Problemy związane z użytkowaniem akumulatora

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
browar340
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 kwie 2010, 08:06
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#91 Post autor: browar340 »

jeżeli to wina kabli to spoko, spróbuje na innych grubszych kablach, potem zostanie mi tylko ładowanie prostownikiem , tylko żeby coś innego nie wyskoczyło.Możliwe jest to aby nowy akumulator się wyładowywał już po miesiącu ?

Andrzej2503
Zafiromaniak
Posty: 678
Rejestracja: 05 sty 2010, 22:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. [FG]
Auto: Zafiry
Model: wszystkie
Oznaczenie silnika: różne
Gender:

#92 Post autor: Andrzej2503 »

co do kabli to powód jest prosty - kable są z Chin i pewnie tych tańszych. nie mogą działać!!!
trzeba je rozebrać i złożyć, usuwając zbędną gumę (izolację) tu i tam.
Sprawdzane niejednokrotnie!
sklepik z Zafirami B i C

twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#93 Post autor: twardypt91 »

Cienki przewód - duży opór elektryczny. Duży opór elektryczny - mały prąd. Rezystancja przewodu jest odwrotnie proporcjonalna do jego średnicy. Sprawdzone w praktyce jak by co.
Opel Zafira A (po lifcie) - jedyne słuszne auto :driver:

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#94 Post autor: Bodek »

browar340 pisze:jeżeli to wina kabli to spoko, spróbuje na innych grubszych kablach, potem zostanie mi tylko ładowanie prostownikiem , tylko żeby coś innego nie wyskoczyło.Możliwe jest to aby nowy akumulator się wyładowywał już po miesiącu ?
Jak będziesz ładował aku odkręć klemy.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
browar340
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 kwie 2010, 08:06
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#95 Post autor: browar340 »

koledzy ostatnie pytanko, czy długo może stać w takim stanie moja zafirka tzn, bez prądu , nie będzie to nie korzystne dla np. kompa alarmu itp, czy lepiej jak najszybciej go lądować?

Awatar użytkownika
bykmark
Mieszkaniec
Posty: 354
Rejestracja: 04 lip 2011, 21:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#96 Post autor: bykmark »

browar340 pisze:le koledzy ostatnie pytanko, czy długo może stać w takim stanie moja zafirka tzn, bez prądu , nie będzie to nie korzystne dla np. kompa alarmu itp, czy lepiej jak najszybciej go lądować?
Dla pojazdu brak zasilania nie jest niekorzystny.
Dla akumulatora ciągłe rozładowanie bez ładowania jest zjawiskiem nieporządanym.

[ Dodano: Nie Gru 02, 2012 20:49 ]
twardypt91 pisze:Cienki przewód - duży opór elektryczny. Duży opór elektryczny - mały prąd. Rezystancja przewodu jest odwrotnie proporcjonalna do jego średnicy. Sprawdzone w praktyce jak by co.
:) i w szkole podstawowej było (jeśli sięgam pamięcią ) prawo Ohma :)

Awatar użytkownika
browar340
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 kwie 2010, 08:06
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#97 Post autor: browar340 »

Koledzy proszę mi powiedzieć jak to jest możliwe aby nowy akumulator po 4 tygodniach postoju samochodu , już nie odpalał, nigdy tak długo autem nie stałem , więc nie mam porównania, czy duży jest pobór prądu w samochodzie podczas postoju aby go tak rozładowało, czy może jest akumulator uszkodzony ?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#98 Post autor: Harry200 »

Zależy jakie odcinki robiłeś wcześniej po każdym odpaleniu,musiałbyś jeżdzić co najmniej po pół godziny żeby akumulator doładowywać.Co do przewodów to zamiast kręcić od razu to lepiej poczekać na podłączonych kablach z parę minut żeby akumulator sie podładował i dopiero próba z odpaleniem...

