[B]Problemy z BC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#256 Post autor: Anony Mous »

Kompa od spalania możesz aktywować techem.Natomiast info o poziomie płynu i spalonych żarówkach to była opcja.

shaqal
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 02 wrz 2011, 00:01
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk
Model:

#257 Post autor: shaqal »

Można to właczyć takze opcomem, pare minut roboty :)
!!! Diagnostyka: Opel, Saab, Audi, VW, Seat, Skoda, Citroen, Peugeot, Renault, BMW - 692 226 016 !!!

kicaj

#258 Post autor: kicaj »

z tego co pamietam to w przypadku GID i CID sa wyswietlanie podstawowe komunikaty, ale do niektorych potrzebny jest czujnik. oddzielnie mozna bylo kupic opcje rozszerzonego informowania o usterkach

Awatar użytkownika
adrianada91
Debiutant
Posty: 31
Rejestracja: 15 gru 2011, 13:16
Lokalizacja: Cn
Model:

#259 Post autor: adrianada91 »

Przepraszam że odkopuję taki stary temat ale mam pewien problem. Znam osoby co jak dają w aucie Boarding Computer pokazuje im BC 1, BC 2 , stoper ale także ciśnienie w oponach. Jest ktoś w stanie wytłumaczyć czemu u mnie nie ma akurat tego ostatniego ?? :/

Anony Mous

#260 Post autor: Anony Mous »

adrianada91 pisze:Przepraszam że odkopuję taki stary temat ale mam pewien problem. Znam osoby co jak dają w aucie Boarding Computer pokazuje im BC 1, BC 2 , stoper ale także ciśnienie w oponach. Jest ktoś w stanie wytłumaczyć czemu u mnie nie ma akurat tego ostatniego ?? :/
Bo pierwszy właściciel Twojego auta nie zamówił tej opcji w salonie.

Awatar użytkownika
adrianada91
Debiutant
Posty: 31
Rejestracja: 15 gru 2011, 13:16
Lokalizacja: Cn
Model:

#261 Post autor: adrianada91 »

właśnie z moich informacji wynika iż jednak zamówił, a powiedz jest szansa że poprostu komputer tego nie czyta ?? bo tak samo mam przycisk DDS byłby on gdyby nie było wykupione to sprawdzanie ciśnienia ?

Anony Mous

#262 Post autor: Anony Mous »

W temacie poniżej jest trochę informacji na temat DDS
:arrow: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=2110&start=0

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#263 Post autor: MieHor »

to może tą funkcję masz nieaktywną w BC? albo czujniki. które powinny być w kołach zostały wymontowane przy okazji zmiany opon?

Anony Mous

#264 Post autor: Anony Mous »

Nie ma ciśnienia bo nie masz jednego z dwóch systemów jakie były montowane w aucie.

1szy system miał tylko centralkę i opierał się na obrotach kół. Jak koło odbiegało znacznie od normy to przyjmował dużą utratę powietrza.

2gi opierał się na czujnikach w każdym kole i centralkach w nadkolach które odczytywały i podawały dokładne ciśnienie.

Awatar użytkownika
adrianada91
Debiutant
Posty: 31
Rejestracja: 15 gru 2011, 13:16
Lokalizacja: Cn
Model:

#265 Post autor: adrianada91 »

Marki pisze:W temacie poniżej jest trochę informacji na temat DDS
:arrow: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=2110&start=0
dzięki mam taki sam problem jak kolega "kamol" właśnie



MieHor pisze:to może tą funkcję masz nieaktywną w BC? albo czujniki. które powinny być w kołach zostały wymontowane przy okazji zmiany opon?

W takim razie w którym dokładnie miejscu są te czujniki że przy wymianie opon mogli je zdjąć ?


tEREk pisze:Nie ma ciśnienia bo nie masz jednego z dwóch systemów jakie były montowane w aucie.

1szy system miał tylko centralkę i opierał się na obrotach kół. Jak koło odbiegało znacznie od normy to przyjmował dużą utratę powietrza.

2gi opierał się na czujnikach w każdym kole i centralkach w nadkolach które odczytywały i podawały dokładne ciśnienie.

Być moze masz rację że mam tylko 1 system a powiedz mi jest możliwość sprawdzenia tego ??

Anony Mous

#266 Post autor: Anony Mous »

wszystko wyjdzie przy dekodowaniu Vin.

Jak masz drugi system to masz czujniki na wentylach wewnątrz koła

Awatar użytkownika
adrianada91
Debiutant
Posty: 31
Rejestracja: 15 gru 2011, 13:16
Lokalizacja: Cn
Model:

#267 Post autor: adrianada91 »

tEREk pisze:wszystko wyjdzie przy dekodowaniu Vin.

a gdzie mógłbym to sprawdzić ?? nie płacąc ^^

kicaj

#268 Post autor: kicaj »

adrianada91 pisze:właśnie z moich informacji wynika iż jednak zamówił, a powiedz jest szansa że poprostu komputer tego nie czyta ?? bo tak samo mam przycisk DDS byłby on gdyby nie było wykupione to sprawdzanie ciśnienia ?
na 99% masz system opierajacy sie na predkosci obrotowej kola, a do tego nie byl laczany BC, IMHO. a do tego nie potrzeba wyswietlacza...
wiec nic dziwnego.
adrianada91 pisze:Boarding Computer
rotfl Board Computer czyli komputer pokładowy a nie komputer do zaokrętowania ;)

Awatar użytkownika
adrianada91
Debiutant
Posty: 31
Rejestracja: 15 gru 2011, 13:16
Lokalizacja: Cn
Model:

#269 Post autor: adrianada91 »

kicaj pisze:
adrianada91 pisze:właśnie z moich informacji wynika iż jednak zamówił, a powiedz jest szansa że poprostu komputer tego nie czyta ?? bo tak samo mam przycisk DDS byłby on gdyby nie było wykupione to sprawdzanie ciśnienia ?
na 99% masz system opierajacy sie na predkosci obrotowej kola, a do tego nie byl laczany BC, IMHO. a do tego nie potrzeba wyswietlacza...
wiec nic dziwnego.
adrianada91 pisze:Boarding Computer
rotfl Board Computer czyli komputer pokładowy a nie komputer do zaokrętowania ;)

hih racja racja :P

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#270 Post autor: MieHor »

adrianada91, podaj w tym temacie nr VIN http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=918&start=1170 a dowiesz się w co wyposażyła auto fabryka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”