[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#526 Post autor: Anony Mous »

Redsik pisze:zatankowany do pelna,pozniej jeszcze raz do pelna i wyszla ilosc litrow.Dlaczego w Zafirze nie mozliwe??
zafiry schodzą do 5.6-5.8 ...pewnie opory powietrza....

dofik

#527 Post autor: dofik »

Czytam wypowiedzi wcześniejsze i się zastanawiam nad spalaniem mojej zoski w cyklu mieszanym 200 km po mieście 200 na trasie wyszła mi 8,1 z komputera. Jak żona jeździ do pracy czyli po 4km w jedna i 4 w drogą pokazuje ponad 9. Teraz będę jechał na święta mam 1700km do przejechania zatankuje do pełna przejadę ile się da i znowu do pełna i porównam bo minimum 3 razy i tak się muszę zatankować. Ps jak skalibrować spalanie według komputera?

tomitom

#528 Post autor: tomitom »

u mnie średnio spala ok. 7,8 litra. Po mieście potrafi zeżreć i 9-10 litrów jak stoję w Warszawskich korkach ze średnią przejazdu 15 km/h.
Generalnie po przesiadce z hyundaia 1.5 crdi jakoś bardzo często teraz jestem na stacjach benzynowych. Oczywiście tam był lżejszy samochód a i silnik mniejszy, ale więcej niż 6L/100 km nie brał (kompa nie bylo, więc liczone tankowaniami). A Zafira ssie mocno, oj mocno.... :/
Mam w odwodzie suzuki swifta 1.0 w benzynce i chyba go przeznacze na dojazdy do pracy, a zafire zostawie na rodzinne podróże...

Ale i tak Zocha to fajne autko:)))

Anony Mous

#529 Post autor: Anony Mous »

tomitom pisze:u mnie średnio spala ok. 7,8 litra. Po mieście potrafi zeżreć i 9-10 litrów jak stoję w Warszawskich korkach ze średnią przejazdu 15 km/h.
jak masz średnią predkosć 15.....to i tak dobry wynik......

[ Dodano: Pią Gru 09, 2011 22:12 ]
dofik pisze: Jak żona jeździ do pracy czyli po 4km w jedna i 4 w drogą pokazuje ponad 9.?
4km? tak z ciekawości....czy kolega ma dpf? ???? Bo będą problemy....oj będą....

tomitom

#530 Post autor: tomitom »

kaliope pisze:4km? tak z ciekawości....czy kolega ma dpf? ???? Bo będą problemy....oj będą....
się wytnie ;)
to chyba tańsze niż jakiekolwiek naprawy.
Swoją drogą to paranoja, żeby montować urządzenia, które w dużym stopniu dyskwalifikują uniwersalność samochodu.

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#531 Post autor: Szuwarek »

tomitom pisze:Swoją drogą to paranoja, żeby montować urządzenia, które w dużym stopniu dyskwalifikują uniwersalność samochodu.
Ale jak jeździsz to nie zadymiasz ulicy :lol:

Anony Mous

#532 Post autor: Anony Mous »

kolejny bak tylko w mieście... Komp 7.9 ....ale weszło 2 litry więcej....także faktycznie wyszło 8.2 . Ostatni bak wyszedł 8.3, także spalanie niemal identyczne.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

a tutaj sobie zrobiłem fotę, żebym pamiętał ile zrobiłem do przedostatniej kreski...tzn około 500km. ..bo mniej więcej zawsze tankuje jak dochodzę do tej kreski i chcę porównać kilka baków.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Ile wy robicie mniej wiecej do tej kreski? Oczywiście tankujemy do pierwszego wybicia i nic nie dolewamy.

kubik_CDTi

#533 Post autor: kubik_CDTi »

660 do proszę zatankuj :lol:

Awatar użytkownika
Metroid
Przeglądacz
Posty: 84
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:02
Lokalizacja: Rzeszów
Model:

#534 Post autor: Metroid »

Z ciekawości poszukałem współczynniku oporu powietrza dla Zafiry b.
Cx=0.31
Moje poprzednie auto (audi a4 1.9 tdi) ma ten sam współczynnik oporu powietrza co Zafira b.

