[B]Jakie zimówki wybrać

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
dzidek

#286 Post autor: dzidek »

fulda hp

norbert_p

#287 Post autor: norbert_p »

Od końca października jeżdżę na UG 8 i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Na razie śniegu brak, ale na mokrym i na suchym asfalcie są extra.

[ Dodano: Nie Sty 08, 2012 11:51 ]
Jako, że wczoraj (7 stycznia) byłem w Szklarskiej Porębie miałem okazję przyjrzeć się pracy UG 8 na śniegu, którego tam nie brakuje. Opony spisują się rewelacyjnie. Praktycznie ani razu nie zadziałał mi ABS oraz ESP. Musiałem bardzo mocno depnąć na hamulec, aby się włączył do pracy. Oczywiście opony są nowiutkie. Przy łysych to nawet te by poległy. Teraz dla mnie to ekstra opony. Polecam. Kosztowały mnie przy zakupie 414zł za sztukę, ale nie żałuję ani złotówki.

Qna5

#288 Post autor: Qna5 »

Witam!!
jaki rozmiar opon zimowych polecacie oryginalne letnie mam 205/55/16 czy zimą powinny być węższe?? 195 czy też 15 a nie 16 z góry dziękuje za info a i przy okazji poszukuję kompletu felg stalowych GM wraz z ogumieniem gdzie i jakie polecicie pozdrawiam Qna5

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#289 Post autor: Bodek »

Qna5 pisze:Witam!!
jaki rozmiar opon zimowych polecacie oryginalne letnie mam 205/55/16 czy zimą powinny być węższe?? 195 czy też 15 a nie 16 z góry dziękuje za info a i przy okazji poszukuję kompletu felg stalowych GM wraz z ogumieniem gdzie i jakie polecicie pozdrawiam Qna5
Jak masz diesla to 15 nie wejdą, musisz kupić 16.

Używana stalowa felga to koszt około 100 za sztukę, NOWA = 150.

Ja mam 205/55/16 - rozmiar typowy, rozmiar 195/50 lub 55 lub 60/16 nie jest typowy i będzie droższy niż w standardzie.

Jeżeli chodzi o producenta to już kwestia zasobności portfela, są 3 klasy przyzwoitych opon, poczytaj testy na 2012 rok. Koszt od 1000 za nowe.

Alledrogo !
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Qna5

#290 Post autor: Qna5 »

Serdeczne dzięki!!

i to mi wystarczy w poszukiwaniu odpowiedniego rozmiaru bo na forum jest dużo różnych opinii teraz pozostaje wyszukać odpowiednich gum do zasobów finansowych a tak do 1200 co byś polecił za komplet

[ Dodano: Nie Wrz 16, 2012 20:21 ]
A co powiesz na temat opon Dębica Frigo 2 bo w większości postów jest wspominana owa opona z rankingu na 2011/12 ceny nieco ponad budżet hmm może jakieś propozycje od was pomogą mi bo nabyłem w prawdzie ZB dopiero jakieś 2 miesiące temu a zima tuż tuż i chcę uniknąć zimowego szału wymian w stacjach pzdr

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#291 Post autor: Bodek »

Qna5 pisze:Serdeczne dzięki!!

i to mi wystarczy w poszukiwaniu odpowiedniego rozmiaru bo na forum jest dużo różnych opinii teraz pozostaje wyszukać odpowiednich gum do zasobów finansowych a tak do 1200 co byś polecił za komplet

[ Dodano: Nie Wrz 16, 2012 20:21 ]
A co powiesz na temat opon Dębica Frigo 2 bo w większości postów jest wspominana owa opona z rankingu na 2011/12 ceny nieco ponad budżet hmm może jakieś propozycje od was pomogą mi bo nabyłem w prawdzie ZB dopiero jakieś 2 miesiące temu a zima tuż tuż i chcę uniknąć zimowego szału wymian w stacjach pzdr
Za 1200 będzie ciężko

Dębica Frigo HP - nowość - ale brak opinii.

Frigo 2 miałem w Astrze G - było OK

Chyba najtaniej na rynku ;)

Ewentualnie Uniroyal
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Qna5

#292 Post autor: Qna5 »

A jakie ty posiadasz zimówki jeśli można zapytać bo zależy mi na waszych ocenach gdyż macie dłuższy kontakt z ZB i więcej opinii od was uzyskam niż od wulkanizatora a cd ceny skuszę się na większa jeżeli w grę wchodzi bezpieczeństwo i komfort :)

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#293 Post autor: Bodek »

Qna5 pisze:A jakie ty posiadasz zimówki jeśli można zapytać bo zależy mi na waszych ocenach gdyż macie dłuższy kontakt z ZB i więcej opinii od was uzyskam niż od wulkanizatora a cd ceny skuszę się na większa jeżeli w grę wchodzi bezpieczeństwo i komfort :)
Ja mam coś takiego: Nokian WRG2 94H XL, ale kupiłbym UltraGripy 7+ albo Cinti 830.

Kończąc spam - ile marek tyle opinii, chociaż nie oszukujmy się jest klasa niższa i wyższa opon.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Qna5

#294 Post autor: Qna5 »

OK dzięki za pomoc pozdrawiam

Awatar użytkownika
pivovar
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 14 kwie 2010, 18:57
Imię: Jarek
Lokalizacja: Legnica
Auto: Zafira B 1,9 Cosmo Panorama Aut
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#295 Post autor: pivovar »

Czy ktoś jeździ na conti TS 830P i mógłby się podzielić spostrzeżeniami ;) ,
bo muszę rozstać się z łysiejącymi TS 830 ;)
(i nie wiem czy je zdradzać dla nowszych ...)
zadowolony kierowca Zafirowca ;-)

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#296 Post autor: Maciek »

pivovar, Continental to klasa sama w sobie, jeżeli byłeś zadowolony to nowszy model może być tylko lepszy :)

Jarek 70

#297 Post autor: Jarek 70 »

Witam wszystkich, po rozeznaniu się na rynku i rozmowach z wieloma przedstawicielami z branży oponiarskiej zdecydowałem się na Dębicę Frigo II (marka należąca do grupy Goodyear) Wiele osób mówiło mi że jest to opona która bardzo dobrze sprawuje się w naszych warunkach klimatycznych (oczywiście jest to klasa ekonomiczna). Jak będzie okaże się po sezonie ale nie ukrywam że dodatkowym atutem tych opon to przystępna cena

Awatar użytkownika
guma75
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:49
Imię: Waldek
Lokalizacja: Hannover
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#298 Post autor: guma75 »

Witam . Mam zamiar zakupić dla mojej zosieńki zimówki 205/55R16 91T NOKIAN W+ 2012
Co o nich sadzicie czy testował już je ktoś?


http://allegro.pl/4-opony-zimowe-205-55 ... 39936.html

cena w miare ;)

Czy zakładał ktoś zimówki na alufelgi ?
Pozdrawiam
GUMA75

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#299 Post autor: Maciek »

Cena niezła za te Nokiany. Na alu nie ma problemu założyć, miałem kilka sezonów zimówki na alusach i nic im nie było...

KALI

#300 Post autor: KALI »

Kupiłem nokiany 3 lata temu i jestem z nich zadowolony są to fińskie opony a wiadomo że tam są zimy porządne

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”