UBEZPIECZENIE do Zafiry - jakie, gdzie?

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
Dange

#196 Post autor: Dange »

Mi wlasnie policzyli w AXA 497zl OC plus mini AC czyli ubezpieczenie na 85% auta od kradzieży i pożaru,w tej kwocie sie jeszcze miesci ubezp.opon.Moja zniżka 60%

pitbull601

#197 Post autor: pitbull601 »

Ja ubezpieczyłem swoją żabkę w liberty direct na rok płace 361.95 za oc z mini assistance, nnw,premium assistance

Skasowany użytkownik 8511

#198 Post autor: Skasowany użytkownik 8511 »

Proama 395 oc z nnw na 20 tyś na każdego z pasażerów.

muzgrze
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 21 paź 2012, 23:50
Imię: Grześ
Lokalizacja: Bielawy
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER

#199 Post autor: muzgrze »

Witam,
u mnie w PROAMA tak:
þ OC; þ AC Komfortowy; þ NNW Komunikacyjne: 20 000,00 zł/osoba; þ Assistance Wypadkowy;
Kwota całkowita składki: 848,16 zł w tym OC: 258,40 zł;
AC: Casco Komfortowy kwota 27 300,00 zł brutto
Przyznana zniżka OC: -70%; Przyznana zniżka AC: -70%

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bloogers
Przeglądacz
Posty: 52
Rejestracja: 04 sie 2012, 10:07
Lokalizacja: Sosnowiec
Model:

#200 Post autor: bloogers »

ErgoHestia - 2213zł OC+AC+NNW+szyby
co do zniżek tata jest jako współwłaściciel, oc na pewno 60% co do AC chyba 40%
niestety w moim przypadku liczą mi zwyżkę za wiek

Autocasco (wartość ubez 25.447) - 1047(1sza rata)(2ga rata=1041zł)
Assistance OC - 9zł
Auto Szyby - 120zł
OC komunikacyjne - 740zł
Assistance AC - 40zł
Autocasco w przypadku kradzieży - 101zł
NNW kierowców i pasażerów - 156zł

adyn

#201 Post autor: adyn »

ErgoHestia - 2200zł OC+AC+NNW+Assistance (4 raty)
Zniżki tylko 30%
Lokalizacja: Warszawa

Autocasco (wartość ubez 30.000 - w tym kradzież) - 1076zł
Ochrona zniżki AC - 90zł
OC komunikacyjne - 690zł
Ochrona zniżki OC - 30zł
Assistance Premium - 140zł
NNW kierowcy i pasażerów - 174zł

KrilanPL

#202 Post autor: KrilanPL »

Witam , jutro podpisuję umowę kupna-sprzedaży na Zafirkę , 1szy samochód , brak zniżek , chcę dopisać ojca do umowy (60% zniżek) , czy wystarczy jak będzie wpisany jako współwłaściciel czy jako główny musi być ,żebym, zapłacił za oc mniej ?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#203 Post autor: Bodek »

KrilanPL pisze:Witam , jutro podpisuję umowę kupna-sprzedaży na Zafirkę , 1szy samochód , brak zniżek , chcę dopisać ojca do umowy (60% zniżek) , czy wystarczy jak będzie wpisany jako współwłaściciel czy jako główny musi być ,żebym, zapłacił za oc mniej ?
Kupujesz z ojcem więc macie 50 na 50 ;) - więc każdy jest tak samo ważny - tak uważam.

Możesz go wpisać na 1 -szym miejscu ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#204 Post autor: Wojti »

Nie ma znaczenia na którym miejscu będziesz wwpisany zniżki i tak będą dla obu na 100% Proponuje wpisac w wyszukiwarkę Rankomat .pl tam masz wszystkie ubezpieczalnie ,samo oc na zafirkę z nw od 520 zł przy 60 % zniżki ale zalezy od konkretnych danych warto sprawdzić . he he

Arczi

#205 Post autor: Arczi »

Wojti pisze:samo oc na zafirkę z nw od 520 zł przy 60 % zniżki ale zalezy od konkretnych danych warto sprawdzić . he he
Raczej od ~350zl choc to faktycznie zalezy od osoby, znizek i ubezpieczalni :>

KrilanPL

#206 Post autor: KrilanPL »

Wojti pisze:Nie ma znaczenia na którym miejscu będziesz wwpisany zniżki i tak będą dla obu na 100% Proponuje wpisac w wyszukiwarkę Rankomat .pl tam masz wszystkie ubezpieczalnie ,samo oc na zafirkę z nw od 520 zł przy 60 % zniżki ale zalezy od konkretnych danych warto sprawdzić . he he
Dziwne, policzyło mi samo OC 1300 zł...