Minimalna masa własna Zafira B - 1613
Minimalna masa własna Audi a4 - 1240

Spalanie w trasie :
Zafira B = 5.5 (z kompa)
Audi a4 = 4,7 (sprawdzone)

Spalanie w mieście:
Zafira B = 10.5 (z kompa)
Audi a4 = 7.5 (sprawdzone)

Moja Zafira nadal posiada DPF

pozdr.
Obrazek

Anony Mous

#535 Post autor: Anony Mous »

kaliope pisze:Ile wy robicie mniej wiecej do tej kreski?
U mnie ostatnie tankowanie - wskazówka trochę dalej niż u Ciebie, nie 1/4 a 1/8, pozostały przebieg 73 km, właśnie zapaliła się lampka rezerwy:
Wg kompa spalone 53 litry, przejechane 610 km, śr.spalanie 8,7.
Wlałem prawie 54, jak zwykle pod korek, więc z tankowania wyszło średnie 8,8.
Po raz kolejny komp mnie nie oszukał, 0,1-0,2 przekłamania jest do przyjęcia.

dofik

#536 Post autor: dofik »

kaliope pisze:
tomitom pisze:u mnie średnio spala ok. 7,8 litra. Po mieście potrafi zeżreć i 9-10 litrów jak stoję w Warszawskich korkach ze średnią przejazdu 15 km/h.
jak masz średnią predkosć 15.....to i tak dobry wynik......

[ Dodano: Pią Gru 09, 2011 22:12 ]
dofik pisze: Jak żona jeździ do pracy czyli po 4km w jedna i 4 w drogą pokazuje ponad 9.?
4km? tak z ciekawości....czy kolega ma dpf? ???? Bo będą problemy....oj będą....
Oj ma ma pytanie teraz nasuwa się jakie te problemy czy przy takich przejazdach do 4km a co 3 dzień minimum 120km będą problemy?

kubik_CDTi

#537 Post autor: kubik_CDTi »

dofik pisze:
kaliope pisze:
tomitom pisze:u mnie średnio spala ok. 7,8 litra. Po mieście potrafi zeżreć i 9-10 litrów jak stoję w Warszawskich korkach ze średnią przejazdu 15 km/h.
jak masz średnią predkosć 15.....to i tak dobry wynik......

[ Dodano: Pią Gru 09, 2011 22:12 ]
dofik pisze: Jak żona jeździ do pracy czyli po 4km w jedna i 4 w drogą pokazuje ponad 9.?
4km? tak z ciekawości....czy kolega ma dpf? ???? Bo będą problemy....oj będą....
Oj ma ma pytanie teraz nasuwa się jakie te problemy czy przy takich przejazdach do 4km a co 3 dzień minimum 120km będą problemy?
W tych samochodach nie problemów,przy takim użytkowaniu,jeżeli znają dalsze wychylenie pedału gazu jak 1/2 po rozgrzaniu ;)

Anony Mous

#538 Post autor: Anony Mous »

jak co 3 dzień robisz 120 km to super.....generalnie 3-4 km dla dpf to zabójstwo.....a dla CIebie samobójstwo...

dofik

#539 Post autor: dofik »

Zośka po trasie Busko-Warszawa-Kielce 5.6l/100km aż się sam zdziwiłem. Fakt że trasa zrobiona o 2 rano i cały czas prędkość z przedziału 120-140 więc żeby nadrobić z Kielc wróciłem trochę szybciej i nadrobiłem do normy 6.5l :p ale przynajmniej wiem że zrobię ponad 700km na baku czego się wcześniej obawiałem 25 poleci w trasę na 1800km i dam recenzje o spalaniu bo tylko 90 km mam nie autostradą :)

kicaj

#540 Post autor: kicaj »

ja robie dziennie min 2x20km po miescie i gdyby nie to ze od czasu do czasu przeganiam auto na autobahnie to byloby kiepsko
co do spalania - wynik z wczoraj trasa od granicy do mniej wiecej legnicy (troche przed) - stare pohitlerowskie plyty...
dystans 121km
srednia predkosc 113km/h
zuzyte paliwo 6.4l
srednie spalanie 5.3l/100km

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”