Masakra ! Wlali mi prawdopodobnie benzyne do diesla

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 6483

Masakra ! Wlali mi prawdopodobnie benzyne do diesla

#1 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Witam , jestem załamany bo prawdopodobnie fachowcy z ostrowskiego shella wlali mi benzyny do diesla i żeby było śmieszniej , nie wiedząc o tym wybrałem sie w zaplanowaną trasę do Bydgoszczy !!! Miałem w baku jakieś 37l ropy i dolali mi do pełna benzyny - ok 23 litry! Auto po przejechaniu ok 160 km , straciło moc i silnik zaczał w pewnym zakresie obrotów głośniej pracować - zawory jakby klepały. Co miałem zrobić , nie wiedziałem ,że mam w baku benzyne więc wróciłem do Ostrowa i do mechanika. Wylał mi wszystko z baku, załozył nowy filtr paliwa i przeczyścił cały układ ale kto wie czy to wszystko..kto wie czy mi się pompa nie skończyła , nie mówiąc o silniku ;(. Jutro idę na stację i mi powiedzą co było lane , bo mają zapis z monitoringu. Tyle ,że nie wiem co czynić jak się okaże ,że facet mi wlał benzynę? Zabić go od razu czy poczekać co powie? Dodam ,że sam podszedł do mnie jak trzymałem w ręku pistolet od dystrybutora ropy i zapytał sie czy nie chcę V-powera? Powiedział ,że jest w promocji V power jest w tej samej cenie co zwykłe paliwo , to sie zgodziłem . Nie chce myśleć co będzie jak się okaże , miałem benzyne wlaną !! Wąchalem to co mi spuścili z baku i leci benzyną... Powiedzcie mi , co mam teraz zrobić? Jechałem 400km..na tej mieszance ...masakra.. :(

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#2 Post autor: MieHor »

jarecki69, to masz problem, a tak na serio - zachowałeś paragon :?: fakturę czy jakiś inny dowód zakupu :?: Z niego miałbyś potwierdzenie za co Cię skasowali

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#3 Post autor: Harry200 »

Jak Ci pracuje teraz na ropie.. :?:

Skasowany użytkownik 6483

#4 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

No wiecie jak to jest , stałem przy kasie i chwile czekałem na rachunek ale nie dostałem więc odszedłem . Mam jednak potwierdzenie na koncie bo płaciłem kartą , tam jest i data i dokładny czas transakcji więc się nie wyprą . Autem jeszcze nie jeżdżę , czekam , jutro pojadę do elektryka i mi powie , czy i jak auto pali i jeździ bo kto wie czy pompa nie dostała , tam wyskoczył bład jakiegoś ciśnienia (podpatrzyłem na wyświetlaczu kompa). Z tego co mi mówił dzisiaj majster to jutro zobaczy czy nie tzreba będzie jakiegoś zaworu ciśnieniowego na pompie robić czy też czyścić..tyle zapamietałem. Jutro też jestem umówiony na stacji paliw i dowiem się co mi ten gościu wlał za badziwie..mam to w baniaku i pachnie mi jednak benzyną, tą V Power :(

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#5 Post autor: Dziadek13 »

Nie wiem czy wy pamiętacie że kiedyś sie dolewało benzyny do ON jak nie było zimowego ON nawet jak zajrzymy do instrukcji mercedesa W124 to jest ile w jakim mrozie należy dolać a np powyżej -25' nawet do 40%.Tak że przypuszczam jeżeli pompie nic nie jest to będzie ok.
To z instrukcji W124D.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 03 sty 2012, 22:35 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#6 Post autor: Harry200 »

Samemu silnikowi to raczej nic sie nie stało ale pompie i wtryskom to mogło się oberwać..

Skasowany użytkownik 6483

#7 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

czytałem ,że stare silniki diesla tolerują benzynę ale max 30% poj baku. Moja dolewka w zasadzie tą ilość przekroczyła bo dolali mi chyba jakieś 23-24 litry na cały bak . Czytałem tez ,że ropa smaruje pompę wtryskową i cały układ common rail tak więc mam nad czym panikować bo jak mi to poszło no to tylko sie powiesić a facet będzie mi winien ładnych parę tys zł... Mam zatem pytanie, czy można w jakiś sposób zdiagnozować stan pompy lub całego układu bo myśle sobie ,że podskoczę do Kalisza na serwis o ile to ma sens , by mi sprawdzili czy moja pompa pochodzi czy to już są zwłoki. Robił ktoś może takie badania?

