problem z zafirą 2000r 1,8 GAŚNIE

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
cieniassss

#16 Post autor: cieniassss »

toskafka pisze:jak gaziarze mi czyścili przpustnice i silniczek powiedział że kontrolka może czasem się świecić , ponieważ czasem może być zła mieszanka lub może to być też od tego, że gaz może być zły.
bzdury, jeśli gaz jest prawidłowo ustawiony to nie ma prawa nawet mignąć check

toskafka

#17 Post autor: toskafka »

Wiec najprawdopodobniej może być to coś nie tak z instalacją. Czy jednak możliwe może byc ,że to wszystko może byc przez silniczek krokrowy??

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#18 Post autor: jacek76 »

toskafka pisze:Czy jednak możliwe może byc ,że to wszystko może byc przez silniczek krokrowy??
Coś się tak uczepił tego silniczka krokowego? Jeśli by coś było nie tak z krokowym , to wariował by też na benzynie , ale na benzynie jest ok , tak?
Podjedź do jakiegoś mądrego gazownika. Niech podłączy instalację do kompa , sprawdzi pokrycie map gazowych z benzynowymi , czasy wtrysku i będzie wszystko wiadomo. Wg. mnie masz za bogato gazu , to jest typowy objaw.
x18XE1 nie ma silnika krokowego wolnych obrotów
X18XE1 nie ma kabli wysokiego napięcia

Sławomir

#19 Post autor: Sławomir »

miałem taki sam problem w astrze i zmniejszyłem dopływ powietrza przed filtrem i za filtrem jak najdalej powinno pomóc może obroty będą spadać i się wyrównają astra do dziś tak ma ze obroty spadają i się wyrównują i też zmieniałem sonde i krokowy i nie było poprawy dopiero po zmniejszeniu dopływu powietrza a na benzynie jest wszystko o.k

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#20 Post autor: jacek76 »

Sławomir pisze:miałem taki sam problem w astrze i zmniejszyłem dopływ powietrza przed filtrem i za filtrem jak najdalej powinno pomóc może obroty będą spadać i się wyrównają astra do dziś tak ma ze obroty spadają i się wyrównują i też zmieniałem sonde i krokowy i nie było poprawy dopiero po zmniejszeniu dopływu powietrza a na benzynie jest wszystko o.k
Z tego co opisujesz wynika , że miałeś tam instalację II-giej generacji. I tak się czasem robiło , jeśli nie było innej możliwości regulacji.
Kolega toskafka ma sekwencję...
x18XE1 nie ma silnika krokowego wolnych obrotów
X18XE1 nie ma kabli wysokiego napięcia

toskafka

#21 Post autor: toskafka »

Ostatnio znajomy wymontował przy mnie silniczek i okazało się, .że był już wymieniany niestety na jakiś "mexico" . Chciał bym w takim wypdaku wymienić silniczek tylko nie wiem jak zakupić orginalnu lub jakis lepszy silniczek. Czy mogł by mi ktos doradzić jak go znaleźć?? Podajcie może jakieś nr silniczka do mojej zafiry (1.6 16v 99r. LPG/benzyna). Z góry dzieki.

Kryspin Szrama
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:26
Imię: Kryspin
Lokalizacja: Oborniki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18xer
Gender:

#22 Post autor: Kryspin Szrama »

Ja mam ten sam problem tylko ja mam Zafire 1.8 116km+gaz i nie ma mocy w sensie takim jak by ją coś dusiło jechałem 130 i pedal w podłodze i ani grama wiecej a żeby setke osiąga to trzeba ja mega bujać. W korku albo gdzieś na mieście jak jadę na 3 biegu i mam w granicach 30km i dodam gazu to ja przydławi i pomału przyspiesza. Sonda nowa swiece nowe sterownik sprawdzany i egr zaslepiony czy to może mieć winę
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2018, 19:59 przez Kryspin Szrama, łącznie zmieniany 1 raz.
:witam: :witam: Kryspin

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”