Spalanie 2.2 DTI

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 6483

#31 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Witam wszystkich, dzis sie zarejestrowałem na forum , gdyż wczesniej miałem Opla Vectre , zamieniłem go na Zafirę i moge sie dopisać do wątku, według wskazań kompa , spalanie mojej Zafiry kształtuje sie w granicach 8,8l/100km po mieście a na trasie wychodzi ok 6l/100km..pozdrawiam

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#32 Post autor: MieHor »

jarecki69, Powitalnia jest tutaj http://www.zafiraklub.pl/viewforum.php?f=42 - zapraszam sąsiada

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#33 Post autor: timi68 »

Od kiedy używam dodatku do paliw Castrol spalanie zmniejszyło sie około 0,8l.
Średnie zużycie paliwa od stycznia tego roku wynosi 6,77l.

Skasowany użytkownik 6483

#34 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Witam ponownie , zrobiłem trasę Ostrów Wlkp - Zakopane- Zakopane- Ostrów Wlkp . W sumie jakieś 850km , średnie spalanie według wskazań kompa wyszło mi 5.3l/100km. Fakt ,że nie szalałem za bardzo ale były też i momenty gdy jechałem ponad 120km/h. Jednak średnia prędkość oscylowała wokół 90-100km/h . Jestem zadowolony z tego wyniku , pozdrawiam :driver:

Jacek70

#35 Post autor: Jacek70 »

Witam wszystkich, w weckend zrobiłem ok 550 km na trasie Warszawa - Bielsk Podlaski - Białowieża - Warszawa, spalanie na bardzo przyzwoitym poziomie 6,5 l/100. Jazda dynamiczna, prędkości oscylowały w dranicach 90 - 130 na odcinku trasy S8 nawet do 140 km/h. Średnia prędkość ze wskazań komputera pokładowego 64 km/h. Zważywszy, że jeszcze borykam się z błędami P1590 (jeszcze nie rozwiązany) i P0070 (zakupiony przekaźnik czujnik temp. pow. zewnętrznego) to wynik uważam za bardzo dobry. Jest to bardzo dobry silnik i naprawdę w brew opiniom nie pali dużo.
Zafira forever!!! :driver:

Skasowany użytkownik 6483

#36 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Mam pytanie do kolegów , jaką pojemność ma bak w Zośce 2,2 Dti? Pytanie bierze się stąd iż na kompie pokazuje mi spalanie średnie 5,3l/100km a po zatankowaniu do pełna i przejechaniu 890km zaświeciła mi się kontrolka rezerwy. Wynikało by z tego ,że jesli bak ma pojemność 60l to ma to się nijak do tego średniego spalania gdyż o ile by tyle moja Zośka paliła to powinienem przejechać grubo ponad 1000km :evil: .

Jacek70

#37 Post autor: Jacek70 »

Według www.automobilio.info to ma 58 literków.

Skasowany użytkownik 6483

#38 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

No to wielkie dzięki Jacek70, wynika z tego ,że komp pokazuje jedno a spalanie , to realne , to drugie.. :lol: . No trudno..nie zamierzam wyjeździć całej ropy by sprawdzić ile mi spaliła Zośka, ale podejrzewam ,że spalanie będzie oscylować wokół 6 litrów średnio, co najmniej :?

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#39 Post autor: Maciek »

Komputer zawsze przekłamuje, kwestia tylko o ile ;)

Najlepiej jest tankować pod sam korek za każdym razem i liczyć.

zatankowane litry/przejechane kilometry*100

Skasowany użytkownik 6483

#40 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

dziś zrobiłem trasę Ostrów - Skorzęcin z kampingiem i powrót do domu bez kampingu i co się okazało? Ano to ,że mając w baku jakieś prawie pół baku i robiąc jakieś 250km , Moja Zośka wyssała mi z baku dosłownie wszystko :( . Dojechałem do domu na oparach, kontrolka zaczeła mi migać nawet :? . Nie chce obliczać ile mi spaliła..ale na pewno dużo za dużo..musze sie tym zająć... :(

