[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#421 Post autor: MieHor »

W ZB w wersjach silnikowych Z19 - 120 i 150 KM oraz A17 - 110 i 125 KM występują:

MZ4 M32 (WR) RĘCZNA SKRZYNIA BIEGÓW
lub
M36 AF40 - 6 PRZEKŁADNIA AUTOMATYCZNA

jednak mogą one występować z różnymi przełożeniami przekładni głównej, np.:

FW7 PRZEŁOŻENIE PRZEKŁADNI GŁÓWNEJ 3.83
FX1 PRZEŁOŻENIE KOŃCOWE PRZEKŁADNI GŁÓWNEJ 3.94
FX4 PRZEŁOŻENIE KOŃCOWE PRZEKŁADNI GŁÓWNEJ 3.35
FXB PRZEŁOŻENIE PRZEKŁADNI GŁÓWNEJ 3.65
FY1 PRZEŁOŻENIE KOŃCOWE PRZEKŁADNI GŁÓWNEJ 3.63
FY2 PRZEŁOŻENIE KOŃCOWE PRZEKŁADNI GŁÓWNEJ 3.74
FZ4 PRZEŁOŻENIE PRZEKŁADNI GŁÓWNEJ 2.67

najczęściej spotykanym przełożeniem jest FXB (3.65)

jacek171177

#422 Post autor: jacek171177 »

Witam ponownie .
trasa która pokonuję to kraków/ berlin ,a problem polega chyba na ogumieniu bo opony są za duże .W zimie na standardowym ogumieniu 205/55/16 spalało ok 6,5 +4 osoby ,letni profil jest większy i szerszy i tego mogą być skutki .Przedwczorajszy wypad na szrot niemiecki okazał się dobrą okazją zakup felg stalowych i opon o standardach jakich przewiduje producent i wtedy wyjdzie cała prawda jeżeli chodzi o spalanie tego cuda motoryzacji .Tankuje zawsze pod korek i na BP .Pożyjemy zobaczymy ( wyjazd środa a powrót niedziela ) .Postaram się nie przekraczać 160 i poczekam na efekt końcowy

zbyszekm80

#423 Post autor: zbyszekm80 »

na oponach 225/45 r17 średnie spalanie wynosi u mnie 7.5 litra. dojazd do pracy codziennie 25 km w jedna stronę - droga szału nie robi, wyprzedzanie traktorów, maruderów , nauki jazdy itp. , dużo zakrętów. oprócz tego jazda po mieście. (70% praca, 30% miasto).
poniżej 7.5 zeszedłem tylko raz...na 7.4 :):) ale to też może dlatego że auto mam dopiero od niecałych 3 tygodni i się go uczę:)
poza tym staram się autem nie jeździć jak c...a z obrotami 1500/min. to też jest chyba niewskazane dla nowoczesnego diesla.
pozdrawiam

rampi
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 29 lip 2011, 17:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: lubuskie
Auto: 1.9cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z19dt
Gender:

#424 Post autor: rampi »

ja zeszłem narazie do 6L nie przekraczająć 120, niedawno wróciłem z Opla i potwierdziłem przebieg, bo nikt nie wierzył, w tym ja sam :D

[ Dodano: Wto Wrz 20, 2011 19:48 ]
Btw jest kampania w Oplu w celu usunięcia paru spraw silnikowych, oczywiście robota w ramach gwarancji, dla zainteresowanych mogę potem więcej napisać :)

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#425 Post autor: MieHor »

rampi, jeśli wiesz coś więcej na temat tych kampanii to napisz coś więcej tutaj http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=3395 a nie tylko dla zainteresowanych

rampi
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 29 lip 2011, 17:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: lubuskie
Auto: 1.9cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z19dt
Gender:

#426 Post autor: rampi »

Si si się zrobi :)))))))

Andy

#427 Post autor: Andy »

W piątek zrobione 566km , z Mazur do Świnoujścia. Prędkość niewielka ( kiepskie i wąskie drogi ), po drodze mnóstwo terenów zabudowanych. Spalanie 5,83l / 100 km liczone ręcznie po dotankowaniu do pełna.

Silnik 1,9 CDTI , 150 ogierów.

ps.
Najtańszy diesel jaki widziałem po drodze - o dziwo na Statoilu w Świnoujściu - 5,13 zł a najdroższy w okolicach Chojnic - 5,33 zł

evolution1

#428 Post autor: evolution1 »

Śmigam przeważnie w mieście, 80% przy udziale tempomatu, obroty min. 2000

Obrazek

tico0

#429 Post autor: tico0 »

Obrazek

Anony Mous

#430 Post autor: Anony Mous »

evolution1 pisze:Śmigam przeważnie w mieście, 80% przy udziale tempomatu, obroty min. 2000

[url=http://naforum.zapodaj.net/thumbs/1d1ad6195736.jpg]Obrazek[/url]
nie wiem co to za miasto.....ale to nie miasto....Masz średnią predkosc 47km/, czyli bardzo dużą..... u mnie w tej chwili jest 27km/h. Czasami mam 32...i to jest max.....Tak wiec widać jak spalanie niby w miescie bedzie sie rózniło miedzy użytkownikami.....gdyż te dwie średnie prędkości to niebo i ziemia....

Anony Mous

#431 Post autor: Anony Mous »

...no i ten tempomat ...w mieście :roll:

tico0

#432 Post autor: tico0 »

kaliope pisze:u mnie w tej chwili jest 27km/h. Czasami mam 32...i to jest max.....
Uuuuu kaliope to Ty chyba w samych korkach stoisz ;) ...... może ta średnia zależy od stylu jazdy ;) bo ja też dużo poruszam się w terenie zabudowanym z ograniczeniami 50/60 km/h i częstymi kontrolami policyjnymi :evil: .... a że mam ciężką nogę to średnia wyszła mi podobna 8) . W tej mojej średniej z 5 tyś. km to tylko wyjazd nad morze jakieś 900km w sumie a reszta to praca-dom.

Zlooty

#433 Post autor: Zlooty »

Marki pisze:...no i ten tempomat ...w mieście :roll:
to też mnie zdziwiło :lol: , no ale może ktoś lubi włączyć tempomat na 2 lub 3 biegu co by nogę trochę odciążyć do następnych świateł ;)
U mnie teraz jeździ żona więc po niżej 10l nie schodzi , chyba właśnie te krótkie trasy robią swoje :/

kicaj

#434 Post autor: kicaj »

no ja ostatnio jade duzo na tempomacie. poniewaz jest zielona fala, i caly czas spokojnie 50km/h to trojeczka i tempomat zapinam...

tico0

#435 Post autor: tico0 »

Spokojnie tempomat można w mieście włączyć, przykład Kalisz dłuuuga ulica Wrocławska początek jest ograniczenie do 60 i jedne światła, potem do 70 (prawie w centrum :mrgreen: ) a że często stoją tam panowie w niebieskich mundurkach włączam tempomat i jadę bez stresu :mrgreen: . Jest jeszcze kilka przykładów gdzie można w okolicy w mieście włączyć.... . Rozumiem że duże miasta i centrum to raczej nie da rady... ale po za tym to spokojnie ;) .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”