LPG - polecane instalacje gazowe do Zafiry A_B

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
cieniassss

#346 Post autor: cieniassss »

cieniassss - trochę droższy zestaw, stag300, reduktor AC R01, wtryski hana, butla 42 l
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, 21:43 przez cieniassss, łącznie zmieniany 1 raz.

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#347 Post autor: MARCEL! »

A instalacja dedykowana do Zafiry ELPIGAZ?
Dzwoniłem do jednego serwisu i taka polecają.... 5 lat gwarancji, cena 2800 zł...

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#348 Post autor: firek »

MARCEL!, nic mi nie wiadomo aby były dedykowane instalacje tej firmy do Opla jakiegokolwiek- tylko Koltek Necam miał dedykowane instalacje do I generacji Zafiry.
A co do ich 5 letniej gwarancji to też nie jest tak ładnie jak się mówi jest kilka obostrzeń których warsztaty zregóły nie stosuja i PAPA gwarancjo... ;)

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#349 Post autor: MARCEL! »

Tzn. dedykowana w sensie pewnie, że instalują do niej... po prostu... często :D :mrgreen:
Facet powiedział, że gwarancja jest dłuższa niż w przypadku Landi Renzo...

saturn

#350 Post autor: saturn »

Cóż ja założyłem gaz do mojej Zofii 2 miesiące temu. Przebieg 88 tyś km. Pierwszy miesiąc to był taki chaos, że myślałem, że go wyjmę.
Zmiana długości końcówek wtrysku, wymiana samych wtrysków, dyszek na inne, zmiana reduktora, wielokrotne kalibracje. W pierwszej wersji gasło na jałowym. W drugiej paliło kosmiczne ilości gazu. W trzeciej było słabe i zamulone. Potem znowu gasło jak schodziło z wysokich obrotów. Do tego jeszcze na początku rezerwa zapalała mi się po 50 km, a na rezerwie jeździłem 300 km. Uff. W końcu udało się z tym dojść do ładu.
Mam jak twierdzi wykonawca największą butlę jaka tam się mieści (56 litrów 230 mm wysoką) i tankuję do niej najczęściej 48 litrów gazu. Średnio starcza na 370 km. W mieście autko pali niestety około 14 litrów gazu. Na trasie 9-10. Benzyny paliło średnio 2 litry mniej.
Przez te 2 miesiące zrobiłem autkiem 6 tyś km, w ciągu roku średnio walnę jakieś 40 tyś, więc w naszym przypadku instalacja na prawdę ma sens. Ale jak ktoś ma w planach 10 tyś km rocznie a po dwóch/trzech latach zmienia autko, to niech sobie gaz podaruje.

wojtaszekk

#351 Post autor: wojtaszekk »

Przeglądam posty o LPG i jetem przerażony ilością spartolonych instalacji.Mam instalację Stag Premium 2 lata z najnowszym softem. Przełaczanie na LPG przy 15 C Wszystkie czynności to jedna kontrola po 1k i po 10k z wymianą filtrów.Oszczędna jazda bez przekraczania 3000 obrotów - zmienne fazy - 1.8 XER - to 8.2-8,4L.Można zejść poniżej 8l,miałem też zużycia 7,8L Szybka jazda ok. 9,4L. Miasto na niewielkich odległościach 16l, ale jazda na "ssaniu". Średnie zużycie 11l LPG oraz dodatkowo ok 0,5l benzyny.Komputer Stag Premium łączy się przez OBD z komputerem silnika i sam koryguje parametry. Dodatkowo założyłem lubrifikację.Uważam że w tych silnikach -słabe gniazda zaworów-jest to wskazane.Wiem że są różne opinie na ten temat Obecnie mam zamiar zamontować podgrzewacz płynu chłodzącego -taki jaki stosowany jest w dislach- aby skrócić czas jazdy na "ssaniu" i zmniejszyć zużycie LPG.Nie ma spadku mocy,jak potrzeba to i 150 km przy wyprzedzaniu.Różnice w zużyciu LPG najczęściej wynikają z różnej jakości gazu. Staram się tankować na sprawdzonych stacjach.Pozdrawiam.

Arek1309
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 16 lut 2012, 16:15
Imię: Arek
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira A 1.8 16V 125KM+lpg ELEGANCE
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#352 Post autor: Arek1309 »

Witam Panowie,

Chcę założyć do mojej Zosi gaz, jeden z gazowców polecił mi takie dwie opcje.Która z nich powinienem się zainteresować i jakie jeszcze ważne informacje powinienem wiedzieć odnośnie tych instalacji tzn wtryskiwacze,reduktor itp? Za pomoc z góry dziękuje :)

BRC S-24.11 za 2600 zl
lub wersja TOP
typ P&D komunikacją z OBD za 3000zł
Arek

wojtaszekk

#353 Post autor: wojtaszekk »

Tylko stag.Cena max 2600zł,przedłużka we wlewie paliwa, butla podwieszana zamiast koła.Pozdrawiam

