[B]Jakie zimówki wybrać

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
adnim

#256 Post autor: adnim »

Jagodka, a od którego miesiąca obowiązkowo trzeba miec zimówki?
Wiem ze w niemczech jest obowiazek .

norbert_p

#257 Post autor: norbert_p »

JaGoDkA pisze:Czyli od Oktober (pazdziernik)
Mnie się wydaje, że to trochę za wcześnie... Ja zmieniam pod koniec października lub na początku listopada. Teraz temperatury są dość wysokie więc pewnie poczekam i do połowy listopada... Zobaczymy...

JaGoDkA

#258 Post autor: JaGoDkA »

norbert_p pisze:Mnie się wydaje, że to trochę za wcześnie... Ja zmieniam pod koniec października lub na początku listopada. Teraz temperatury są dość wysokie więc pewnie poczekam i do połowy listopada... Zobaczymy...
No u nas temperatura coraz czesciej jest w granicach 0 stopni, wiec jak tylko opony sie pojawia to zmienie....

[ Dodano: Wto Paź 18, 2011 16:42 ]
adnim pisze:Jagodka, a od którego miesiąca obowiązkowo trzeba miec zimówki?
Wiem ze w niemczech jest obowiazek .
Wiesz, nie do konca tak jest...
W okregu ktorym ja mieszkam (NRW) jest tak ze jak spadnie snieg i wyjdzie komunikat, ze trzeba miec opony zimowe to wtedy trzeba zmieniac...

Cytat artykulu:
Wprowadzenie w Niemczech od 29 listopada 2010 przepisy o obowiązku opon zimowych jest nadal dla wielu niejasny. Generalnie niemieckie przepisy mówią: opony zimowe obowiązują w warunkach zimowych, czyli przy śniegu i lodzie na nawierzchni.

Gdy asfalt jest "czarny" obowiązku zimowych opon nie ma, aczkolwiek w przyszłości opony zimowe mogą obowiązywać w całym okresie trwania zimy (od października do Wielkanocy).
W tej chwili pracuje się nad nowym prawodawstwem dla wszystkich krajów Unii. Póki co Niemcy są pierwsi z zaostrzonymi przepisami.

Wiecej informacji o tym i jakih opon uzywac i kosztach mandatu tutaj (w jezyku PL):
http://www.wiatrak.nl/12240/obowiazek-o ... -niemczech

devils

#259 Post autor: devils »

Ja też dziś dostałem kurierem zimówki Goodyear UG 8 205/55/16 :D jutro pójdą na stalówki i do wyważenia, a jak przyjdzie tylko czas to sobie wrzuce na auto i gotowe :lol:

JaGoDkA

#260 Post autor: JaGoDkA »

No moje opony i felgi zamowione mam nadzieje, ze dojda do konca tego tygodnia i wtedy zmieniam w autku...

Aston

#261 Post autor: Aston »

Ech ciekawe kiedy u nas to wprowadzą ... tzn obowiązkowe zimówki bo czasem aż żal bierze jak się jednego z drugim widzi na letnich zimą no i co z całosezonowymi oponami :?: no a już nie wspomnę o ciężarówkach zimą na łysych kapciach :(

Anony Mous

#262 Post autor: Anony Mous »

Proces sztwnięcia opony letniej (czytaj pogorszenia przyczepności) rozpoczyna sie juz przy temperaturze +7 stopni C i wtedy można juz zastosować opony zimowe. Poprostu poniżej tej temperatury opona letnia zaczyna tracić swoją przyczepność. Większość z nas jeździ rano do pracy, gdy temperatura jest poniżej 7 stopni, a ostatnio poniżej 0. W ciągu dnia kiedy temperatura wzrasta auto stoi, a my pracujemy. Do domku jedziemy późnym popołudniem lub wieczorem kiedy temperatura ponownie spada, więc odpowiedź nasuwa sie sama kiedy założyć zimówki. Ja osobiście juz zamontowałem opony zimowe, ponieważ bezpieczeństwo moje i mojej rodziny jest więcej warte niż milimetr zużytego bieżnika. :)

zbyszekm80

#263 Post autor: zbyszekm80 »

ja będę zakładał raczej w przyszły weekend :>
ciekawe jak zmieni mi się jazda po założeniu 16 ?

Aston

#264 Post autor: Aston »

Jeśli jeździłeś na 17" to poprawi się komfort jazdy :) wyższa oponka lepiej zbiera nierówności :)

Przemcio

#265 Post autor: Przemcio »

krasnal pisze:opona letnia zaczyna tracić swoją przyczepność
I w tym jest problem dlatego w ADAC tak długo ociągano się z wprowadzeniem obowiązku i tylko zalecano. Do dzisiaj nie wyprodukowano opony zimowej która by była równie dobra na suchej nawierzchni jak letnia nawet w temperaturze koło zera.Wystarczy poczytać testy zimówek w których bierze udział letnia. Nie mówię tu o śniegu albo brei śniegowej. Zakładając oponki zimowe gdy temperatura oscyluje koło zera tak naprawdę zabezpieczamy się przed śniegową niespodzianką ale pamiętamy jednocześnie że hamowanie na zimowych jest nieco dłuższe z racji konstrukcji bieżnika , zresztą z roku na rok coraz doskonalszego. :>

Anony Mous

#266 Post autor: Anony Mous »

kupiłem sobie zimówki 205/55/16 michelin A4, trochę kosztowały. Myślę, że sprawią się tej zimy.

Anony Mous

#267 Post autor: Anony Mous »

a ja tej zimy będę śmigał na oponkach szwedzkiej firmy GISLAVED z grupy Continental. Miałem je kiedyś w Astrze i byłem z nich bardzo zadowolony.

Aston

#268 Post autor: Aston »

No i właśnie dziś zadzwonił do mnie gość u którego zamówiłem oponki niestety nie da rady zamówić mi WGR2 :( ale w ramach rekompensaty i tego że tyle czekałem sprzeda mi 205/60R16 WGD3 :D w tej samej cenie - chyba opłacało się poczekać :!: :lol:

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#269 Post autor: Szuwarek »

Aston pisze:205/60R16 WGD3
Ze jakie ??????

[ Dodano: Pią Paź 28, 2011 21:05 ]
polin pisze:a ja tej zimy będę śmigał na oponkach szwedzkiej firmy GISLAVED z grupy Continental. Miałem je kiedyś w Astrze i byłem z nich bardzo zadowolony.
Nie wiem jak zimowe - ale letnie podobno się spisują bardzo dobrze

http://www.ceneo.pl/322493s

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#270 Post autor: Bodek »

Aston pisze:No i właśnie dziś zadzwonił do mnie gość u którego zamówiłem oponki niestety nie da rady zamówić mi WGR2 :( ale w ramach rekompensaty i tego że tyle czekałem sprzeda mi 205/60R16 WGD3 :D w tej samej cenie - chyba opłacało się poczekać :!: :lol:
WRD3 - cena na stronie producenta 585zł

trochę inny rozmiar na Alledrogo - 400 plus przesyłka

Myślę, że może konkurować z UG8 i Conti TS830.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”