[A] - Ślepak - 2.2 DTI Elegance Irmscher, 125 KM, 2002

Moderatorzy: Tunio999, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#31 Post autor: Maciek »

Przykro, chyba dużo km miesięcznie robisz?

ślepak

#32 Post autor: ślepak »

z 5 tyś km będzie :P:D ale co tam i tak wypada lepiej od omegi B ale znów gorzej o wiele od astry g.... Przyjmuję to jako eksploatacje i tyle:) w między czasie przednie i tylne hamulce wymienione na bosha komplety. Do tego nabita klima i zrobione osłony przegubów wewnętrznych

Przemek_1988

#33 Post autor: Przemek_1988 »

Piękne autko, wyposażenie do pozazdroszczenia... Te szyberdachy, piękna sprawa... tak jak koledzy mówią, większe koło daj jakieś ;) a zawieszenie to można się przyzwyczaić :) Pozdrawiam i oby Zafira się poprawiła pod względem eksploatacji ;) :piwo:

ślepak

#34 Post autor: ślepak »

Hmm dalsza eksploatacja nie idzie niestety pomyślnie. Po pękniętych wężach od ic przyszła pora na brak biegów a dokładniej wysprzęglik i pompa sprzęgła. Do tego tylny prawy zacisk do wymiany gdyż trzpień od ham. ręcznego się rozleciał...

Przemek_1988

#35 Post autor: Przemek_1988 »

Auto to skarbonka :/ Ale miejmy nadzieję, że jak to ogarniesz, to potem już tylko będziesz czerpał przyjemność z jazdy :)

ślepak

#36 Post autor: ślepak »

No to trzeba trochę podsumować co się działo.
Jak pisałem na dzień dobry padło turbo, potem wąż od IC który zakupiłem w Aso bo tylko tam był dostępny ;/ następnie wentylator od klimy plus nabicie klimy. Potem zabawa z kompletem hamulców przód i tył gdzie na tyle dwa nowe zaciski wpadły bo pękły w nich "ośki" od hamulca ręcznego ;/ Potem przyszła kolej na walkę z zaworami EGR i dwa do wymiany. Do tego wpadła druga już osłona pod silnik bo przy tym zawieszeniu to łatwo idzie połamać. Nie dawno całkiem była spora "czkawka" silnika ale po przeczyszczeniu układu wtryskowego nastąpiła poprawa... a teraz przyszła kolej na przednią poduszkę silnika do 2.2 DTI i tylko ASO za 700 zł ;/ p.s może ktoś mi podać nr tej poduszki oryginalny do mojej zoski ? bo w serwisie powiedzieli mi że "nie udzielają takich informacji"

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#37 Post autor: Bodek »

ślepak pisze:...............może ktoś mi podać nr tej poduszki oryginalny do mojej zoski ? bo w serwisie powiedzieli mi że "nie udzielają takich informacji"
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... &start=195

;) - podaj VIN
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ślepak

#38 Post autor: ślepak »

no już napisałem ale obecnie vinu nie posiadam :( a liczę że ową poduszkę dostanę w Niemczech gdzie obecnie jestem

[ Dodano: Pon Wrz 09, 2013 17:30 ]
No i kolejne "miłe" informacje od mechanika... do wymiany przegub wewnętrzny. Którego oczywiście brak i cała pół ośka zamówiona z Torunia za 800 zł ;/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”