Arek1309
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 16 lut 2012, 16:15
Imię: Arek
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira A 1.8 16V 125KM+lpg ELEGANCE
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#354 Post autor: Arek1309 »

Witam,
Na poniedziałek jestem umówiony na montaż gazu Zafira A 1.8 16v 125km 2003r W Blokmanie w Łodzi wybór pada na BRC sequent plug& drive

reduktor Genius MB
wtryskiwacze BRC
listwa RAIL
przełącznik Micro
Jak ten zestaw się prezentuje-proszę o opinie:)
Zbiornik 43l czy to jest taka wersja optymalnie bezpieczna w Zafirach?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi :)
Arek

profesor74

#355 Post autor: profesor74 »

Witam

Ja w ubiegłym tygodniu zagazowałem moją OPC :oops:
Czytałem jakie instalki się poleca lub nie i z tego nadmiaru informacji zgupiałem :roll:
A że sąsiad zakładał w ubiegłym roku gaz do swojej astry II i nie ma do tej pory problemów z tym autem pojechałem do tej firmy ( DT Gas System w katowicach ) i zapytałem co mi proponują .
Zaproponowali Gas Tech 704 za cenę 2050 :) spytałem czy to będzie chodzić , twierdzili że nie ma innej opcji (auto świeżo po wymianie filtrów oleju i świec ) :lol: . Zgodziłem się uświadamiając ich że jak to nie będzie to działać prawidłowo to ..... :evil: .
Auto oddałem w poniedziałek rano a odebrałem w środę po południu :/ a miało być max dwa dni . Ale w trakcie powiedziałem im ze wolę poczekać dłużej ale ,że ma wszystko działać !
Tak też było jak przyjechałem bo odbiór to gość sprawdzał jeszcze na kompie wszystkie parametry , zarobiłem jazdę próbną zapłaciłem i prawie wszystko jak na razie działa :)
Raz tylko jak dałem w palnik to mi zgasło i nie działa mi wskaźnik paliwa ale po 1000 mam przyjechać na przegląd to im przekaże te uwagi.
Po pierwszym tankowaniu wyszło mi 14,5 litra LPG z czego połowa w trasie ( jeśli można nazwać trasą drogę na bielsko przez tychy i czechowice - same zwężki ) z tym , że przy moim pierwszym tankowaniu zawór odbił a przy drugim na innej stacji nie odbił i może przez to spalanie dosyć duże . Zobaczę następnym razem i dam znać.
Na razie jestem zadowolony :piwo:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
janono1
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 08 lip 2012, 21:49
Lokalizacja: Ząbki
Model:

#356 Post autor: janono1 »

Witam mój pierwszy post na forum. I 2 pytania.

1. Czy w Zafira 1.8 A 125 KM trzeba regulować (LPG) luz zaworowy czy sam się reguluje ?

2. Jaki całkowity zestaw/zestawu instalacji LPG polecacie (konkretne komponenty)? z tego co czytam czesc brc seq cześć levato cześć stag ?

Plan mam ogólnie taki żeby kupić zafrikę i zagazować. Robię ponad 20k rocznie i jeździłem 10 lat na lpg 2 generacji w Mazdzie.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#357 Post autor: firek »

janono1, Pytanie 1 -nie ma takiej potrzeby -hydrauliczna kompensacja luzu zaworowego.
pytanie 2 - Polecam Lovato - idealny stosunek do jakości i najtańsza w póżniejszym serwisie(pogwarancyjnym).
Pozdro

[ Dodano: Pon Lip 09, 2012 17:21 ]
Arek1309 co do tego zestawu to BRC to dobra instalka ale jesli chodzi o pózniejszy serwis to wychodzi dosyć drogo.
pojemność butli to pojemność gazu jaki ma CI faktycznie wchodzić czy pojemność wodna, jesli pojemność wodna to za mała- powinna być 47-49 lub około 53 w zalezności od wymiarów 630/200 badż 630/225. pozdro

Arek1309
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 16 lut 2012, 16:15
Imię: Arek
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira A 1.8 16V 125KM+lpg ELEGANCE
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#358 Post autor: Arek1309 »

Firek 43l to pojemność wodna, gazu ma wejść 35l ponoć tak jest najbezpieczniej żeby zbiornikiem o nic nie zawadzić w przypadku obciążonego auta (zbiornik stako) i na taki w końcu się zgodziłem:)Po prostu posłuchałem monterów w warsztacie
Arek

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#359 Post autor: firek »

Arek1309, no to zamontowali Ci poprostu to co mieli w warsztacie a nie to co powinno być.....
Przykro....

Arek1309
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 16 lut 2012, 16:15
Imię: Arek
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira A 1.8 16V 125KM+lpg ELEGANCE
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#360 Post autor: Arek1309 »

Firek może masz racje, pozostaje mi tylko częstsze tankowanie.

Pozdrawiam
Arek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”