Problemy związane z intercoolerem

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
JARCYK

#31 Post autor: JARCYK »

poziom jest w ok nie bieze nawet kropelki olej idzie chyba z turbiny bo najwiecej wycieklo z metalowej rury ktora wychodzi prosto z niej, dziwne ze nic nie kopci. Wiec caly ten uklad powinien byc suchy,no to chyba mam problem

omnibs

#32 Post autor: omnibs »

Spoko przepuszcza Ci turbo. Mam to samo. Oleju mi bierze 1 ltr na 10000 km. Można z tym jeździć ale obserwuj temat czy nie ubywa oleju za szybko.

P.S w oplu nie ma możliwości że Ci nie bierze oleju !!! To Opel ... musi brać a jak masz w rurze to bierze. na bank bo to olej a nie woda święcona. Pewnie masz już również zasyfiony EGR.

JARCYK

#33 Post autor: JARCYK »

ok,czasami zapala mi sie kontrolka z kluczykiem komputer nie pokazuje zadnych bleduw,wiec moze to byc przez zasyfiony EGR???
mozna go samemu przeczyscic'???

chmiel

#34 Post autor: chmiel »

Mam bardzo głupie pytanie. Mianowicie odkręciłem przewody od interkoolera i ponownie przykręciłem ale nie za mocno ponieważ tam jest plastik. Czy można przykręcić opaski na maxa bo mi się poci pod jednym z węży ? Pytam się bo już w astrze świece urwałem rozumiecie panowie?

Dek
Bywalec
Posty: 190
Rejestracja: 25 cze 2010, 10:09
Imię: Adrian
Lokalizacja: Środek Opolszczyzny
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#35 Post autor: Dek »

Ściągnij tą rurę wyczyść z oleju następnie załóż i opaskę zaciśnij, minimalnie obok poprzedniego miejsca zaciśnięcia (około 1mm obok). Co do siły przykręcania - nie za mocno z wyczuciem. Ciężko określić siłę dokręcania bo opaska opasce nie równa, niemniej kręć do pierwszego "zgrzytnięcia". Prędzej ukręcisz "gwint" opaski niż zgnieciesz rurę.

chmiel

#36 Post autor: chmiel »

dzięki za pomoc.
Po przykręceniu tych opasek na intercoolerze to tak jak bym sobie drugą turbinę dokupił. Jestem bardzo zdziwiony że to dało taki efekt i że tam jest takie ciśnienie.

Todek

#37 Post autor: Todek »

H,Łajszczak pisze:Można,w poprzednim samochodzie czyściłem benzyną extrakcyjną później wydmuchałem powietrzem i był czyściutki..
Podepnę się pod temat. Czy takie czyszczenie intercoolera coś daje? Czy po takim czyszczeniu jest odczuwalna jakaś różnica w pracy silnika? Czy warto takie czyszczenie robić?
Kolego H,Łajszczak, czy jak czyściłeś intercooler u siebie to dużo syfu w nim było?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#38 Post autor: Harry200 »

Zbytniej różnicy po czyszczeniu nie zaobserwowałem ale ja nie miałem za dużo syfu ..

darkp1

#39 Post autor: darkp1 »

Ja bym prędzej wyczyścił kolektor dolotowy, z tym że to trochę więcej zabawy jest.

Todek

#40 Post autor: Todek »

Czy ktoś demontował intercooler w Zafirze 2.0 DTI z 02? :?:
Jeżeli tak to proszę o podanie krótkiego opisu jak to zrobić. :D
Ja dzisiaj chciałem zdemontować intercooler, i nie dałem rady go wyjąc. :(

darkp1

#41 Post autor: darkp1 »

Todek,ja wyjmowałem, nie ma wielkiej filozofii, z tym że ja zderzak i belkę do tego ściągałem.
Ściągasz zderzak, odkręcasz belkę. No i wszystko masz jak na dłoni, odkręcasz opaski zaciskowe, ściągasz węże a na koniec odkręcasz od chłodnicy, mocowania powinny być u góry i na dole.

momek01093

#42 Post autor: momek01093 »

witam panowie co sądzicie gdyby zamontować większy intecooler chodzi mi to po głowie od dłuższego czasu myślałem nad założeniem od jakiegoś scharana czy coś żeby był mniej więcej takiej wielkości jak chłodnica wody a chłodnice od klimy dosunąć bardziej do zderzaka.
zastanawia mnie tylko czy komputer niebędzie pokazywał błędów żadnych??.
PS. panowie jak sadzi mi olej przez EGR to może to świadczyć o zatkanym intercooleku??

Skasowany użytkownik 6483

#43 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Jak wywala Ci olej przez EGR to raczej świadczy o tym ,że masz tam nieszczelność ale lepiej niech sie wypowiedza inni w tym temacie :/

Awatar użytkownika
airbus
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 13 lip 2011, 23:15
Imię: WojTEK
Lokalizacja: Brzostek
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: 20DTL

#44 Post autor: airbus »

jarecki69 pisze:Jak wywala Ci olej przez EGR to raczej świadczy o tym ,że masz tam nieszczelność ale lepiej niech sie wypowiedza inni w tym temacie :/

mam ten sam problem zachlapana mam cala rure (na zewnatrz) za egr co idzie do intercoolera...Olej znajduje sie tez w rurze gumowej laczacej egr z intercoolerem...
mial ktos cos kiedys podobnego ??

momek01093

#45 Post autor: momek01093 »

kolego turbo puszcza niema innej możliwości ;/ tak jak u mnie ja na razie czyszcze egr któregoś wolnego dnia wymyje ic i myśle nad założeniem innego ic tk aby był wpasowany w atrape w zderzaku żeby miał leprze chłodzenie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”