LPG - polecane instalacje gazowe do Zafiry A_B

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
cieniassss

#331 Post autor: cieniassss »

podbiel, kme spoko, tylko nie wiem czy występują w zestawach ze stagiem, hany można kupić w zestawie ze stagiem, mi wyszło ok 80zł/szt

podbiel

#332 Post autor: podbiel »

Dzięki cieniassss, będę pytał gaziarza co i jak i jak by co pozwolę sobie na zadanie pytanka.

Awatar użytkownika
Kacperuch
Zafiromaniak
Posty: 521
Rejestracja: 19 mar 2012, 12:15
Imię: Kacper
Lokalizacja: Gillingham/UK
Auto: Skoda
Model: Octavia2
Oznaczenie silnika: 19BKC

#333 Post autor: Kacperuch »

padła decyzja Stag4/H2000/KME Silver :> Koszt takiej instalacji u mojego gazownika to ok 2300-2400zł. Może być? :P co sądzicie o takim miejscu na wlew gazu? czy lepiej nie wymyślać i standardowo na zderzaku? :roll:

__Wojciech__1

#334 Post autor: __Wojciech__1 »

Witam.
Noszę się z zamiarem kupna Zafirki w benzynie i póżniej założenia gazu.
Jaki silnik wybrac??
Czy 1.6 nie jest za mały na założenie instalacji??
Szukam auta do 15-18tys czyli roczniki 2001 - 2002.
Z góry dzieki za odpowiedź.
Pozdrawiam.

cieniassss

#335 Post autor: cieniassss »

Kacperuch pisze:co sądzicie o takim miejscu na wlew gazu? czy lepiej nie wymyślać i standardowo na zderzaku? :roll:
ja tak mam, jedynie czasem przeszkadza śmierdząca przelotka, w zderzaku nie bardzo jest miejsce na wlew, u mnie wygląda tak
Obrazek

maserek
Przeglądacz
Posty: 91
Rejestracja: 25 lut 2012, 21:16
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira B 1.8 111 edition
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#336 Post autor: maserek »

podbiel pisze:Jeśli chodzi o reduktor to nie ma kosmosu w cenie a jak stoją cenowo hany? Znajomy polecał jeszcze KME - co ty na to.
Miesiąc temu zakładałem. W Krakowie w Fugazi dopłata do hany 350PLN.
I na razie jestem bardzo zadowolony, dzięki radom forumowiczów :piwo:

podbiel

#337 Post autor: podbiel »

Byłem u gazowników w mojej okolicy i zaproponowali mi
1 Cały zestaw tj sterowanie, reduktor, wtryski LOVATO SMART, dodatkowo zamiast filtra przepływowego jest filtr węglowy z odstojnikiem
2 sterowanie TECH, reduktor TECH, wtryski OMVL REG
czy te zestawy będą spisywały się ok?
Na obydwa jest gwarancja 100 000 km. lub 2 lata, ceny przystępne. Silnik 1.8 115KM. Proszę zorientowanych w temacie o opinie.

Awatar użytkownika
Kacperuch
Zafiromaniak
Posty: 521
Rejestracja: 19 mar 2012, 12:15
Imię: Kacper
Lokalizacja: Gillingham/UK
Auto: Skoda
Model: Octavia2
Oznaczenie silnika: 19BKC

#338 Post autor: Kacperuch »

wybierz pierwszy. w drugim takie o wtryski. ale pierwszy w zupełności sądzę będzie Cię satysfakcjonował

robban37

#339 Post autor: robban37 »

Witam panowie mam pytanko chcialbym wrzucic gazik do swojej zosi co mozecie mi doradzic silnik 1.8 140km.wole zeby zestwaik byl deko drozszy ale bezawaryjny z gory dzieki .aha i moze ktos ma namiar na gazownika w lodzi.

marcin19
Debiutant
Posty: 26
Rejestracja: 28 maja 2012, 20:59
Lokalizacja: Opole
Model:

#340 Post autor: marcin19 »

Witam po raz pierwszy.
Dołączam się do postu powyżej .
Otrzymałem takie propozycje:
Proponujemy instalację sekwencyjną firmy AC Stag 300 ISA2 - reduktor gazu AC R01 listwa AC W01 lub Reg OMVL zbiornak gazu 53l. Na instalację 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów. koszt 2450zł.

