Skrzynia biegów do X18XE1 co zamiast ?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Doom

Skrzynia biegów do X18XE1 co zamiast ?

#1 Post autor: Doom »

Witam.

Chciałem się zapytać jaką dłuższą skrzynie można wsadzić zamiast tego co jest do ZA X18XE1 ? W tej chwili na 5 przy 3 tyś obrotów mam hmm 90km/h może niecałe 100km/h a przy 2 tyś mam 70km/h :( Po rozkodowaniu VIN wychodzi że mam skrzynie "Sport". Ale to mnie jakoś nie urządza wolałbym dłuższą która pozwoli lecieć z większą prędkością przy mniejszym spalaniu... Co do dynamiki to mi to wisi i dynda :P Denerwuje mnie trochę wachlowanie biegami co chwile... Powiedzcie mi jak to jest ? Teoretycznie dla X18XE1 skrzynia jest F17CR ma przełożenie główne 3,74. Mam też Astrę F X16SZR i tam mam F15CR z przełożeniem 3,55 i tamta skrzynia jest ok. Czyli im niższa jest wartość przełożenia tym dłuższe biegi ?

Mihó

#2 Post autor: Mihó »

Ja miałem F17WR3,94. Główne było krótsze, ale biegi były dłuższe.

generalnie WRki są dłuższe. Przełożenie główne - tu szukaj jak najniższej liczby. Praktyka pokazuje jednak, że CR3,74 będzie krótsza niż WR3,94.

A jak już chcesz konieecznie dłuższą, to na pewno bierz F17WR z Vectry B. Ja tam miałem 3000rpm przy 120km/h i oponach 205/55R16

Doom

#3 Post autor: Doom »

A przy jakim silniku jej szukać ? Patrzyłem na stronie Vectra Unlimited i tam jest że montowali:
Z16XE F17 WR / CR 4.19
Z18XE F17 WR / CR 4.19
X18XEL F17 WR / CR 4.19

Czy może jakoś po modelach ? Widziałem na allegro W355 W394 W374. Co do tego żeby brać z jak najniższym głównym to w dieslach jest np. Y17DT F17WR główne 3,55 tylko czy od diesla spasuje :P

cieniassss

#4 Post autor: cieniassss »

Doom pisze:Co do tego żeby brać z jak najniższym głównym to w dieslach jest np. Y17DT F17WR główne 3,55 tylko czy od diesla spasuje :P
niby też F17, więc powinna pasować, tylko czy silnik to uciągnie?? ile sprzęgło wytrzyma przy takiej masie pojazdu i długiej skrzyni??

Doom

#5 Post autor: Doom »

Sprzęgło się wymieni a co do reszty to powinno być ok najbardziej po du*** dostaje sprzęgło no i pewnie trochę wał z panewkami :P W sumie optymalnym wyjściem będzie F17WR z Zafiry A albo Vectry B (podobno były przy X18XE1)

Mihó

#6 Post autor: Mihó »

F17 z Astry CDTI nie polecam do Zafiry. Będzie Ci za długa. Ta z VB jest optymalna. Sprzedałem ją w końcu użytkownikowi Zafiry i był zadowolony :)

[ Dodano: Sob Lut 11, 2012 00:43 ]
Jeśli się dalej upierasz, to tylko zwróć uwagę jaki to jest 1.7 diesel. Były F17 te pod duży blok, które nie pasowały (inny wałek sprzęgłowy). Były też te od diesla CDTI, które bez problemu pasują na X18XE1 (sprawdzone doświadczalnie)

Awatar użytkownika
kamil12luty
Mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 31 mar 2012, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa
Model:

#7 Post autor: kamil12luty »

zadzwoń sobie do tego gościa
http://www.mickey-garage.pl/kontakt
Gościu cuda robi z oplami, najprawdopodobniej bedzie wiedziec co Ci podejdzie i co bedzie najlepsze

Mihó

#8 Post autor: Mihó »

Przecież napisałem już dokładnie jaką skrzynię ma wybrać...