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#8 Post autor: Dziadek13 »

jarecki69 pisze:Czytałem tez ,że ropa smaruje pompę wtryskową i cały układ common rail tak więc mam nad czym panikować
A gdzie ty masz w 2.2 ten common rail.
Obrazek
2.2 silnik prosty jak budowa cepa.
Obrazek
Twoja pompa i to wszystko i o nią należy sie bać.
Obrazek

olo018

#9 Post autor: olo018 »

Ja kiedyś nalałem tak to Transita,tylko więcej benzyny do ropy ,po ok 4 kilom silnik stracił moc zaczął klekotać aż zgasł,po tej przygodzie zaczął brać olej ,był słaby i ogólnie nie to auto co przedtem ,benzyna wypłukuje nagary z miejsc gdzie ma kontakt.
Chyba będzie najlepiej pomyśleć o wymianie silnika.

Jeśli masz paragon,to masz dowód zakupu,ale musisz jak najszybciej ruszyć sprawe,bo nie wiadomo ile trzymają nagrania z monitoringu który będzie potwierdzeniem że obsługa nalała ci benzynę,jeśli chcesz walczyć z firmą,to musisz mieć prawnika,sam nic nie zrobisz.

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#10 Post autor: cns80 »

Ropa ma dużo wyższą temperaturę zapłonu, ale za to dużo niższą temperaturę spalania. Do tego benzyna jest sucha i błyskawicznie zaciera wtryskiwacze (dodatkowo brak chłodzenia wtrysku). W common railu było by po zamiatane. U Ciebie prawdopodobnie skończy się na regeneracji pompy i wtryskiwaczy (nie koniecznie od razu, bo np. za rok).
Obrazek

Skasowany użytkownik 6483

#11 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Odebrałem dziś auto od elektryka i powiem tak, chodzi normalnie , nie kopci i raczej nie straciła na wigorze . Stacja na której mi wlali benzynę , jest ubezpieczona od takich sytuacji i juz zgłosiłem szkodę do PZU i w poniedziałek ma się skontaktować ze mną likwidator szkód..ciekaw jestem jaki będzie finał tej sprawy... Zadzwoniłem do serwisu Opla w Kaliszu i facet był w szoku bo pierwsze słyszał ,żeby diesel przejechał aż ponad 400km na takiej niesamowitej mieszance paliw...mam zamiar tam do nich podjechać i zdiagnozować układ wtryskowy by być pewnym ,że pompa nie została uszkodzona. Co będzie dalej, będę informował na bieżąco. :? . Odnośnie monitoringu to jest dokładnie sfilmowane jak facet wlewa mi benzynę do auta. Na stacji paliw nikt tego nie kwestionował ,że to ich wina...kwestia tylko jak mi tą szkode rozliczy PZU...

olo018

#12 Post autor: olo018 »

Masz chyba szczęście że tankowałeś na markowej stacji,bo na jakiejś małej stacji to byś im nie udowodnił,a na pewno by się nie przyznali .
Bierz wszędzie rachunki za diagnozy itp.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#13 Post autor: Dziadek13 »

A czy ty masz kopie tego filmu z winowajcą ? co by nie wyparowała.

Skasowany użytkownik 6483

#14 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Nie mam żadnej kopii filmu, mnie wystarczy ,że kazali mi zgłosić szkodę i podali numer polisy , nie sądzę aby teraz ktokolwiek zmienił zdanie w tej kwestii ..zobaczymy co bedzie w poniedziałek.. :/

olo018

#15 Post autor: olo018 »

Kopi i tak by nie dostał bez nakazu sądowego,a jak co to po zgłoszeniu sprawy na policje ,ona powinna zabezpieczyć nagranie,nie inaczej,może miałeś świadka?,ale nie z rodziny musi być bezstronny,tak gdyby co .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”