druga:
Instalacja gazowa na sekwencyjnym wtrysku gazu BRC SEQUENT 24 włoskiego producenta z dwuletnim okresem gwarancji bez limitu kilometrów ze zbiornikiem w miejsce

koła zapasowego o pojemności 53l kosztuje 2650zł. Czas montażu 8 godzin. Najbliższy wolny termin jest jutro czyli 29.06.2012 godz. 7-8 rano. Włoski producent firma MTM

posiada jeden z najlepszych produktów cieszący się dużym uznaniem wśród klientów i jest najczęściej wybieraną instalacją do samochodów po 2001r gdzie jest możliwość

wyregulowania składu mieszanki pod normę OBD2. Polecam produkt.

Proszę o szybką poradę,co wybrać?
Z góry dziękuję i pozdrawiam. :)

Wacco

#341 Post autor: Wacco »

Mam Zifirę 1.6 Z16XE z przebiegiem 135kkm. Założyłem STAG 4 Plus, reduktor AC do 150KM i wtryski REG. Cena 2400zł i gwarancja na 2 lata bez limitów. Do zbiornika podwieszanego tankuje ok 46l gazu. Przejechałem 1500km na razie i jestem zachwycony. Spalanie mniejsze niż benzyny, mocniejszy dół, cichsza praca silnika, teraz przy 140km\h jest tak w aucie jak na benzynie przy 100km\h. Na benzynie brał 0,6l oleju na 1000km, na gazie bierze 0,1l oleju na 1000km. Do tego benzyny idzie 1,2l\100km. Na gaz przełącza się po około 1-1,2km.
Polecam AC :) wystarczająco dobry do auta tej klasy. po co przepłacać.

robban37

#342 Post autor: robban37 »

ile ci pali gazu po miescie?czyli rozumiem ze na gaz przelacza sie automatycznie?a co z kontrolka poziomu gazu?jest wogole cos takiego?

Wacco

#343 Post autor: Wacco »

gazu bierze 10,5l/100km, a benzyny brał 11. pali dużo, ale to tak odkąd ją kupiłem. przypuszczam, że powinienem wymienić sondę. znajomemu pali po mieście 9 gazu a w trasie 7. To spalanie nie jest winą instalacji gazowej tylko jakiejś wady w samym samochodzie. Instalacja jest super.
To jest sekwencja i jak każda przełącza się na gaz automatycznie. Tu nic nie robisz, wsiadasz do auta i odjeżdżasz. nawet nie wiesz kiedy jedziesz na gazie. nie ma żadnych szarpnięć.
Kontrolka poziomu gazu jest oczywiście - diodowa - 4 zielone + czerwona z rezerwy. Toylko że ta kontrolka to raczej jest tak dla zabawy bo z reguły pokazuje bzdury. To co pokazuje zależy głownie od temp. otoczenia, bo gaz się ścieśnia i rozpręża i pokazuje raz że go jest więcej a raz mniej. na rezerwie przejedziesz tyle co na pierwszej połowie baku. tym się nie należy sugerować, tylko patrzeć na licznik przebiegu. Jeśli auto pali "dychę" to pa przejechać 450km i na stację. :)

cieniassss

#344 Post autor: cieniassss »

Wac, gazu pali Ci mniej bo jak sam napisałeś
Wac pisze:Do tego benzyny idzie 1,2l\100km
Jeśli chodzi o wskaźnik poziomu to nie zależy od od temperatury, bo gaz i tak jest pod ciśnieniem i jest płynny, można ustawić ten wskaźnik, nawet każdą kropkę osobno.
Wac pisze:znajomemu pali po mieście 9 gazu a w trasie 7
może pali tyle gazu, a ile do tego benzyny??

Cudów nie ma, zafira musi średnio te 10 l LPG zjeść na 100km, masa auta robi swoje.
Przy podawaniu spalania w mieście warto podać średnią prędkość z komputera, jak poniżej 30km/h to można uznać że miasto.

robban37, mi ostatnio wyszło 11,6 l /100km, średnia prędkość 27km/h, włączona klima, tankowane na Shellu.

robban37

#345 Post autor: robban37 »

cienias masz taka sama gazowke jak wac?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”