LPG - polecane instalacje gazowe do Zafiry A_B

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
bamber8

#241 Post autor: bamber8 »

mam zoskę A.

Artur

#242 Post autor: Artur »

Poczytałem trochę i wiem, że BRC daje radę. Liczyłem raczej na informacje dotyczące zakładów montujacych takie instalacje w okolicy Jarocin - Poznań, najlepiej sprawdzonych. Ponawiam więc pytanie głównie do forumowiczów z Wielkopolski.

[ Dodano: Czw Paź 13, 2011 22:21 ]
Może rozwiejecie jeszcze kilka moich wątpliwości dotyczącej LPG. Zdecydowałęm się na BRC sequent 24. Znalazłem nawet w okolicy autoryzowanego "gazownika" (polecany na oficjalenej stronie www.lpg-brc.pl ). Zakład co prawda nie zrobił na mnie dobrego wrażenia (brak parkingu, plac ledwie na 2-3 auta a na kanale URSUS- to był niemal szok!!! hehe). Właściciel wydawał się wiedzieć o czym mówi. Od razu polecił wspomnianą instalację BRC sequent 24 za 2700zł ze zbiornikiem w koło i zaworem do tankowania pod klapką wlewu paliwa albo tańszą wersję tej instalacji z jakąś polską listwą wtryskową za 2200zł uprzedzając jednak, że te wtryski są mniej precyzyjne i żywotne. Lubryfikację zbagatelizował, co mnie trochę zdziwiło. Zaskoczył mnie też pytaniem o unikatowy kod mojego silnika, twierdząc, że Opel wypuścił serię silnika 1.8 16v podatnym na wypalanie zaworów przez pracę na LPG, nawet mimo zamontowania lubryfikacji. Mam sie jednak tym nie zrażać bo ewentualna naprawa głowicy to koszt 400zł. Co sądzicie o takim warsztacie i informacjach, które gość mi udzielił??? Przyznam, że szukam już innego miejsca na montaż ale wątpliwości pozostały...

[ Dodano: Nie Paź 16, 2011 21:46 ]
Potwiedzi ktoś chociaż informacje odnośnie serii silnika 1.8 16v podatnego na wypalanie gniazd zaworowych?? Może to jednak jakiś mit?

jar71ek

#243 Post autor: jar71ek »

a ja mam elpigaz i wymieniłem już sondę, przepływkę a teraz jestem w trakcie wymiany sterownika , a przejechałem dopiero 15tys km :(

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#244 Post autor: firek »

Artur, Jeśli chodzi o !.8 16V w Zosi A to nie ma żadnych problemów, problem może być z silnikami 1.8 w Zosi B. To że zbagatelizował lubryfikacje to zupełnie normalne odnośnie Zosiek A-zbędny gadzet.
Jesli chodzi o obie propozycje to tylko ta droższa z oryginalnymi wtryskami. Pozdro

Artur

#245 Post autor: Artur »

Dzięki firek. Już jestem zdecydowany na BRC Sequent 24. Zakład też już wybrany ;) tylko jeszcze troszkę pojeżdżę i potestuję auto bo to dość "świeży nabytek".

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#246 Post autor: firek »

Artur, Ciesze się że mogłem pomóc. ;) To jeśli to świerzynka to własnie troszkę pośmigaj na PB abyś mógł sobie ewentualnie porównać z LPG. Pozdro

AGENT

#247 Post autor: AGENT »

Założyłem gazociąg BRC seqw24. Obecnie spalanie w fazie testowania ale widzie że nie wieźnmie dużo więcej niż PB. Butla 47 litrów w kole zapasowym. Nie ma wielkiej różnicy w jeździe na LPG, moment przełączenia na gaz praktycznie niezauważalny, można powiedzieć że jest lekko słabszy podczas gwałtownego przyśpieszania. Koszt 2650 PLN

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#248 Post autor: Szuwarek »

Ciekawe rozwiązanie elementów mocowań - kto to zakładał ?

