Spalanie 2.2 DTI

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Gruka

#46 Post autor: Gruka »

chabretti, ja poniżej 8 nie schodze

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#47 Post autor: chabretti »

Gruka pisze:chabretti, ja poniżej 8 nie schodze
Zobacz moje realne wyniki http://www.motostat.pl/vehicle-stats/44811

Skasowany użytkownik 6483

#48 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

ja zrobiłem trasę Ostrów-Kołobrzeg i spowrotem. W jedną strone jechałem załadowany na maxa - 6 osób plus bagaż. Gdy wracałem , jechałem jedynie z żoną. Spalanie komputer mi pokazał na poziomie 5,8l/100km . Prędkość miałem w granicach 110km/h ale bywało ,że jechalem 140km/h. Wynik dla mnie zadowalający . Pytanie tylko czy to prawdziwe realne spalanie :lol: . Nie stać mnie było to sprawdzić na CPNie :/

Arczi

#49 Post autor: Arczi »

jarecki69 pisze:Witam ponownie, znów zrobiłem trasę ok 370km i zalałem Zośke po sam korek. Ze wskazań komputera wyszło mi ,że na dystansie 370km spaliłem 21,7l paliwa . Średnie spalanie komp pokazał mi na poziomie 5,7l/100km . Podjechałem na ta samą staje paliw i pod ten sam dystrybutor i znów zatankowałem do pełna. Wyszło mi :
- weszło 22,6l paliwa
- średnie realne spalanie - 6,1 l/100km
Widze kolego ze od Pleszewa jezdzimy ta sama trasa do Kolobrzegu :)

Tym ile auto spalilo w/g komputera a ile weszlo do baku bym sie nie przejmowal. Powietrze w baku robi swoje i tu precyzji sie nie uswiadczy.
W/g mnie to dobre spalanie bo mnie czesto tez sie zdaza jechac wlasnie do Kolobrzegu w podobnym"konfigu" i przy predkosciach dokladnie takich jak napisales moje auto spala srednio 5,3 - 5,5l/100km. U mnie trasa to 405km w jedna strone.

Gruka

#50 Post autor: Gruka »

Kurde to moja coś za dużo pali :/

grzegorzlipka

#51 Post autor: grzegorzlipka »

Witam wszystkich. Ja do zakupu mojej zafiry podchodziłem z dystansem, szukałem raczej mazdy 6 pod LPG ale niestety moja żona nie chciała słyszeć o osobowym albo kombi. Padło na zafirę, bardziej pod presją żony niż z chęci kupna.
Kupiłem zafirkę z 2005 2.2 DTI OPC , załadowałem ją zakupami no i w drogę do domu w UK. Średnie spalanie w trasie 6.9l /100km (średnia prędkość 130-140km/h)
spalanie 5.8l - 6.2l ( średnia prędkość 110-120km/h). Tyle pokazywał mi komputer. Po przyjeździe do mojej miejscowości (jak wspomniałem mieszkam w UK) przy terenie troszkę górzystym i jazdą po mieście spalanie w granicach 10.3l. Wszystko zależy od jazdy i od tego jak ciężką ma się nogę. Staram się jeździć w miarę stabilnie i spokojnie ale czasami lubię docisnąć mu troszkę i wtedy bardzo mi się podoba jak się zbiera!!! Nie obyło się bez kłopotów podczas podróży kilka razy zapaliła mi się pomarańczowa kontrolka z kluczem iturbo przestało działać (spadek moc) no i dowiedziałem się że najprawdopodobniej to czujnik EGR. Po zatrzymaniu się i odpaleniu silnika ponownie wszystko wróciło do normy, ale to są juz pierwsze objawy że trzeba coś zrobić z czujnikiem EGR. Mimo to podoba mi się to auto. To jest mój pierwszy diesel i jak do tej pory jestem bardzo miło zaskoczony, zobaczymy jak będzie dalej. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”