[FAQ]wypalanie DPF-u

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
SummerLove

#736 Post autor: SummerLove »

Próbowałem wypalić filtr przy stanie 44% bo mi znów pokazał się błąd różnicy ciśnień. W trasie nie da rady bo ten serwisowy się włącza. Dzwonie do mechanika mówi że wypalić z komputera.
Wypalam, różnica ciśnień widzę skacze do 40kPa, temperatura spalin ponad 700C, już zadowolony jestem bo regeneracja się rozpoczęła. Zakończono, z niedowierzaniem patrzę, nasycenie fitra 78%!! lol. Co myślicie o tym???

Awatar użytkownika
slater7
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:40
Imię: Krystian
Lokalizacja: Czeladz/Londyn
Auto: Audi
Model: A6
Oznaczenie silnika: CAHA

#737 Post autor: slater7 »

SummerLove pisze:Próbowałem wypalić filtr przy stanie 44% bo mi znów pokazał się błąd różnicy ciśnień. W trasie nie da rady bo ten serwisowy się włącza. Dzwonie do mechanika mówi że wypalić z komputera.
Wypalam, różnica ciśnień widzę skacze do 40kPa, temperatura spalin ponad 700C, już zadowolony jestem bo regeneracja się rozpoczęła. Zakończono, z niedowierzaniem patrzę, nasycenie fitra 78%!! lol. Co myślicie o tym???
wyglada na zapchany filter - stad te problemy z cisnieniem a poza tym wypalanie stacjonarne nie zmniejszy nasycenia ponizej 70% - zdecydowanie po przekroczeniu 80% w trase i ogien co by go wypalic standardowo i wtedy sprawdz nasycenie...
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - S. Lem

ostrylublin

#738 Post autor: ostrylublin »

Witam wszystkich, jako nowy właściciel zafirki mam dużo pytań, ale na początek zgodnie z tematem, mam pytanko jak można sprawdzić nasycenie filtra dpf. Czy da radę to jakość sprawdzić samemu w samochodzie czy tylko podłączając się pod kompa w jakimś serwisie.
pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi jeśli się pojawią

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#739 Post autor: Bodek »

Witam, trzeba mieś interfejs, dobry jest OP-COM.

Spokojnie poczytaj na forum, o wypalaniu jest dużo.

Poszukaj kogoś z Twojej okolicy może ma fejsa.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

sylwek2601

#740 Post autor: sylwek2601 »

Cześć! Mam takie pytanie, filtr wypalał mi się około 7-8 razy w tym 3 razy w mieście w korku. Czy to normalne, że podczas wypalania, stojąc w korku, wydobywa się dym spod auta? Już kilka osób które stały w korku zwracały mi uwagę i przyznam, że jest to denerwujące. Mówię od razu - jestem "świeżym" właścicielem Zafiry i nigdy nie miałem auta z DPF-em. Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#741 Post autor: Bodek »

sylwek2601 pisze:Cześć! Mam takie pytanie, filtr wypalał mi się około 7-8 razy w tym 3 razy w mieście w korku. Czy to normalne, że podczas wypalania, stojąc w korku, wydobywa się dym spod auta? Już kilka osób które stały w korku zwracały mi uwagę i przyznam, że jest to denerwujące. Mówię od razu - jestem "świeżym" właścicielem Zafiry i nigdy nie miałem auta z DPF-em. Z góry dzięki za pomoc.
Po jakim przebiegu wypala ci się w mieście, a po jakim na trasie.

Dym idzie z rury, bo musi, w końcu się wypala. W zimie widać lepiej.

O charakterystycznych objawach poczytasz na forum, jest tego sporo.

Na przykład:

TU
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

sylwek2601

#742 Post autor: sylwek2601 »

Jazda tylko po mieście, wypala się co około 400-450km.
Na trasie ciężko mi stwierdzić co jaki przebieg. Pytam, bo z tego co mówili Ci ludzie co podchodzili do mnie w korku prawie, że z gaśnicą to u nich wypalanie filtra nie powoduje aż takiej zadymy. A dymu jest sporo. Dodam jeszcze, że zaraz po kupnie auta (tj. 2 miesiące temu) wymieniane były wszystkie płyny, może coś zostało oblane i przez to tak dymi. Tylko, że po tylu wypalaniach mogłoby się to już wypalić.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#743 Post autor: Bodek »

sylwek2601 pisze:Jazda tylko po mieście, wypala się co około 400-450km.
Na trasie ciężko mi stwierdzić co jaki przebieg. Pytam, bo z tego co mówili Ci ludzie co podchodzili do mnie w korku prawie, że z gaśnicą to u nich wypalanie filtra nie powoduje aż takiej zadymy. A dymu jest sporo.
Jeżeli chodzi o dym to nie zauważam go specjalnie, przebieg po mieści OK - tak ma być.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

sylwek2601

#744 Post autor: sylwek2601 »

No nic, dzięki, może w końcu "coś" się dopali i przestanie tak dymić.

ostrylublin

#745 Post autor: ostrylublin »

Pewnie tak trzeba będzie zrobić, wstrzymam się jeszcze kilka dni, jutro lecę w trasę 150 km (2x75), a pojutrze 300 (2x150), może coś uda mi się zauważyć w pracy silnika.
A tak abstrahując od tematu jako nowy właściciel zafiry przeglądam dużo wątków i jak tak czytam do dziw, że te samochody w ogóle jeżdżą :lol: tu kontrolka tu czujnik :D

olsen

#746 Post autor: olsen »

witam mam op-compa jak będziesz chciał to mogę sprawdzić nasycenie filta w twojej ZB

kaka32

#747 Post autor: kaka32 »

Już ma zafirę 5 miesięcy i mimo usilnych starań nigdy jeszcze nie udało mi się zaob serwować wypalania DPF-u.Jeżdżę przeważnie po mieście czasami trasy więc chyba diabeł nie jest taki straszny jak go malują.Dzisiaj sprawdzałem opcomem 55% nasycenia i wypalanie było 245 km wstecz. :D A tak przy okazji: jest jakieś nowsze oprogramowanie do opcoma czy tylko to China 2010??

billi_

#748 Post autor: billi_ »

A czy przy wypalaniu tego g... zawsze Wam miga kontrolka świec żarowych...? U mnie przy pierwszym wypalaniu migała, natomiast przy następnych nie... a na pewno się wypalało bo były wszystkie objawy.

marrybus

#749 Post autor: marrybus »

billi_ pisze:A czy przy wypalaniu tego g... zawsze Wam miga kontrolka świec żarowych...? U mnie przy pierwszym wypalaniu migała, natomiast przy następnych nie... a na pewno się wypalało bo były wszystkie objawy.
Wszystko w porządku. Normalnie gdy filtr osiągnie 80%, silnik jest rozgrzany (85st) i przekroczysz 100km/h to rozpoczyna się proces wypalania - bez kontrolki.

Za pierwszym razem naprawdopodobniej przerwałeś wypalanie lub nie dałeś okazji do wypalenia - wtedy kontorlka miga żeby nie przerywać kolejnego wypalania i dać okazję do wypalenia.

Anony Mous

#750 Post autor: Anony Mous »

billi_ pisze:A czy przy wypalaniu tego g... zawsze Wam miga kontrolka świec żarowych...? U mnie przy pierwszym wypalaniu migała, natomiast przy następnych nie... a na pewno się wypalało bo były wszystkie objawy.
lektura sie kłania:
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=5551

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”