[B]Koło dwumasowe w CDTI - diagnoza, naprawa, wymiana

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
otko
Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: 02 lut 2010, 21:28
Imię: wojtek
Lokalizacja: KRAKÓW
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#211 Post autor: otko »

ja jestem po wymianie jak można przeczytać wcześniej i jest cichutko, żadnych wibracji ani stukotów

[ Dodano: Pon Gru 12, 2011 21:50 ]
Redsik pisze:nie wydaje mi sie ze pow ymianie dwumasy jest dalej jakis stukot cos musi byc nie tak.Ja po swietach a przed nowym rokiem tez bede robil dwumase przebieg 210 tys i dwumasa dopiero ostnio zaczela sie odzywac.
Zauważ że w twojej viki jest skrzynia f40 która uchodzi za solidniejszą i przez to może masz aż tyle przejechane, a u nas w zośkach jest m32

Andrzej2503
Zafiromaniak
Posty: 678
Rejestracja: 05 sty 2010, 22:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. [FG]
Auto: Zafiry
Model: wszystkie
Oznaczenie silnika: różne
Gender:

#212 Post autor: Andrzej2503 »

sylwek2601, nie wiem czy coś wniosę do tematu, ale z tego co wiem jest chyba w sprzedaży partia wadliwych dwumas firmu Sachs dla 150 konnych CDTI - jeden z moich starych klientów wymienił zestaw, padło po 1 tys. km, wstawił kolejny i znowu Zong, teraz jest wstawiony trzeci i znowu się zaczyna
rozbierane z rzeczoznawcą aby Intercars uznał po raz trzeci reklamację!!!
jako że też masz 150 kucykowy silnik - to zaczyna się to zgadzać :>

PS. Sachs - Made in Slovenia
sklepik z Zafirami B i C

sylwek2601

#213 Post autor: sylwek2601 »

Jest to możliwe, lecz nie jest to stukot który słychać, lecz drganie pedała na półsprzęgle, lecz nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Może rzeczywiście wadliwe koło.

desperados27

#214 Post autor: desperados27 »

Jak wspomniałem już wcześniej wróciłem, "z tym" ponownie do mechanika po czym on stwierdził żeby jeździć "prawidłowy objaw"... po czym skwitował ..." i tak ma Pan dwa lata gwarancji na częśći" - co myślicie o tym..?

Andrzej2503
Zafiromaniak
Posty: 678
Rejestracja: 05 sty 2010, 22:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. [FG]
Auto: Zafiry
Model: wszystkie
Oznaczenie silnika: różne
Gender:

#215 Post autor: Andrzej2503 »

desperados27, a jaki masz motor? też 150KM?
fakt , gwarancję na części od sprzedawcy to pewnie masz, ale czy mechanik będzie chciał Ci wymienić też w ramach gwarancji, czy ponownie płacić za robociznę?

najgorsze, że w sprzedaży wszędzie teraz są te same komplety Made in Slovenia, nic niemieckiego nie kupisz
sklepik z Zafirami B i C

desperados27

#216 Post autor: desperados27 »

Motor 120 KM, na oznaczeniach skrzyń się nie znam "jeszcze" :D , natomiast za samo wyjecie skrzyni policzył mnie 400PLN. Jak pisałem wcześniej zapłaciłem za wszystko 3300, trochę utargowałem bo na początku wychodziło 3640PLN. Wymieniałem wszystko na LUK'a wysprzeglik, tarcze, docisk, dwumase, zimering

Redsik

#217 Post autor: Redsik »

Kurde nie straszcie z ta dwumasa...gdzie teraz kupic zeby bylo pewne bo musze tez wymienic

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#218 Post autor: Szuwarek »


Anony Mous

#219 Post autor: Anony Mous »

Redsik pisze:Kurde nie straszcie z ta dwumasa...gdzie teraz kupic zeby bylo pewne bo musze tez wymienic
skoro otko kupił w Bibicach...i wszystko hula....to nie ma sie co zastanwiać

otko
Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: 02 lut 2010, 21:28
Imię: wojtek
Lokalizacja: KRAKÓW
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#220 Post autor: otko »

no na razie odpukać w nie malowane wszystko hula,ale jak to się mówi w każdej plotce jest ziarnko prawdy, wiec się wszystko okaże z czasem

pawto

#221 Post autor: pawto »

Mam przejechane ponad 200tys w 100 konnym silniku ale dwumas z tego co pamiętam do 125 i 100 jest ten sam. kupiłem na Ebay angielskim za 2000tys zł cały dwumas kompletny z tarcza ze wszystkim oryginalny GM. za przywóz znajomy powiedział mi 100zł bo naprawdę jest to ciężkie i mechanik wziął 450zł.
Poszukajcie jeżeli macie kogoś na wyspach to warto to tam kupić.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#222 Post autor: Bodek »

pawto pisze:Mam przejechane ponad 200tys w 100 konnym silniku ale dwumas z tego co pamiętam do 125 i 100 jest ten sam. kupiłem na Ebay angielskim za 2000tys zł cały dwumas kompletny z tarcza ze wszystkim oryginalny GM. za przywóz znajomy powiedział mi 100zł bo naprawdę jest to ciężkie i mechanik wziął 450zł.
Poszukajcie jeżeli macie kogoś na wyspach to warto to tam kupić.
A co z gwarancją :?: , w razie jakiegoś nieszczęścia, czego oczywiście nie życzę.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Redsik

#223 Post autor: Redsik »

otko gdzie w bibicach kupiles dwumase??

pawto

#224 Post autor: pawto »

Miałem gwarancje na rok ale on już minął, w razie awarii w ciągu roku oczywiście musiałbym to odsyłać na wyspy trudno. ale puki co nic się nie dzieje i myślę że nie powinno. przecież to oryginał w końcu!!!

Anony Mous

#225 Post autor: Anony Mous »

Redsik pisze:otko gdzie w bibicach kupiles dwumase??
kilka osób kupowało tam egr .... bo oryginały w bardzo dobrej cenie. Mają też zakaład mechaniczny i sami zakałdają...także tym lepiej w razie reklamacji.
V-CAR S.C
BIBICE UL. WARSZAWSKA 175/2
32-087 ZIELONKI

http://allegro.pl/zawor-egr-opel-vectra ... 05736.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”