Problemy związane z użytkowaniem turbosprężarki

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#91 Post autor: Dziadek13 »

A no do znudzenia pomiar podciśnienia -0.7-0.9 Bara,sprawdzenie szczelności siłownika turbiny WG i sprawności elektrozaworu od turbiny,oraz czujnika doładowania w dolocie.
Pierwszy temat.
http://pl.lmgtfy.com/?q=http%3A%2F%2Fww ... 3Ft%3D1044 proste.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#92 Post autor: Harry200 »

A kontrolka silnika Ci sie nie zapaliła.. :?:

Gruka

#93 Post autor: Gruka »

Dziadek13, skoro Ci się nudzi to nie widzę problemu.

H,Łajszczak, kontrolka się zapala ale jak wspominałem wcześniej działo się tak głównie po deszczu aż przestało całkiem działać

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#94 Post autor: Dziadek13 »

Gruka pisze:H,Łajszczak, kontrolka się zapala ale jak wspominałem wcześniej działo się tak głównie po deszczu aż przestało całkiem działać
Jak sie zapala to musi być zapisany błąd podepnij pod komputer i zapodaj nr błędu będzie prędzej,no i sprawdzić moje podpowiedzi,i nie dąsaj sie. :D

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#95 Post autor: Harry200 »

Błędy tak czy inaczej musisz odczytać,jeżeli chodzi o to że taką przypadłość masz zawsze po deszczu zostają przewody pomiędzy komputerem a elektrozaworami.Odczytaj błędy i napisz to może coś więcej się da powiedzieć..

biedrona

#96 Post autor: biedrona »

Witajcie Ostatnio zauważyłem przypadkowo że coś pogwizduje, wyje jak dodaje gazu lub puszczam pedał gazu na postoju Jak przytrzymam pedał gazu to też słychać ten dźwięk Na wolnych obrotach nic nie słychać Nie wiem czy tak ma być czy coś zaczyna się dziać z moją Zafirą Dodam że moje autko to Zafira 2.0 DTI Gwizd dochodzi gdzieś z komory silnika Pozdrawiam

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#97 Post autor: Harry200 »

A nie rozszczelnił Ci się gdzieś wąż za turbosprężarką.. :?:

twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#98 Post autor: twardypt91 »

Teoretycznie przy jakich obrotach ten "dopalacz" powinien się załączać?
Opel Zafira A (po lifcie) - jedyne słuszne auto :driver:

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#99 Post autor: Harry200 »

U mnie na wskaźniku doładowania widać że od 1400 obrotów zaczyna się doładowanie..

twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#100 Post autor: twardypt91 »

I wyczuwa się to takim delikatnym "kopem", zgadza się?
Opel Zafira A (po lifcie) - jedyne słuszne auto :driver:

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#101 Post autor: Harry200 »

Tak na początku delikatnym a później jak wzrastają obroty to i kopa czuć mocniej..

chmiel

#102 Post autor: chmiel »

Witam . Wcześniej jeździłem astrą 2.0 DTL i kiedy włączyłem silnik to siłownik zaciągał dziwgenkę od turbo, ale kiedy dodawałem gazu to ta dzwigenka chodziła. Obecnie w zosi zobaczyłem że tylko zaciąga ją ale ona już nie porusza się. Patrzyłem u kolegi który ma Vectrę z tym samym silnikiem i również nie zaciąga tak jak w zafirze. To jak to ma działać prawidłowo ? Na pewno turbo działa bo samochód ma kopa . czy to jest uzależnione od czunika doładowania który mam teraz , a którego nie miałem w Astrze?

maciej1976

#103 Post autor: maciej1976 »

Niestety u mnie turbina też przestała działać , to już druga zafira i ten sam przypadek , w poprzedniej wymieniłem przepływomierz i było ok , obawiam się że równie dobrze może to być elektrozawór tylko niewiadomo który bo są trzy. Jeden z dwóch umieszczonych przy akumulatorze głośno trzeszczy.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#104 Post autor: Dziadek13 »

chmiel pisze:Patrzyłem u kolegi który ma Vectrę z tym samym silnikiem i również nie zaciąga tak jak w zafirze. To jak to ma działać prawidłowo ? Na pewno turbo działa bo samochód ma kopa . czy to jest uzależnione od czunika doładowania który mam teraz , a którego nie miałem w Astrze?
Teraz czy silownik od turbo powinien chodzić również przy przegazowaniu na postoju czy tylko przy jezdzie ?.
Siłownik od turbo sterujacy zaworem Wastegata zaraz po odpaleniu silnika zamyka się (czyli zaciąga dzwignie od turbo) i nie ma prawa drgnąć aż do momentu sygnału z czujnika cisnienia w kolektorze ssacym o zbyt dużym ciśnieniu doładowania (wtedy popuszcza dzwignie zmniejszając ciśnienie).
maciej1976 pisze:Niestety u mnie turbina też przestała działać , to już druga zafira i ten sam przypadek , w poprzedniej wymieniłem przepływomierz i było ok , obawiam się że równie dobrze może to być elektrozawór tylko niewiadomo który bo są trzy. Jeden z dwóch umieszczonych przy akumulatorze głośno trzeszczy.
Ten co trzeszczy to od zaworu EGR ten drugi to od siłownika klapek zawirowań a od turbo jest ten pod wężem z przepływką ale nie koniecznie on może siłownik turbiny ma uszkodzoną membrame i przepuszcza.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2011, 19:27 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 2 razy.

Anony Mous

#105 Post autor: Anony Mous »

Zapytam się przy okazji. Skąd wiecie że turbo nie podaje (po za przymuleniem silnika). Czy check się pali ??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”