[ Dodano: Sob Lip 21, 2012 16:44 ]
Pojechałem wkońcu zalać paliwa do Zośki i co sie okazało? Otóż po wlaniu do prawie pustego baku 11 litrów paliwa , wskazówka podniosła mi się do poziomu ponad pierwszą kreskę. Dziwny ten wskaźnik paliwa...całkowicie nie oddaje ilości paliwa w balu bo gdyby tak było to według tych wskazań bak miałby jakieś 40L . Muszę w takim razie się postarać zalać go do pełna i w ten sposób zlitrażować bo inaczej do niczego konkretnego nie dojdę :/

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#41 Post autor: chabretti »

Witam. Z moich obserwacji po przejechaniu 500km komputer pokazuje 5,7l/100km, głównie dojazd do pracy 35km z czego około 10km po mieście. Wynik dobry wg. komputera bo z moich wyliczeń jest około 0,5 - 0,7l więcej. Zawsze leje pod korek. Po zarejestrowniu się na ,,motostat,, moje obliczenia prawie się zgadzają z kalkulatorem. Po przejechaniu kilku tysięcy km średnie spalanie wacha się od 6,3 do 6,5l/100km. :piwo:
Kolejna sprawa to zużycie paliwa komp pokazuje np 37l a ja leje 41. Tak że niema co mu wierzyć. :?
Pozostaje też kwestia zasięgu na baku przy tankowaniu do pełna na niedogrzanym i dogrzanym silniku. Mi na zimnym pokazuje ponad 900km a na dogrzanym prawie 1200km. :idea:
Jeszcze jedno spostrzeżenie na koniec ale to z porzedniego auta po założeniu 1,5metrowej anteny cb na dach spalanie mi wzrosło o 0,5l. : ) :mrgreen:
Spalanie też będzie większe jak będzie zbyt niskie ciśnienie w kołach. Tak że jest sporo czynników od których zależne jest spalanie naszych Zosiek. :>

[ Dodano: Wto Wrz 04, 2012 16:37 ]
Witam ponownie. Dziś tankowanie do pełna i oto wyniki: :mrgreen:
715km przejechane i weszło 43,93l a wg. kompa Zosi ilość spalonego paliwa 41,3l
Komputer w aucie śr. spalanie 5,8l/100km, średnia prędkość 52km/h
a to wynik realny policzony przez kalkulator śr. spalanie 6,14l/100km
Noga utrzymywała wskazówkę od prędkościomierza w terenie zabudowanym wg. obowiązujących przepisów a poza 90-120km/h. Z tego miasto około 30% i z 15% całego przebiegu z klimą :driver:

Skasowany użytkownik 6483

#42 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Witam ponownie, znów zrobiłem trasę ok 370km i zalałem Zośke po sam korek. Ze wskazań komputera wyszło mi ,że na dystansie 370km spaliłem 21,7l paliwa . Średnie spalanie komp pokazał mi na poziomie 5,7l/100km . Podjechałem na ta samą staje paliw i pod ten sam dystrybutor i znów zatankowałem do pełna. Wyszło mi :
- weszło 22,6l paliwa
- średnie realne spalanie - 6,1 l/100km
Troszkę się różnią te wskazania ale myślę ,że i tak nie jest źle bo tam gdzie tzreba było to docisnąłem padeł gazu zatem spalanie na poziomie 6l/100km całkowicie mnie zadawala. :piwo:

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#43 Post autor: Maciek »

Kilka setnych litra komputer zawsze przekłamuje. Niestety z reguły zaniża, a nie zawyża spalanie.

dyzio-43

#44 Post autor: dyzio-43 »

siema co może powodowac duze zuzycie paliwa bo moim zdaniem 7,4 l na trase to zbyt duzo.
czy to moga byc wtryski?

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#45 Post autor: chabretti »

dyzio-43 pisze:siema co może powodowac duze zuzycie paliwa bo moim zdaniem 7,4 l na trase to zbyt duzo.
czy to moga byc wtryski?
Duże znaczenie ma też gdzie tankujesz. Kiedyś tankowałem na jakiejś stacji co było 40gr taniej i wtedy Zocha paliła z 1-1,5l więcej niż tankowałem na stacjach Flotowych. Teraz od dłuższego czasu jeżdżę na tym droższym ON z Orlenu lub BP i spalanie mam jeszcze mniejsze niż tankowałem ten tańszy ON na tych stacjach. Z wyliczeń wychodzi mi taniej o jakieś 3zł na 100km na verwie niż na zwykłym.
Jak pisałem wyżej antena od CB też robi swoje :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”