problemy z odpalaniem

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
milosz219

problemy z odpalaniem

#1 Post autor: milosz219 »

Jak w temacie.Co jakis czas zdarza się ze mam problem z odpaleniem.Muszę trochę pokręcić zeby auto zapaliło.Jestem teraz po wymianie filtrów i problem dalej występuje.Auto czy ciepłe czy zimne miewa takie problemy.Jest niegrzejąca jedna swieca i to komputer narazie zgłasza.Auto miałem w salonie Boscha testowali kompresję, sprawdzali pompę wtryskową.Nic nie znalezli.A pojechalem do nich wlasnie z cięzkim odpalaniem i nierowną pracą silnika na biegu jałowym.Silnik zachowuje się jakby się dusił, nierowne obroty.Jaka moze byc tego przyczyna?

Nicram

#2 Post autor: Nicram »

Fachmajsty :) Czy miałeś coś ostatnio wymieniane? Np turbo lub pompa wodna?

milosz219

#3 Post autor: milosz219 »

wlasnie nic z tych rzeczy tylko egr robilem 2 lata temu ale nic po tym sie nie działo.

Nicram

#4 Post autor: Nicram »

Odme czyściłeś?

milosz219

#5 Post autor: milosz219 »

a gdzie ona sie znajduje?Czyszczony był kolektor ssący i dolotowy, egr, przepustnica.

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#6 Post autor: chabretti »

milosz219 pisze:a gdzie ona sie znajduje?Czyszczony był kolektor ssący i dolotowy, egr, przepustnica.
witaj. odma to jest ten gumowy przewód o średnicy około 20mm który dochodzi do pokrywy zaworów patrząc od zderzaka po lewej strornie, z tyłu silnika patrząc na turbinę

jerzyjez

#7 Post autor: jerzyjez »

witam
chciałem sie zapytac bo już niewiem co mam robic problem mam z odpaleniam samochodu rano problem pojawił sie 2 dni temu tak to zawsze odpalała na dotyk raz kluczykiem i pali byłem juz u mechaników załozyli nowy filter paliwa cos tam jeszcze sprawdzali czy w układzie nie pojawia sie powietrze sprawdzali swiece ale ich nie wykrecali tylko pomiary niby wszystkie sa dobre taki sam pomiar maja wtryski ok sprawdzane na komp czy moze byc to pompa paliwa czy cos innego ale ropa stoi w rurkach(od filtru paliwa ) niema zadnych pęcherzy powiesza zafira rok 2000 2.0 diesel 82 k prosba o pomoc pozdrawiam :(

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#8 Post autor: chabretti »

jerzyjez pisze:witam
chciałem sie zapytac bo już niewiem co mam robic problem mam z odpaleniam samochodu rano problem pojawił sie 2 dni temu tak to zawsze odpalała na dotyk raz kluczykiem i pali byłem juz u mechaników załozyli nowy filter paliwa cos tam jeszcze sprawdzali czy w układzie nie pojawia sie powietrze sprawdzali swiece ale ich nie wykrecali tylko pomiary niby wszystkie sa dobre taki sam pomiar maja wtryski ok sprawdzane na komp czy moze byc to pompa paliwa czy cos innego ale ropa stoi w rurkach(od filtru paliwa ) niema zadnych pęcherzy powiesza zafira rok 2000 2.0 diesel 82 k prosba o pomoc pozdrawiam :(
Kolego a zawór podciśnienia co jest na przepustnicy Ci się nie zacina :?: Mi raz tak Zośka odmówiła posłuszeństwa ale sporo WD40 i pali do dziś. :piwo:

jerzyjez

#9 Post autor: jerzyjez »

sprawdzane było na komp powiedzieli mi ze jest ok a samemu jak mozna to zrobic moze faktycznie wezne i walne wd 40 twierdza ze jest to pompa moze znasz kogos kto sie zajmuje naprawa regen na podkarpaciu pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”