Dmuchawa-wentylator wnętrza

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
JARO
Mieszkaniec
Posty: 208
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:05
Imię: Jarek
Lokalizacja: SKUMROS (EOP)
Auto: Opel Zafira A 1.8/Insignia A 2.0CDTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#16 Post autor: JARO »

GOTI, Jesteś czerwony więc nie świeżak na forum. Nie chce być złośliwy ale przeczytaj cały post i będziesz wiedział co zrobić.

stanleyy

#17 Post autor: stanleyy »

GOTI - musisz odkręcić schowek. Pod schowkiem masz ten wentylator. Musi być zamknięty. Jeżeli jest to wystarczy, że odepniesz kostkę po lewej stronie, tam gdzie ta dźwigienka jest. Jeżeli jednak jest otwarty i nie chce się zamknąć to musisz zdemontować tą obudowę w kształcie kwadrata na trzech wkrętach i rozebrać to. W środku jak ruszysz będą zębatki i silniczek. Wystarczy wyjąć jedną z zębatek i powinno się odblokować. Złóż spowrotem, podepnij kostkę, nie zakręcaj schowka i włącz obieg. Po zamknięciu po prostu odepnij kostkę i tyle.

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#18 Post autor: GOTI »

Dzięki stanleyy, przy odrobinie wolnego czasu wdrąże się w ten temat, ale chyba już nie w tym roku, jak narazie będe sie musiał troche pomęczyc z szybkami.
JARO, jakoś nie wyczytałem wcześniej nic na ten temat (jakiś konkretłów itp.), wiec zadałem pytanie, a z resztą to że jestem czerwony nie znaczy też że wszystko wiem, sory ale po to chyba jest forum żeby sie dowiedzieć czegoś - nieprawdaż? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
JARO
Mieszkaniec
Posty: 208
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:05
Imię: Jarek
Lokalizacja: SKUMROS (EOP)
Auto: Opel Zafira A 1.8/Insignia A 2.0CDTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#19 Post autor: JARO »

Tak GOTI, ja nie napisałem ze masz wszystko wiedzieć. A co do zadanego pytania to w temacie było opisane.

bobst
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2012, 02:26
Lokalizacja: trondheim
Model:

#20 Post autor: bobst »

opis dobry - silniczek wymontowany i potraktowany - na ile to bylo mozliwe wd40 - po oskach. Wszystko zmontowane spowrotem i teraz Ciesze sie cichym wentylatorem

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#21 Post autor: MARCEL! »

No właśnie u mnie dzisiaj przestał działać obieg wewnętrzny (mam zwykła klimatyzację). Kontrolka się zapala ale chyba nie działa... Ciężko to będzie naprawić? Czy zrobić to na wiosnę przy okazji wymiany filtra przeciwpyłkowego (no i od razu przesmarować ten silniczek)?

Awatar użytkownika
bykmark
Mieszkaniec
Posty: 354
Rejestracja: 04 lip 2011, 21:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#22 Post autor: bykmark »

bondzo001 pisze:wystarczy tylko przesmarowac albo trzeba wymienic jakies łożysko :?: bede w najblizszym czasie sie zabieral do wymianki filtra i piszczacej dmuchawy,to lepej sie zaopatrzyc odrazu w potrzebne czesci :D
W Zosi też dmuchawa piszczy podczas pracy - czekam na cieplejsze dni i też noszę się z zamiarem naprawy usterki. Z tego co czytałem jest tam tulejka samosmarna :mysli:

Czy ktoś to już sprawdził ?

Gruka

#23 Post autor: Gruka »

MARCEL!, sprawdź czy obieg wewnętrzny działa np jak masz nie na szybę nawiew tylko minialnie w lewo przekręć, u mnie tak się wtedy zapala lampka i działa :D

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#24 Post autor: MARCEL! »

Obieg wewnętrzny działał we wszystkich pozycjach (świeciła się lampka i głośniej dmuchawa chodziła), oprócz nawiewu tylko na szybę. Teraz w żadnej pozycji nie działa...
Teraz to zimno, nie chce mi się wyciągać dmuchawy, ale przy okazji wymiany filtra przeciwpyłkowego to zrobię ten obieg wewnętrzny i przesmaruje wentylator bo czasem piszczy (zwłaszcza na mrozie)...

Gruka

#25 Post autor: Gruka »

Zgadza się tyle że u mnie działa obojętnie na którym nawiewie ale jak jest nie idealnie ustawione tylko ciut w bok

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#26 Post autor: MARCEL! »

Hmm mi nagle już zaczął działać obieg wewnętrzny... Tak czy siak, trzeba przesmarować na wiosnę ten cały mechanizm...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”