DD

#99 Post autor: DD »

Przyjmuje się dopuszczalny pobór prądu w wyłączonym pojeździe do 0,1A (choć u mnie jest 0,6A). Zatem po 2 tygodniach możesz mieć skonsumowane 0,1x24x14=33,6Ah czyli około 50% zasobów energetycznych akumulatora. A wtedy diesel może już nie zakręcić. Sprawdź sobie miernikiem pobór prądu.

Awatar użytkownika
browar340
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 kwie 2010, 08:06
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#100 Post autor: browar340 »

Koledzy długo się nie cieszyłem, kupiłem tu na miejscu prostownik bo jestem w Niemczech w pracy , ładowałem 12 godzin, założyłem odpaliłem wszystko super, minął tydzień od ładowania, dziś rano myślę troszkę się przejadę , wsiadam i nie mogę odpalić , trzy razy startowałem i nic gdy po ostatniej próbie już akumulator padł.Czy jest to możliwe aby przez słaby akumulator miałbym problem z odpaleniem, chodzi mi oto że przy pierwszej próbie rozrusznik jeszcze kręcił ale nie mogłem odpalić , pod maska cisza, zawsze jakiś dźwięk np. zawór erg, nic , czy jest spowodowane słabym akumulatorem czy może coś innego jeszcze mi się przytrafiło ?

stolarz

#101 Post autor: stolarz »

Załatw akumulator na podmiankę isprawdz czy terz ginie prąd.To wtedy będziesz miał pewność czy to wina aku,czy coś zjada prąd z aku.

Awatar użytkownika
browar340
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 kwie 2010, 08:06
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#102 Post autor: browar340 »

muszę jakoś wytrzymać do wyjazdu do domu na święta i zaraz na miejscu zajadę do sklepu gdzie kupowałem akumulator , nich go sprawdzą , bo on jest na gwarancji , tak nie może być abym musiał się tak męczyć teraz,martwi mnie tylko to że za pierwszym razem nie odpaliłem dziś, liczę że to wina akumulatora .

[ Dodano: Nie Gru 16, 2012 09:30 ]
zrobiłem mały eksperyment mianowicie, naładowałem akumulator i zostawiłem go w piwnicy na ponad tydzień, wczoraj chciałem go podładować przed wyjazdem do domu, podłączyłem prostownik a tu pokazuje że jest naładowany ,więc chyba akumulator jest ok, coś go rozładowuje jak jest w samochodzie -- tylko co.

[ Dodano: Pią Gru 21, 2012 18:40 ]
dziś po wielu męczarniach z akumulatorem udałem się do sklepu gdzie kupiłem akumulator i opowiedziałem panu sprzedawcy co mi się przydarzyło, pan wyszedł i chciał sprawdzić akumulator , a że stwierdził że akumulator nie jest w pełni naładowany nie może go sprawdzić , kazał dobrze go naładować i przyjechać później, a na pytanie co robić aby się nie rozładowywał akumulator podczas postoju, powiedział że najlepiej go odłączać na czas postoju wtedy na pewno po miesięcznym postoju akumulator nie będzie rozładowany ?

raiden

#103 Post autor: raiden »

Jeżeli samochód stoi przez 4 tygodnie nie używany, to nic dziwnego że nie chciał zapalić. Nie prościej na 4 wyjąć akumulator? Zawsze jakaś elektronika będzie podbierała prąd + niskie temperatury i akumulator załatwiony. Po za tym kwasówek nie powinno się rozładowywać do zera.

zafiragrójec

#104 Post autor: zafiragrójec »

witam jam mam troszkę inny problem ładuje akumulator i po 3 dniach nie kreci ,co może być tego powodem.
ewidentnie nie ma siły ,sprawdziłem w klepie sprzedawca podpiął akumulator po urządzenie i stwierdził że jest 100% sprawny a problem z paleniem jest dalej

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#105 Post autor: janekW67 »

Mi to wygląda na to,że któraś cela w akumulatorze padła.
Oczywiście!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”