Temperatura silnika w 1.8

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#16 Post autor: darek_s »

Panowie wkladke jak najbardziej mozna wymienic,jest tylko jedno ale.Obudowa nie moze byc mocno wyrobiona,wkladka w tym termostacie dotyka bezposrednio metalem do metalowej obudowy.Najlatwiej sprawdzic wykrecajac termostat i nalewajac do niego wody i patrzec jak przez gruba koncowke bedzie wylatywac,jesli mocno obudowa jest wyrobiona,jesli tylko ciut mozna zmieniac sama wkladke.Wymienialem wkladke znajomemu i u niego obudowa byla bardzo mocno wyrobiona troche pomoglo,pozniej wymienilem na nowy oryginal BEHR i teraz trzyma temp super i szybko sie nagrzewa.pzdr.

milek_olkusz

#17 Post autor: milek_olkusz »

Ja też zastanawiam się nad wymianą termostatu, ponieważ moja Zośka przy temp. na zewnątrz do 15 C po przejechaniu około 12- 15 km dopiero się nagrzewa. Wstaje rano wsiadam do Zośki jadę i jadę i jadę, a wskazówka temp nie podnosi się, dopiero po 10 km zaczyna się podnosić. W mieście oczywista szybciej się grzeje, ale jak gdzieś jadę dłuższy czas bez zatrzymywania się to temperatura nawet spadnie, przez pęd powietrza zastanawiam się ?. Zaznaczam że leci ciepłe powietrze jak włączę ogrzewanie, a wentylator się załącza przy 92 C sprawdzałem. Czy ten Typ tak ma :) czy termostat do wymiany ? obstawiam termostat :) Pozdro wszystkich

opolanin

#18 Post autor: opolanin »

milek_olkusz pisze:wentylator się załącza przy 92 C sprawdzałem
w jaki sposob sprawdzales?

ja u siebie mam co innego na liczniku a co innego jak podlacze interfejs ktory czyta bezposrednio z ecu.

pozdr

milek_olkusz

#19 Post autor: milek_olkusz »

Dziś wymieniłem termostat (30 zł) robocizna( 30 zł) = 60 zł
byłem przy wymianie wszystko widziałem co i jak, układ odpowietrzył się sam, wiatrak się załączył, przewody gumowe ciepłe, obieg jest i w końcu wskazówka temperatury stoi jak szabla ułańska :). Zobaczymy ile sam wkład wytrzyma, gdy się będzie coś dziać, dam znać. Pozdrawiam !

Milus

#20 Post autor: Milus »

u mnie to samo, tzn. w trasie nawet przy 15st. na zewnatrz nie przekracza 82 s.C. Czy do Z18XE trzeba kupić samą wkładkę czy razem z obudową?

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#21 Post autor: firek »

Milus, wszystko będzie zależało od tego w jakim stanie jest obudowa twojego termostatu, jeśli nie ma wrzerów to wystarczy sam wkład-niestety w większości przypadków da sie to sprawdzić dopiero po ewentualnej wymianie.. ;)

Milus

#22 Post autor: Milus »

Zmieniłem termostat kilka dni temu, sam wkład za 40zl. Wkładkę miałem minimalnie różniącą się wymiarem trzpienia na którym osadzony był termo, nowa wkładka miała jakby nieco mniejszą średnicę. Wcześniej miałem 78-80 st w trasie, teraz trzyma jakieś 86 mimo, że na nowej wkłądce było tak jak na starej wybite 92 st. Widocznie w zośkach tak już musi być. Niestety ze starej gumki uszczelniającej zostały strzępy więc użyłem czerwonego silikonu i narazie jest ok. Co dziwne po uzupełnieniu płynu zagrzałem go, pociągnał przeszło litr z dolewki, owtarł się termostat dolałem znowu płynu do połowy zbiornika i komputer dalej krzyczał niski poziom płynu. Wystarczyło na postoju odkręcić delikatnie korek, upuścić ciśnienie i problem znikł. Czy ktoś się orientuje gdzie jest ten czujnik poziomu płynu chłodzącego bo w okolicach zbiorniczka nie znalazłem żadnych przewodów, wisi za to jakaś koncówka do podłączenia tuż za zbiorniczkiem i nie wiem do czego może służyć.

gieesiak

#23 Post autor: gieesiak »

czujnik poziomu cieczy chłodzącj jest centralnie pod zbiorniczkiem :>

Grzesiek

#24 Post autor: Grzesiek »

U mnie po wymianie wklad i kopulki nadal jest podobnie. W trasie tempreatura nie spada ponizej 80C w miescie, postoje itp 90C

Awatar użytkownika
JARO
Mieszkaniec
Posty: 208
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:05
Imię: Jarek
Lokalizacja: SKUMROS (EOP)
Auto: Opel Zafira A 1.8/Insignia A 2.0CDTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#25 Post autor: JARO »

Witam wszystkich. ja mam natomiast taki problem: Słabo mi nagrzewa wnętrze samochodu podczas jazdy a na postoju w ogóle nie grzeje pisałem już o tym na forum i porada była taka żeby wymienić termostat i tak zrobiłem ale poprawy brak a niedawno zauważyłem jeszcze jeden problem i to chyba nie jest normalne a mianowicie podczas jazdy w korku(przed światłami) przy temperaturze -4 załącza mi się wentylator i to dość często dopiero jak mine światła i jade cały czas to wentylator się nie włącza ale świeci się kontrolka chłodnicy z wiatrakiem do mometu wyłączenia zapłonu. Czy to oznacza powtórną wymiane termostatu?

Milus

#26 Post autor: Milus »

po wymianie termostatu generalnie mam cieplej w aucie co jest normalne, ale zauwazylem ze ustawiajac na klimatroniku temperature 23 st. cieple powietrze leci z bocznych nawiewow i tego ze srodkowej konsoli na tylna kanape, a z centralnego ledwie letnie. Nie wiem czy w Zoski tak ma byc czy znowu cos niedomaga. W ogole w zadnej instrukcji ani opisie nie znalazlem info za ktore nawiewy odpowiadaja strzalki gora, dol i na boki ktore wciska sie na panelu klimatronika. Ogolnie z kazdym dniem to auto mnie zaczyna dobijac a wiazalem z nim wielkie nadzieje.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#27 Post autor: Harry200 »

Jeżeli chodzi o temperaturę z nawiewów klimatronika to tak ma być jeżeli wybierzesz pozycję Auto..

Milus

#28 Post autor: Milus »

jestem w pozycji Eco i tak wlasnie mam

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#29 Post autor: Harry200 »

ECO- w tej pozycji to tylko klima jest wyłączona a podział temperatur to zależy od tego co wybierzesz...

Milus

#30 Post autor: Milus »

no to jest jak pisze, z bocznych leci cieple ze srodka ledwie letnie. Moze ktos wie za ktory nawiew odpowiada strzalka skierowana do gory? Nie jest to szyba bo do przedniej szyby jest oddzialny przycisk. Strzalka w bok to pewniesrodkowe i boczne nawiewy a strzalka do dolu to nawiew na nogi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”