LPG - polecane instalacje gazowe do Zafiry A_B

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
ube

#226 Post autor: ube »

narazie to jest swieza instalacja auto robi dziennie 20km w jedna strone i z powrotem to za krotka trasa zeby powiedziec czy cos jest nie tak.

Ja sie przejechałem na pelnym bucie na kazdym biegu pod 6 tys ok 40km i bylo wporządku.
Zobaczymy, instalacja nie jest podpięta pod sonde z tego co widziałem.

Connor MacLeod

#227 Post autor: Connor MacLeod »

W sobotę zagazowałem swoją ZA i udało mi się przejechać jak do tej pory 190km. Mam w całości instalację firmy LOVATO - parownik daje radę do 200 koni.
Pierwsze wrażenia - na trasie rewelacja. Auto jest bardzo dynamiczne i nie ma problemów z manewrami. Jak pojeżdżę trochę dłużej to dam dokładniejsze wyniki ze spalania. Szacunkowe zużycie gazu na trasie przy Vśr ok. 100k/h i włączonej klimie to jakieś 6,5 do 7 l. gazu.

AGENT

#228 Post autor: AGENT »

Nabyłem Zafirke A dwa miesiące temu i przszedł czas na montaż instalacji. W firmie Czakram polecili mi : BRC w cenie SQ24-2600 pln lub SQP&D -3100pln. Czy jest sens płacić 3100zł czy zainwestować w SQ24 ??

jacek28

#229 Post autor: jacek28 »

ja dałem za stag-a 2100 i śmiga super

M@rio

#230 Post autor: M@rio »

AGENT pisze:BRC w cenie SQ24
ja do mojej włożyłem właśnie BRC z lubryfikacją i polecam bardzo - auto śmiga jak ta lala

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#231 Post autor: firek »

AGENT, dla takiej Zosi jaką masz można oczywiście założyć spokojnie 24, ale ja bym polecił równiez instalację o nazwie LOVATO-koszt w Lublinie to 2100-2300 w zależności od warsztatu. Jest to instalacja produkowana i rozprowadzana przy współpracy firmy Landi Renzo. Pozdrawiam ;)

fabidan

#232 Post autor: fabidan »

Tez myślałem o BRC kiedyś, ale do Zosi A spokojnie wystarczy instalacja typu STAG -300, STAG 4; wydawanie 3k na gaz mija się raczej z celem - chyba że robisz duże przebiegi. W BRC będziesz miał lepsze wtryski ale i ich późniejsza ew. wymiana będzie droższa. U mnie (STAG 300, prawie 10kkm) póki co nic się nie dzieje - płaciłem 2300 w marcu

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#233 Post autor: Szuwarek »

Dzisiaj zaproponowano mi dwie instalacje STAG200 za 1900 i STAG 300 za dwie stówki więcej - jaka jest między nimi różnica - czytaj którą lepiej założyć ?
Przy okazji czy reguła jest że wtryski w tych instalacjach wytrzymują tylko 20tys :shock:

jacek28

#234 Post autor: jacek28 »

Szuwarek, stag to tylko komputer a wtryski jakie sobie założysz to bedziesz miał,polecam magik jet,a poza tym stag 300 a nawet 400 bedzie git.

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#235 Post autor: Szuwarek »

Ktoś ma jeszcze jakieś wtryski godne polecenia ? - nie chcę wyjść na ignoranta :)

[ Dodano: Czw Wrz 22, 2011 14:15 ]
Różnice między >>>> valtek34 - magic jet - hana. Z praktyki proszę - czy warto dać 100zł. więcej za magica i 400 więcej za hanę w porównaniu do valteka ?

[ Dodano: Czw Wrz 22, 2011 14:31 ]
Aha i komputer lepszy jest zenit czy Stag ?

[ Dodano: Pią Wrz 23, 2011 15:54 ]
ODNOSZĘ NIEODPARTE WRAŻENIE ŻE NIKT NIE JEŹDZI NA GAZIE - taki nawał postów że hoho.

bamber8

#236 Post autor: bamber8 »

Witam - kupiłem Zafcię 2,2 z zamiarem zagazowania sekwencją, podzielcie się jakie macie instalacje w swoich autkach zamontowane, we wcześniejszym aucie miałem sekwencje BRC i działała OK, rozważam czy warto założyć coś tańszego czy jednak nie. Dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2011, 10:04 przez bamber8, łącznie zmieniany 1 raz.

Artur

#237 Post autor: Artur »

Może ktoś polecić sprawdzony warsztat montujący instalacje LPG. Zdecydowałem się na BRC, sporo pochlebnych opini wyczytałem na temat tej instalacji.

M@rio

#238 Post autor: M@rio »

ja mam w zafce BRC seq24 z lubryfikacją i żadnych problemów - więc taką polecam
w tym temacie masz sporo na temat LPG
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 26 lis 2017, 11:04 przez Rybka, łącznie zmieniany 1 raz.

Skasowany użytkownik 3135

#239 Post autor: Skasowany użytkownik 3135 »

ja też mam w swojej Zafirce BRC seqw24 i daje radę także polecam!

dariusz.siuchta

#240 Post autor: dariusz.siuchta »

Witaj
Ja mam u siebie założoną instalację STAG-4 zrobiłem już na niej 50 tyś km i przyznam szczerze że 2 razy wymieniałem filtry a powinienem co 10 tyś km. Ale mimo wszystko nic się jeszcze nie stało, żadnych problemów. Wcześniej miałem BRC FLY 24 czy jakoś tak, ale niestety uległa uszkodzeniu, niopłacalna naprawa, w dużo nizszych kosztach niż naprawa załozyłem owego STAG'a-4 z 2-letnia gwarancją i śmigam aż miło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”