[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
rampi
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 29 lip 2011, 17:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: lubuskie
Auto: 1.9cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z19dt
Gender:

#391 Post autor: rampi »

do 100 zmieszczę się do 6, co kolejne 30km/h wyzej to i litr więcej :):)

[ Dodano: Wto Sie 02, 2011 22:06 ]
jeszcze nie jezdziłem zimą, ciekaw jestem jak to wygląda? 8)

Przemcio

#392 Post autor: Przemcio »

A co . . . napiszę :> . Trasa Szczecin > Heringsdorf > Szczecin , jakieś 280 kilometrów , włączona klima ,4osby na pokładzie , jedno wypalanie , 5,5L/100km. śr. prędkość 64km/h . Oczywiście wizyta na molo , a po drodze w wioskach niemieckich "przyjazne" plakaty wyborcze NPD "Ausländer Raus" :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 07 sie 2011, 12:44 przez Przemcio, łącznie zmieniany 2 razy.

stolarz

#393 Post autor: stolarz »

Ostatnia trasa dom-Kraków w tym jedno wypalanie DPF-a srednia wyszła 5,0 L/100 a predkość 75/h

SZYMON_K

#394 Post autor: SZYMON_K »

8 l na sto w miescie wedlug komputera

mickcent

#395 Post autor: mickcent »

Ja przejechałem do Francji i z powrotem - 5500km średnie spalanie 7,5 l/h, z 3 rowerami na haku i "trumną" na dachu

grynia

#396 Post autor: grynia »

Nie wiem jak Wy to robicie, że macie takie niskie spalanie. Moja Zofia mnie (i moją żonę) bardzo irytuje, bo na trasie nie mogę zejść poniżej 7 litrów. Wczorajszy przykłąd, trasa 150 km, bardzo spokojnie, momentami z klimą, wynik 7,2. Drażni mnie to okropnie, zważywszy że wcześniejsze Volvo 2,5TDI paliło mi w trasie max 6litrów. Czy opony 225/40/17 mogą aż tak dużo wpływać na spalanie? - chyba nie.

Piotrek413

#397 Post autor: Piotrek413 »

Jakie masz spalanie chwilowe przy 110km/h na szóstce i jak włączysz tempomat?

grynia

#398 Post autor: grynia »

Piotrek413 pisze:Jakie masz spalanie chwilowe przy 110km/h na szóstce i jak włączysz tempomat?
Nie sprawdzałem, podam jeszcze dzisiaj, a ile Ty masz?

Piotrek413

#399 Post autor: Piotrek413 »

Ja zaraz lecę w trasę to zobaczę jak się teraz ma spalanie. Ale z tego co pamiętam to do 5l powinno być.

A weź oblicz samemu. Podjedz pod dystrybutor zatankuj pod korek, przejedz się gdzieś w trasę i zatankuj znowu. I oblicz spalanie na piechotę.

A może to wina stacji na której tankujesz?
Ja na BP tankuję od 2lati spalanie jest mniejsze niż jak zatankuję na innych stacjach typu Shell i innych mniejszych.

Anony Mous

#400 Post autor: Anony Mous »

Oto spalanie z trasy do Chorwacji. Na każdym tankowaniu wlewałem więcej o 1-2 litry niż pokazywał komputer, czyli wciąż przekłamuje mimo, że mam korektę na maxa. Przekłamanie kształtuje sie na poziomie około 0.2 litra. Tak więc spalanie około 6.1. Auto mocno dociążone, ale większość trasy było w nocy bez klimy. Jechaliśmy na 3 auta raczej spokojnie, max 140km/h. Touareg 5.0 spalił 9.0.


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

buszmen72

#401 Post autor: buszmen72 »

nie ma sensu się wqrwiać palą rewalcjnie ale chyba z górki.....moja ZB 150KM przy jezdzie na klimie w trasie 8.7 zaznaczam że jak trzeba to but ...... :lol: za niedługo przeczytam że Zoski palą 4l ?????????jaja ychy :mrgreen:

Anony Mous

#402 Post autor: Anony Mous »

Wrocław => Łazy kręcenie na miejscu i z powrotem. Przejazd 1200KM.

Dwie dorosłe osoby + dwójka dzieci (8 i 1). Bagażnik pełny pod sufit (+ dla siatki) :)
Spalanie komputer 5,1 w rzeczywistości +,- 0,3 litra
Jazda ogólnie spokojna do 90-130. Klima sporadycznie

Carcom1

#403 Post autor: Carcom1 »

U mnie trasa Warszawa - Karwia sam + 2 torby 6.4L średnie na A1 do 160km
Na powrocie Karwia - Warszawa dorosłe osoby 2 dzieci 9 i 10 lat bagażnik załadowany na Full Autostrada A1 do 150 średnie 6,8 l na 100

kubik_CDTi

#404 Post autor: kubik_CDTi »

Ja mam z 3ostatnich baków średnią 8l,zdrowo w trasie z klimą+ po mieście trochę jazdy.
Świetny wynik :lol:

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#405 Post autor: rhaaziel »

buszmen72, na spokojnie nie ma się co stresować wyższym spalaniem, moja zośka też pali średnio więcej od wyników tu prezentowanych :) wszystko zależy od warunków gdzie się jedzie i jak się jedzie.

Podejrzewam, że gdyby np. 10 zosiek jechało tą samą trasą w takich samych warunkach to wszystkie zmieściłyby się w max 0,5 litra różnicy na 100km pomiędzy najbardziej ekonomiczną i najbardziej żarłoczną.

U mnie spalanie oscyluje od 5,8 na trasie jadąc bardzo spokojnie poprzez 6,6 na trasie jadąc normalnie (czytaj powyżej ograniczeń) do 8 litrów jadać na trasie na sowitym bucie, a na końcu wychodzi około 9 litrów jeżdżąc po mieście z włączoną klimą.

Obserwując ten wątek, to z nielicznymi wyjątkami (mam na myśli wyjątkowo zaniżone spalania) u wszystkich 150-tek (i więcej) jest dość podobnie jeśli weźmie się pod uwagę na jakiej trasie był robiony pomiar.

ps. dodam tylko, że podałem faktyczne wartości spalania, a nie to co pokazuje BC, gdyż mimo rocznych zabiegów z kalibracją nadal zdarza mu się oszukać nawet o 0,3 litra na 100km
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”