może tu tkwi problem.. ja mam ustawione domykanie na ryglowanie i mi działa wszystko jak należy z tym ze jak kupiłem gotowy układzik na allegro za 19 zł :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”