Mapy Navteq do nawigacji Opel

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
pivovar
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 14 kwie 2010, 18:57
Imię: Jarek
Lokalizacja: Legnica
Auto: Zafira B 1,9 Cosmo Panorama Aut
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#241 Post autor: pivovar »

można spróbować mi się udało :) tutaj i jestem zadowolony z testów :lol:
zadowolony kierowca Zafirowca ;-)

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#242 Post autor: Bodek »

pivovar pisze:można spróbować mi się udało :) tutaj i jestem zadowolony z testów :lol:
To jest ta sama mapa, nawet od tego samego użytkownika, mapy podzielone są na CD, nie ma jednej zbiorczej dla DVD90.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

nynek11

#243 Post autor: nynek11 »

D :piwo: Dzięki kolego spróbuje zassać plik i zobaczymy co z tego wyjdzie.

qba1337

#244 Post autor: qba1337 »

Mam pewien problem, nagrałem obraz .iso map Europy Środkowo-Wschodniej a po włożeniu do zośki ( nawigacja CD70) jest nawigacja, mogę wybierać miasta, ulice itd, nawiguje mi nawet do nich, strzałka prosto czy do skrętu i odległość podana, tylko nie widać mapy, jest tylko sama strzałka na tym pomarańczowym ekranie. Jak myślicie czego to może być wina, nagrałem już ze 4 płytki i nic to nie daje. Teraz próbowałem nagrać inne mapy któregoś z was z tego tematu bodajże polski samej koło 400 mb zajmuje na płytke 700mb. Tej niestety już w ogóle nie odczytuje. Ktoś ma jakiś patent, który da mi 100% pewności że zadziała, bo zaczyna to być irytujące :) Zależy mi jedynie na mapach Polski. Pozdrawiam serdecznie

shaqal
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 02 wrz 2011, 00:01
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk
Model:

#245 Post autor: shaqal »

qba1337 pisze:Mam pewien problem, nagrałem obraz .iso map Europy Środkowo-Wschodniej a po włożeniu do zośki ( nawigacja CD70) jest nawigacja, mogę wybierać miasta, ulice itd, nawiguje mi nawet do nich, strzałka prosto czy do skrętu i odległość podana, tylko nie widać mapy, jest tylko sama strzałka na tym pomarańczowym ekranie. Jak myślicie czego to może być wina, nagrałem już ze 4 płytki i nic to nie daje. Teraz próbowałem nagrać inne mapy któregoś z was z tego tematu bodajże polski samej koło 400 mb zajmuje na płytke 700mb. Tej niestety już w ogóle nie odczytuje. Ktoś ma jakiś patent, który da mi 100% pewności że zadziała, bo zaczyna to być irytujące :) Zależy mi jedynie na mapach Polski. Pozdrawiam serdecznie
Masz monochromatyczny ekran czy kolorowy? Skoro piszesz że masz pomarańczowy ekran to pewnie masz czarno białą wersje, gdzie nie widac mapy a jedynie piktogramy.
!!! Diagnostyka: Opel, Saab, Audi, VW, Seat, Skoda, Citroen, Peugeot, Renault, BMW - 692 226 016 !!!

smaru

#246 Post autor: smaru »

qba1337 pisze:Mam pewien problem, nagrałem obraz .iso map Europy Środkowo-Wschodniej a po włożeniu do zośki ( nawigacja CD70) jest nawigacja, mogę wybierać miasta, ulice itd, nawiguje mi nawet do nich, strzałka prosto czy do skrętu i odległość podana, tylko nie widać mapy, jest tylko sama strzałka na tym pomarańczowym ekranie. Jak myślicie czego to może być wina, nagrałem już ze 4 płytki i nic to nie daje. Teraz próbowałem nagrać inne mapy któregoś z was z tego tematu bodajże polski samej koło 400 mb zajmuje na płytke 700mb. Tej niestety już w ogóle nie odczytuje. Ktoś ma jakiś patent, który da mi 100% pewności że zadziała, bo zaczyna to być irytujące :) Zależy mi jedynie na mapach Polski. Pozdrawiam serdecznie
kolega pisze ze ma CD70
jesli nawigacja bedzie dzialac to rusz duzym pokretlem (bedac w jej zakladce) - bedziesz mial opcje tam bedzie taka strzalka - "kliknij" na nia i zmieni Ci sie opcja "wygladu" na mape - klikniesz jeszcze raz masz mape i strzalki - kolejne klikniecie i masz tylko strzalke - musiales przypadkiem cos wylaczyc

qba1337

#247 Post autor: qba1337 »

