Problem z pierwszym odpaleniem auta - przyczyny i naprawa

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#436 Post autor: Harry200 »

Jeżeli gumki i trójniki masz w porządku to jeszcze sprawdź obudowę filtra paliwa czy nie ma lekkiej nieszczelności..

zafirka00

#437 Post autor: zafirka00 »

Obudowa filtra została wymieniona na nową i na 100% jest już szczelna - sprawdzona została również. Jestem już wykończona tym autem. Najgorsze jest to, że 3-4 dni odpala na strzała, a poźniej ni stąd ni zowąd nie idzie jej odpalić - masakra!!! Chciałam jeszcze dodać, że nie dymi na siwo, nie szarpie podczas jazdy ani nie traci mocy.
Bardzo proszę pomożcie mi - rzućcie jakieś pomysły.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#438 Post autor: Harry200 »

A świece żarowe i moduł świec sprawny.. :?:

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#439 Post autor: Dziadek13 »

zafirka00 pisze:Najgorsze jest to, że 3-4 dni odpala na strzała, a poźniej ni stąd ni zowąd nie idzie jej odpalić .
I co dalej jak nie idzie odpalić robisz żeby odpalić zafire i czy zapali ?.
Jak pisze @H,Łajszczak sprawdzić połączenie wtyk sterownika świec żarowych może traci kontakt jeżeli raz pali a raz nie.Jak nie będzie chciał zapalić to wyjmij wtyk z czujnika temperatury silnika i próba może sam czujnik jest coś nie tak.

zafirka00

#440 Post autor: zafirka00 »

Słuchajcie: dzisiaj wcześnie rano próbowałam odpalic i kręciłam 2 razy ale krótko, poźniej w południe i wieczorem też po 2 razy i przy ostatnim aku mi padł. Czy to może być wina akumulatora? W wężykach paliwo jest także mam nadzieję, że nie zeszło. Czekam na Wasze odpowiedzi.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#441 Post autor: Harry200 »

Jeżeli świece nie będą działać to raczej ciężko będzie Ci odpalić,sprawdź i napisz czy działają..

zafirka00

#442 Post autor: zafirka00 »

Świece były wymieniane na nówki. Także nie wiem co dalej o tym myśleć?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#443 Post autor: Harry200 »

Spróbuj tak jak napisał Dziadek13 czyli zdejmij wtyczkę czujnika temperatury przed odpaleniem,czy sprawdziłeś że świece grzeją jak próbujesz odpalać .. :?:

voysik

#444 Post autor: voysik »

Koledzy pomocy, Posiadam zafirke z 2003 roku FL, silnik 2,0 TDI. Idę rano do garażu nawet po kilku dniach odpala na dotyk, wyjeżdzam z garażu i gaszę lub przejeżdzam ok. 1 km. Po wyłaczeniu silnika pojawia się problem z ponownym odpaleniem. Musze ją dłużej zakrecić albo ponownie właczyć zapłon i próbować odpalać. Po dwóch próbach łapie. Czy coś już sie zaczyna dziać w silniku. Oco tu może chodzić.????? Dajcie znać nie mogłem znaleźć zadnego postu. Wszystkie mówia o pierwszym odpaleniu i problemie z tym. Nadmieniam iz silnik pracuje równo i oprócz odpalenia wszystko dziala poprawnie,no może oprócz właczmika światel który własnie zamówiłem i wymienie w przyszłym tygodniu. dzieki za pomoc.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#445 Post autor: Harry200 »

To jest ogólnie problem większości Zosiek A z silnikami diesla,silnik po przejechaniu paru kilometrów lekko sie nagrzewa,przy następnym odpaleniu świece żarowe za krótko są grzane i dlatego jest problem z odpaleniem.Następnym razem w takiej sytuacji przed odpaleniem zdejmij wtyczkę z czujnika temperatury wody,komputer wykryje uszkodzenie czujnika i włączy maksymalny czas podgrzewania świec.Napisz czy wtedy szybciej silnik zaskoczy..

zafirka00

#446 Post autor: zafirka00 »

Cześć Wam! Jak ostatnio Wam wspominałam, że świece były wymieniane. Następnego dnia z nowo naładowanym aku poszłam odpalić moją zafirę. Okazało się, że nie da się jej odpalić normalnie i spróbowałam na plak - odpaliła, wypaliła plak i zgasła. Tak jakby nie dochodziło paliwo. Nie wiem co teraz mysleć. Znajomy powiedział mi, że obawia się o pewną część mechaniczną pompy. Pompa? A może wtryski? POMOCY!!!

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#447 Post autor: Dziadek13 »

Jak na plak pali a na on nie to przychylam sie do podpowiedzi twojego znajomego.

zafirka00

#448 Post autor: zafirka00 »

Czyli stawiacie na pompę? Regeneracja czy co? Wiecie jakie to koszta?

rapid24

#449 Post autor: rapid24 »

H,Łajszczak pisze:To jest ogólnie problem większości Zosiek A z silnikami diesla,silnik po przejechaniu paru kilometrów lekko sie nagrzewa,przy następnym odpaleniu świece żarowe za krótko są grzane i dlatego jest problem z odpaleniem.Następnym razem w takiej sytuacji przed odpaleniem zdejmij wtyczkę z czujnika temperatury wody,komputer wykryje uszkodzenie czujnika i włączy maksymalny czas podgrzewania świec.Napisz czy wtedy szybciej silnik zaskoczy..
u mnie to działa tylko nie da się tak jezdzić bo wentylatory cały czas w pracują.
jest na to jakaś inna rada

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#450 Post autor: Harry200 »

rapid24 pisze:jest na to jakaś inna rada
Jest,trzeba zbudować moduł którego schemat podał w tym poście Dziadek13 ,oszukuje on na chwilę ECU że temperatura jest niższa niż w rzeczywistości..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”