[A] termostat - problemy z nagrzewaniem silnika i wnętrza

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Wacco

#481 Post autor: Wacco »

już wiem. To był termostat Vernet z obudową za 100zł. Tylko, że facet w sklepie powiedział, że ten termostat ma temperaturę otwarcia 89*C, a z tego co już wyczytałem to te do Zafek powinny mieć 92*C. Może gość się pomylił?

adasko

#482 Post autor: adasko »

Z tego co wiem to byly 2 rodzaje w ZA tak na forum pisali nawet chyba w tym temacie. i dokładnie bylo to albo 88 albo 92 jak piszesz. Raczej nie robi to wielkiej róznicy :idea: Vernet podobno dobra i polecana firma przynajmniej w google :lol:

Wacco

#483 Post autor: Wacco »

myśle, że jeśli to nie chińskie to pewnie dobre. Chciałbym tylko wiedzieć jaki w końcu ma być. W poniedziałek zadzwonię do ASO i zapytam jaką to coś ma temperaturę.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#484 Post autor: Bodek »

GETem pisze:Pewnie zaraz znowu modek mnie prześwięci.....

1338002 THERMOSTAT / 334 zł brutto
Nie przypomina sobie żebym tu kogoś przeświecał.

A cena, którą podałem jest ze strony ASO - nikt nie mówi, że tam trzeba kupować :!:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Skasowany użytkownik 6483

#485 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

ja kupiłem sam wkład do mojej Zośki i mam ciepełko zimą jak trzeba . Zapłaciłem grosze w porównaniu z tym co tu napisali koledzy. O ile pamiętam, koszt zakupu to jakieś 30-40zł. Sam zamontowałem i jest różnica, nie tylko w portfelu ale i we wnętrzu autka. :piwo:

M4R10

#486 Post autor: M4R10 »

Ja tak samo jak kol. jarecki69 sam wymieniłem wkład termostatu i mam takie same odczucia w samochodzie (odpowiednia temp silnika) i w portfelu (minus tylko 40 pln) :D

Wacco

#487 Post autor: Wacco »

jarecki69, M4R10, a z jakiej firmy termostaty kupiliście?

M4R10

#488 Post autor: M4R10 »

Ja kupiłem (Allegro) wkład termostatu STAHLTER wyprodukowany przez polską firmę Termot. ;) - zaglądnij na ich stronę internetową, a na pewno coś dobierzesz odpowiedniego do Twojego silnika

Wacco

#489 Post autor: Wacco »

Bodek pisze:
Wac pisze:To VIN mojej Zafki: W0L0TGF7532224833
Termostat z obudową:

Numer katalogowy: 1338002
Nazwa części: TERMOSTAT
Cena netto*: 366
Cena brutto*: 450,18
Wydaje mi się, że ten termostat pasuje tylko do Frontera B 2.2 DTI X22DTH/Y22DTH 2198 10/98-09.02.
Do wszystkich silników benzynowych 1,6 X16XE, Z16XE i podobnych chyba ma być 13380003. Wszędzie takie info znajduje.
Kupię chyba w końcu zamiennik TERMOT T 114.92 - sam termostat, ale lepiej wykonany niż oryginał - podobno.

Kupiłem na Allegro Stahltera T 114.92. Z dostawą 35zł. Jak dojdzie i zamontuję to napiszę czy się poprawiło :)

Skasowany użytkownik 6483

#490 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Ja również kupiłem firmy Thermot , tak się tyo chyba nazywa i powiem Wam ,że nie żałuję . Roboty przy tym jest niewiele , jakaś godzinka i po krzyku. :)

snajper79

#491 Post autor: snajper79 »

witam, mam u siebie w zośce A taki termostat : http://allegro.pl/opel-zafira-a-2-0-dti ... 23213.html , mam pytanie ta rurka która jest na zdjęciu od góry prowadzi do chłodnicy? czy ona powinna być ciepła zaraz jak odpalimy silnik? dziś wymieniłem wkład, komp pokazywał temp silnika 70 stopni a wskazówka nawet nie drgnęła z miejsca, dopiero po jakimś czasie zaczęła startować w górę i zatrzymała się pomiędzy 80 a 90 stopni czyli ok, ale jak jechałem chwilkę temp spadła do 80 i tak trzymała przez dłuższą chwilę, i mam jeszcze jedno pytanie czy jak płyn się rozgrzeje to sprężyna przy termostacie się kurczy czy rozszerza? bo nie mogę tego jakoś pojąć, jakieś propozycje?

M4R10

#492 Post autor: M4R10 »

Tak, na zdjęciu z aukcji rurka na której nie ma przewodu prowadzi do chłodnicy. Po uruchomieniu ona nie powinna być ciepła. Natomiast jak chcesz zobaczyć działanie termostatu to zaglądnij tu:
http://termot.com.pl/index.php?page=2&id=1

snajper79

#493 Post autor: snajper79 »

czyli ten grzybek u dołu się otwiera i zamyka? jeśli tak to będzie kicha bo on dolega do bloku silnika i jak są wżery to nic z tym nie zrobię, a jak patrzyłem po wyciągnięciu termostatu to były widoczne takie czarne linie coś jakby nalot tylko nie dało się tego wytrzeć.

Wacco

#494 Post autor: Wacco »

snajper79, podobno właśnie te termostaty TERMOT nadają się do starej obudowy, która może już nie być idealna. Jutro dostanę swój i jak znajdę czas to go zamontuję od razu. Wtedy zobaczę czy warto było.
przeczytaj tu:
http://termot.com.pl/index.php?page=2&id=2

snajper79

#495 Post autor: snajper79 »

w takim razie czekam na efekt końcowy, jeśli by się udało to mojemu też pomoże

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”