[B] Problem z odpaleniem Zafira B

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#286 Post autor: radmar1702 »

ja bym podejrzewał rozrusznik jak wyłaczysz radio i nadmuchy i masz otwarte drzwi słychać taki pykniecie w momecie przekrecenia kluczyka na moje to wieszajace sie szczotki badz bendiks rozrusznika mam podobny problem i muszę to zrobić ale na moje to jest na 100% a jeśli występuje to w dni o dużej wilgotnosci powietrza to tym bardziej to jest to :)

kicaj

#287 Post autor: kicaj »

no dla mnie sposob uzytkowania o jakim piszecie podchodzi pod sposob jazdy (specjalnie nie uzylem slowa styl)

ljabartosz

#288 Post autor: ljabartosz »

wracajac do mojej zafirki. U mnie nie swieci sie kontrolna swiec zarowych... Slyszalem cos o przeprogramowaniu systemu o wlaczaniu sie swiec zarowych. Wsensie ze mozna zrobic tak zeby swiece "grzaly" nawet przy 15 stopniach. Bo u mnie kontrolka sie nie pojawia, tak jakby swiece nie grzaly. Prosze o podpowiedz ile by to kosztowalo i gdzie to zrobic : )

Anony Mous

#289 Post autor: Anony Mous »

Świece żarowe grzeją nawet przy 20*C pod warunkiem,że silnik jest zimny...tylko trwa to krócej.Jeśli w Twoim aucie kontrolka świec żarowych nie zapala się w ogóle (gdy silnik zimny) to jest najprawdopodobniej jakaś awaria.Najprościej sprawdzić błędy domowym sposobem...czyli "pedałami".

A soft może wgrać ASO i tam trzeba pytać o koszta..

ljabartosz

#290 Post autor: ljabartosz »

Wlasnie chodzi o to ze komputer nie wykryl ZADNYCH bledow... A pedalami jak ?

kobalt75
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 31 mar 2011, 09:51
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Brodnica
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#291 Post autor: kobalt75 »

Panowie wracam ponownie. Zafirka po wymianie świec dalej problem po dłuższym postoju z odpaleniem. Problem polega na tym że silnik kręci dobrze i jak by miał chęć zapalić ale nie może i po dłuższym kręceniu odpali ale wywala błąd P0683 - Błąd ogólny urządzenia nagrzewania wstępnego ma ktoś pomysł co jest albo zna ktoś magika od Zosi w kujawsko pomorskim. :piwo:

tradelux

#292 Post autor: tradelux »

Układ od świec żarowych

Anony Mous

#293 Post autor: Anony Mous »

kobalt75 pisze:Panowie wracam ponownie. Zafirka po wymianie świec dalej problem po dłuższym postoju z odpaleniem. Problem polega na tym że silnik kręci dobrze i jak by miał chęć zapalić ale nie może i po dłuższym kręceniu odpali ale wywala błąd P0683 - Błąd ogólny urządzenia nagrzewania wstępnego ma ktoś pomysł co jest albo zna ktoś magika od Zosi w kujawsko pomorskim. :piwo:
Warsztat w Brodnicy przy wylocie na Rypin z namiarem na dobrego elektronika 608168635.

Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#294 Post autor: radmar1702 »

sprawdziłem przekaźniki i problem ustał zobaczymy co bedzie dalej.

ljabartosz

#295 Post autor: ljabartosz »

Witam. W mojej zafirze problem nie znikna. Pisalem juz wam o tym, ale przypomne. Po paru godzinnym postoju ciezko jest go odpalic z szczegolnie rano, pare razy trzeba zakrecic, jak jest cieply to tez w sumie tak idealnie nie pali. Wymienilem filtry swiece itp. Wszystko. Doradziliscie mi zmienic czujnik temperatury silnika, zmienilem ale problem nie znikna! Juz nie mam pojecia o co chodzi. Komputer nie pokazuje zadnych bledow, a czytanie bledow gaz hamulec nie dziala, nie wiem dlaczego. Pozdrawiam i prosze o jakies rady

przemag

#296 Post autor: przemag »

Napraw rozrusznik.Koszt ok 250 Pln. Ja miałem podobnie, ale jak już na ciepłym silniku
kręcił kilka razy wkurzyłem się i pojechałem do elektryka. Problem zniknął od razu.Pali od strzała na zimnym.

ljabartosz

#297 Post autor: ljabartosz »

Z tym ze rozrusznik kreci jak glupi.

przemag

#298 Post autor: przemag »

U mnie też kręcił normalnie a jednak szczotki i tuleje były mocno zużyte. Prawie pół roku jezdziłem z tym problemem ,też wszystko powymieniałem i nie wiedziałem co już mam robić.W sumie pod koniec dopiero zaczął kręcić niereguralnie dlatego pojechałem do elektryka.Może i dobrze bo o wiele nerwów mniej bo był wieczny stres - czy odpali.

kobalt75
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 31 mar 2011, 09:51
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Brodnica
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#299 Post autor: kobalt75 »

Panowie odnośnie problemów z odpalaniem u mnie się nic nie zmieniło nawet po wymianie świec i podmiance przekaźnika cały czas to samo. Nie mam czasy żeby zajechać z rozrusznikiem ale będzie trzeba to zrobić . Jest jeszcze jedna sprawa może wypowiedzą się znający w temacie . W peugeocie kolega miał ten sam problem temperatura spadła ok 10 sC i problem z odpaleniem po dokładnym sprawdzeniu samochodu u mechanika okazało się że wszystko OK, dokładniejsze oględziny i okazało się ze potrzebna regulacja zaworów i wymiana płytek regulacyjnych po tym odpalanie powróciło do normy odpalał jak nowy. co o tym sądzicie.

tico0

#300 Post autor: tico0 »

kobalt75 pisze:dokładniejsze oględziny i okazało się ze potrzebna regulacja zaworów i wymiana płytek regulacyjnych po tym odpalanie powróciło do normy odpalał jak nowy. co o tym sądzicie.
Tutaj też regulacja jest płytkami więc też można to sprawdzić samemu lub w jakimś warsztacie bo to także może być przyczyna, oczywiście oprócz rozrusznika który na "oko i słuch" może kręcić normalnie.... .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”