Doom

#9 Post autor: Doom »

Poszukam od VB :) Ale wymiana i tak dopiero jak będzie cieplej... Garaż bez ogrzewania więc jak na razie mission impossible :D Poza tym na razie muszę powalczyć z EGR-em (mechanik powiedział że jest dziurawy :shock: Zobaczymy jak wykręcę). I czujnik położenia (czy prędkości obrotowej) wałka rozrządu rozsypał się przy wymianie rozrządu więc muszę wymienić (izolacja kabli się rozleciała) :(

Stefan80

#10 Post autor: Stefan80 »

Mam jeszcze pytanko odnosnie numeracji skrzyn poniewaz Pan napisał mi ze do mojej zosi pasuje skrzynia o numeracji f17c419 a czy ta druga o numerze f17 w 394 tez bedzie pasowała i jaka jest różnica miedzy nimi?? dodam jeszcze ze ktos w mojej zosce kiedys zamontowal inna skrzynie niz powinna byc o numeracji f13 c 394 dzieki za odpowiedz pozdrawiam Marek
Ostatnio zmieniony 03 cze 2012, 16:47 przez Stefan80, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#11 Post autor: Bodek »

Stefan80 pisze:Mam jeszcze pytanko odnosnie numeracji skrzyn poniewaz Pan napisał mi ze do mojej zosi pasuje skrzynia o numeracji f17c419 a czy ta druga o numerze f17 w 394 tez bedzie pasowała i jaka jest różnica miedzy nimi?? dodam jeszcze ze ktos w mojej zosce kiedys zamontowal inna skrzynie niz powinna byc o numeracji f13 c 394 dzieki za odpowiedz pozdrawiam Marek
Tu chodzi o przełożenie w skrzyni biegów

U Ciebie jest 419 - czyli f17c419.

Według VIN GT6 = PRZEŁOŻENIE PRZEKŁADNI GŁÓWNEJ 4.19
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2013, 15:08 przez Bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Stefan80

#12 Post autor: Stefan80 »

Znalazlem skrzynie o numeracji f17c419 tylko ze napisane jest ze ona od silnika1,6 a ja mam silnik 1,8 czy ona bedzie pasowała do mojej zosi
Ostatnio zmieniony 03 cze 2012, 17:25 przez Stefan80, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#13 Post autor: Bodek »

Stefan80 pisze:Znalazlem skrzynie o numeracji f17c419 tylko ze napisane jest ze ona od silnika1,6 a ja mam silnik 1,8 czy ona bedzie pasowała do mojej zosi
C16SEL[L91],
X16XEL[L91] - silnik 1,6 benzyna
X18XE1[2H9]

EPC pokazuje takie silniki do skrzyni, ale może ktoś mądrzejszy podpowie, czy będzie OK.

Nie jestem specjalistą od skrzyń w ZA ;)

Zapytaj tu: Belfer - coś podpowie ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Stefan80

#14 Post autor: Stefan80 »

ok dzieki pisze tu bo nie moge na pw

[ Dodano: Sob Cze 09, 2012 07:25 ]
Witam
Mam pytanie odnośnie skrzyni biegow poniewaz jest tak ze gdy mam wyłączony silnik auto nie pracuje kazdy bieg wchodzi super bez żadnego oporu ale gdy wlaczam silnik biegi nie chca wchodz tak lekko każdy jeden bieg wchodzi ze strasznym oporem a jak właczam wsteczny to zaczynaja sie zgrzyty.Ma moze ktoś jakiś pomysł co moze byc tego przyczyna???

wojtaz

#15 Post autor: wojtaz »

Mam pytanko. padła mi skrzynia F17 C419 z silnikiem1.6 Z16XEP znalazłem skrzynię od zafiry ale F13 C394 czym sie różnią te skrzynie i czy bedzie pasowała???

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”