Falowanie obrotów - pomarańczowa kontrolka

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
JJPP

Falowanie obrotów

#1 Post autor: JJPP »

Witam, zauważyłem u mnie dziwne zjawisko. Kiedy odpalam moją zafkę na letnim silniku występuje chwilowe falowanie obrotów (nie zawsze), trwa to około minuty (jak do tej pory) jeśli dodam gazu tak do 3 000 obrotów falowanie pozostaje, jeśli ruszę samochodem to wykonuje żabki. nie wiem co to może być - po około minucie obroty stabilizują się i wszystko jest ok. Gdy silnik jest całkiem zimny nic takiego nie zauważyłem. Jak ktoś wie co to może być to niech pomoże :roll:

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Maciek »

Masz jakieś błędy?

Pewnie czyszczenie silnika krokowego + przepustnicy wystarczy...

Jak nie, to może sonda lambda.

JJPP

#3 Post autor: JJPP »

Sonda była wymieniona, komputer nic nie pokazuje, check nie miga wszystko ok. - jak mi padła sonda to świecił non stop - teraz jest cisza. W takim wypadku to chyba najlepiej się u dobrego diagnosty podpiąć pod kompa. :?

JJPP

#4 Post autor: JJPP »

A czy to czyszczenie o którym piszesz to wykonam sam czy lepiej zlecić mechaniorowi. :roll:

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#5 Post autor: Maciek »

Jak wiesz gdzie jest krokowiec i przepustnica to sobie poradzisz :)

Jak nie, to lepiej zlecić zaufanemu mechanikowi.



Sonda zmieniona na oryginalną czy zamiennik? Dawno?

JJPP

#6 Post autor: JJPP »

Sonda wymieniona na orginał - zbyt dużo jeżdzę żeby się bawić w podróbki - dwa tygodnie temu u mnie to około 3 000 km. Więc raczej sondę wykluczam tym bardziej że średnie spalanie utrzymuje mi się na poziomie 6,4 - 6,5 (jazda do 120 km/h) - nie szaleję bo w lutym miałem dość poważny wypadek i pozostał uraz ale wyszłem prawie bez szwanku bolały tylko żebra. Więc chyba trzeba zrobić czyszczenie tylko niech się ociepli bo nie mam garażu. A na wszellki wypadek wymienię świece. 8)

J.A.C.E.K

#7 Post autor: J.A.C.E.K »

Bardzo prawdopodobne, że czyszczenie przepustnicy wystraczy. Miałem podobne objawy, po czyszczeniu jest idealnie. To samo w passacie teścia. Problem dość popularny. Spróbuj. Robota = koszt relatywnie nieduży, a spora szansa na eliminację irytującego problemu.
Ja. ;)

magics

#8 Post autor: magics »

Witam
W mojej zafirce zaczelo sie dziac cos z obrotami

Mianowicie jak przelaczam bieg i wrzucam na luz to obroty spadaja tylko do 2 tys. a spadna calkiem dopiero wtedy jak sie calkiem zatrzymam......

Dzieki z gory za odpowiedzi i podpowiedzi...

pentagram

#9 Post autor: pentagram »

jakieś kontrolki się swiecą na desce?

magics

#10 Post autor: magics »

nie swieca sie i czasami ten problem znika

cbm80

#11 Post autor: cbm80 »

A masz wlaczona klime? Bo ja u siebie zauwazylem podobny efekt ale tylko przy dzialajacej sprezarce, choc nie kreci az tak wysoko. Normalnie obroty sa 860RPM a z klima ciut wiecej, ale zdarza sie, ze nie schodza az tak nisko i potrafia zatrzymac sie na 1000-1050RPM.

jaca19665

#12 Post autor: jaca19665 »

i dokładnie jak w temacie moja zafka przy prędkosci 140km ma okoł 3200 obrotów jest to auto w wersji z opc nie wiem czy to nie jest troche za dużo

dejna

#13 Post autor: dejna »

OPC w DTI to tylko pakiet stylizacyjny a predkość obrotowa ok... to nie jest najnowszy silnik, wiec i osiągi spokojne... z tego co pamnietam to podobnie to wyglądało w mojej poprzedniej Zafirce....

jaca19665

#14 Post autor: jaca19665 »

dzięki dejna poprostu czytając troche o dieslach zwróciłem uwagę na opisy obrotów wszędzie pisza że spokojna jazda na 5 bigu mało gazu i około2500 obrotów a u mnie 3200 więc miałem obawy tym bardziej iż wiem że 2.2 dti to nie jest prawdziwe OPC wygląda tak samo jak zdjęcie pod twoim profilem pozdro

dejna

#15 Post autor: dejna »

spoko... kwestia jest taka, że napisałem co pamiętam... zapytaj może jeszcze cmb80... informacja będzie bardziej aktualna bo jego zośka właśie takie serducho ma... :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”