(A) osłona chłodnicy diesel zafira A

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
pawko81

(A) osłona chłodnicy diesel zafira A

#1 Post autor: pawko81 »

witam. dziś zamierzałem zasłonić chłodnicę ale niewiem czy dać zasłonę pod tablicą rejest czy na grilla??. Żona dojeżdża do pracy 9 km w jedną stronę i szkoda mi troszkę silniczka bo się mało nagrzewa a i dla lubej byłoby cieplej :D
może ktoś prześle zdjęcie jak ma zasłonięte lub jakiś pomysł???
za grilem mam jakiś wiatrak i intercooler chyba więc chłodnicy mało widać
a na dole byłoby chyba najlepiej
proszę o pomysły :piwo:

zafira A diesel

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Bodek »

Poczytaj toooooooo może coś z tego skorzystasz.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

pawko81

#3 Post autor: pawko81 »

czytałem to ale ja mam wersję A zafirki

Wiem, że masz A, ale faktycznie to w tym temacie się Koledzy nie popisali i o osłonie można powiedzieć mało co jest, za to dużo dyskusji jak jeżdżą na zimnym silniku :> - Bodek

[ Dodano: Sob Sty 28, 2012 17:05 ]
coś wykombinuje to wstawię fotkę jak tak ;)
Ostatnio zmieniony 28 sty 2012, 16:53 przez pawko81, łącznie zmieniany 2 razy.

sobit
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 19 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: Mikołów
Model:

#4 Post autor: sobit »

wydaje mi się, że jeśli jest dobry termostat, to różnicy dużej nie będzie. Ja się zastanawiam, czy zamontować podgrzewacz wody. Wiele dieseli to ma, ale nie nasza Zafira.
http://allegro.pl/listing.php/search?st ... tegory=620

KOPERNIK

#5 Post autor: KOPERNIK »

pawko81 pisze:dziś zamierzałem zasłonić chłodnicę ale niewiem czy dać zasłonę pod tablicą rejest czy na grilla??. Żona dojeżdża do pracy 9 km w jedną stronę i szkoda mi troszkę silniczka bo się mało nagrzewa a i dla lubej byłoby cieplej :D
prosta zasada otwieraj maskę i włóż kawałek kartonu między zderzak a chłodnicę możesz zasłonić teraz całą ale jak się ociepli to pamiętaj aby albo zmienić karton albo jej trochę odsłonić bo można szybko wodę zagotować ...

no i ciesz się ciepłem :mrgreen:

iskraxj

#6 Post autor: iskraxj »

Na tak krótkim odcinku nie wiem czy termostat się otworzy. jak chyba wiesz to najpierw nagrzewa się płyn w bloku silnika i po osiągnięciu odpowiedniej temp. termostat otwiera się i miesza płyn z chłodnicy :driver:

pawko81

#7 Post autor: pawko81 »

no przy takim mrozie jak dziś -20 :shock: to założę coś napewno . grilla całego nie ma jak zbytnio zasłaniać bo tam jest wlot powietrza do filtra chyba że zostawić otwór w kartonie lub pleksie :D
pomyślę coś nad tym i fote machne :P

M4R10

#8 Post autor: M4R10 »

Od przybytku głowa nie boli ... ;)
Zawsze to już jest coś (silnik będzie miał ciut cieplej ;)) zwłaszcza w przypadku temperatur jakie mamy teraz :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”