Shaqal i Smaru dzięki za odpowiedz. Po przeczytaniu waszych postów poszedłem do zośki żeby sprawdzić czy coś to da. Niestety nic się nie polepszyło, Smaru nie znalazłem tej opcji ze strzałką niestety. Wysyłam tutaj foty ekranu mojej zośki, może ktoś widzi że coś jest nie tak? I mam prośbę, niech ktoś wrzuci mapy, które mu na 100% działają. CD70 każda ma możliwość kolorowych map zgadza się? Dzięki z góry za odpowiedz.

Obrazek



Obrazek

smaru

#248 Post autor: smaru »

ALE ty nie masz kolorowego wyswietlacza wiec jak chcesz miec kolorowe mapy???

qba1337

#249 Post autor: qba1337 »

Czyli mapy kolorowe nawigacji są możliwe tylko gdy menu jest kolorowe tak? Jak to jest możliwe żeby w wersji Cosmo i najmnocniejszym dieslu 150 koni -> tempomat, fotochromowe lusterka, dwustrefowa klima wraz ze schowkiem, bluetootch itd ktoś nie wybrał kolorowego wyświetlacza :~) Czyli jednym słowem jaka płytka by nie była to nie wstroję tych map? Będzie mi pokazywać tylko strzałkę i kilometry?.
Obrazek

Czyli nie każda CD70 ma możliwość odpalania kolorowych map ?

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#250 Post autor: Zdenek2007 »

Każde CD70 odpali kolorowe mapy, ale nie każdy wyświetlacz da rady w kolorze te mapy odtworzyć. W Twoim wypadku pozostaje zmiana wyświetlacza z GID (duży monochromatyczny, bursztynowy) na CID (duży kolorowy). Poszukaj na google strony ze spolszczeniem navi opla, to kopalnia wiedzy.

qba1337

#251 Post autor: qba1337 »

Jednym zdaniem, aby wyświetlacz był kolorowy i żebym miał kolorowe mapy to muszę zmienić ten pomarańczowy monochromatyczny na kolorowy? Jest tylko jedna oferta na allegro za 2000 zł, więc słaba opcja niestety :( ?

nynek11

#252 Post autor: nynek11 »

koledzy ściągnąłem mapy europy wschodniej 2013 działają. Chciałem zassać same niemcy ale po ściągnięciu i rozpakowaniu wyskakuje , że plik uszkodzony /Ściągałem z powyższego linka od pivovar. Gdzie mogę zassać do testów sprawne pliki nowej mapy niemiec.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#253 Post autor: Bodek »

nynek11 pisze:koledzy ściągnąłem mapy europy wschodniej 2013 działają. Chciałem zassać same niemcy ale po ściągnięciu i rozpakowaniu wyskakuje , że plik uszkodzony /Ściągałem z powyższego linka od pivovar. Gdzie mogę zassać do testów sprawne pliki nowej mapy niemiec.
Mapy
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

nynek11

#254 Post autor: nynek11 »

kolego wlaśnie ściągalem z tej stronki i wyskakuje podczas rozpakowywania pliku , że jest uszkodzony mapa tylko Niemiec. Może coś zle robię który , to plik z sama mapą Niemiec. Mapa polski śmiga i centralnej europy ale same Niemcy plik uszkodzony i reszta państw.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#255 Post autor: Bodek »

Sprawdziłem plik z Central Europe, czyli A, CH, D, FL, I - wypakowuje się bez problemu.

W środku jest obraz płyty - wystarczy nagrać na CD (najlepiej RW) z małą prędkością.

Powinno działać.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”