Sterowniki przeszkadzają w zdjęciu pokrywy.
Przełacznik do gazu na klapce od bezpieczników ? Zrobiony na sterowanie radiowe ? :)
A na stacji pracownik będzie klął jak szewc żeby podłączyć końcówkę :)

M@rio

#249 Post autor: M@rio »

Szuwarek pisze:Przełacznik do gazu na klapce od bezpieczników
:shock:
dla mnie estetycznie również jakoś dziwnie wygląda
Szuwarek pisze:A na stacji pracownik będzie klął jak szewc żeby podłączyć końcówkę :)
i to bardzo
dlatego uważam że najlepszym rozwiązaniem jest wyprowadzenie pod klapką tuż obok wlewu paliwa

AGENT

#250 Post autor: AGENT »

Instalacja zakładana w firmie CZAKRAM w Tarnowie. Przełącznik do gazu na klapce bezpieczników zamontowany jest tam na moje własne życzenie ( z tyłu jest zapas przewodów tak że można smiało klapkę zdjąć a nawet odpiąć bo jest tam złączka). Wolałem takie rozwiąznaie niż robienie dziurki w konsoli. Wlew gazu jest schowany pod zdeżakiem ale na tyle że nie powoduje trudności w tankowaniu.

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#251 Post autor: Szuwarek »

AGENT pisze:Wlew gazu jest schowany pod zdeżakiem ale na tyle że nie powoduje trudności w tankowaniu.
Mi też gazownik założył przy haku , czyli praktycznie na wierzchu - ale uwierz mi - gość na stacji musi się nieźle nakombinować - a u Ciebie wręcz przyklęknąć coby dobrze zapiąć :)

NOzu

#252 Post autor: NOzu »

Mój zestaw - Stag 300 Isa + (z tym że Isa nie wykorzystana - ustawione ręczenie -dokładniej) wtryski Hana 2000 zielone + reduktor AC R01 v3 + butla 48 ltr . Na razie chodzi bez żadnej różnicy z PB oby tak dalej). Instalator - Multiservice Niwiska - zakład partnerski staga - polecam: czysto przewody w peszlach , wszystko zrobione estetycznie i pochowane - butla zamontowana zgodnie z kierunkiem jazdy, kolektor ściągany do wiercenia wtrysków - montaż trwał 2,5 dnia (czas oczekiwania na montaż 5 tygodni - średnia w okolicach Rzeszowa 2 dni- do chłopaków są kolejki) ale efekt końcowy bardzo dobry. 2 lata gwarancji bez limitu km - mam nadzieje że pojeżdżę na tej instalce bez obsługowo. Do zakładu trafiłem po przestudiowaniu forum Lpg. Dodam zdjęcia w najbliższym czasie

cieniassss

#253 Post autor: cieniassss »

NOzu pisze:Mój zestaw - Stag 300 Isa + (z tym że Isa nie wykorzystana - ustawione ręczenie -dokładniej) wtryski Hana 2000 zielone + reduktor AC R01 v3 + butla 48 ltr .
zestaw bardzo dobry, butla trochę duża, ale może nie urwie się na wysokim krawężniku ;), przewody miedziane czy faro?

NOzu

#254 Post autor: NOzu »

butla nie wystaje poza obrys koła ma zabezpieczenie dodatkowe oprócz tzw "uszek" + wmontowali ten drut co było na koło żeby było więcej :) przewody faro

Arek1309
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 16 lut 2012, 16:15
Imię: Arek
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira A 1.8 16V 125KM+lpg ELEGANCE
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#255 Post autor: Arek1309 »

Witam:)Mam pytanko jaki warsztat do założenia gazu polecacie w Łodzi i jaką instalacje do Zafiry 1.8 16v?Jakie są obecnie koszty założenia takiej instalacji?

za odpowiedzi z góry dziękuje
Arek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”