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#207 Post autor: GOTI »

KrilanPL pisze:Witam , jutro podpisuję umowę kupna-sprzedaży na Zafirkę , 1szy samochód , brak zniżek , chcę dopisać ojca do umowy (60% zniżek) , czy wystarczy jak będzie wpisany jako współwłaściciel czy jako główny musi być ,żebym, zapłacił za oc mniej ?
Ja mam podobną sytuacje jak Ty: pierwszy samochód, brak zniżek oraz również wpisałem ojca jako współwłaściciela (ojciec ma wszystkie zniżki, czyli 60%) i za ubezpieczenie w HDI wychodzi 983 + 50(NW) razem 1033 - na rok, oczywiście całość nie na raty.
Obrazek

cieniassss

#208 Post autor: cieniassss »

GOTI pisze: pierwszy samochód, brak zniżek oraz również wpisałem ojca jako współwłaściciela (ojciec ma wszystkie zniżki, czyli 60%) i za ubezpieczenie w HDI wychodzi 983 + 50(NW) razem 1033 - na rok, oczywiście całość nie na raty.
mam tak zarejestrowaną astrę 1.8 na współwłaściciela i wychodzi 390zł/rok w MTU (ze zwyżką 10% za wiek auta)

za zafirę w pakiecie płacę 350zł za OC, NW płacę 70zł (bo siedem osób), łącznie z AC wychodzi 1220zł

ZMIEŃCIE AGENTÓW UBEZPIECZENIOWYCH

kamyk

#209 Post autor: kamyk »

cieniassss pisze:...za zafirę w pakiecie płacę 350zł za OC, NW płacę 70zł (bo siedem osób), łącznie z AC wychodzi 1220zł

ZMIEŃCIE AGENTÓW UBEZPIECZENIOWYCH
A tak z ciekawości, to likwidowałeś kiedykolwiek szkodę u siebie z AC? Bo nie zawsze ten najtańszy ubezpieczyciel, jest wtedy najlepszy...

Jakiś czas temu pracowałem w firmie, gdzie zajmowałem się likwidacją szkód i moje doświadczenia z firmami ubezpieczeniowymi są bardzo różne... Zwłaszcza jeśli chodzi o likwidowanie szkody z własnego AC... Książkę można napisać... Obecnie, również jestem powiązany zawodowo z ludźmi, którzy parają się likwidacją/naprawą szkód i ich doświadczenia z firmami ubezpieczeniowymi są podobne...
Generalnie zasada jest jedna. Unika się ubezpieczenia AC w firmach "bankowych" i temu podobnych... Więcej nie będę podawał, żeby uniknąć oskarżeń o reklamę...

A tak przy okazji, przy podaniu kosztu AC samo podanie zniżki jest mało miarodajne (to nie akurat do Ciebie, tylko tak ogólnie), bo na wpływ składki ma jeszcze wpływ suma ubezpieczenia (wartość pojazdu wg Eurotaxu, która zależna jest od rocznika i opcji wyposażenia), czy udział własny jest zniesiony, czy wartość odszkodowania jest liczona serwisowa, czy kosztorysowa, itp.

I tak na koniec, mała rada :) nie ma sensu płacić za osobne ubezpieczanie szyb, bo taniej wychodzi wykupić ochronę zniżki AC i likwidować własnie z AC... :) Zresztą to wynika z opisów poprzedników, którzy mają ubezpieczenie w Ergo Hestii... Ale każdy zrobi, jak uważa :) Jego wybór :)

I sorry za mądrowanie, jakoś tak mi się rozpisało...

cieniassss

#210 Post autor: cieniassss »

kamyk pisze:A tak z ciekawości, to likwidowałeś kiedykolwiek szkodę u siebie z AC?
jeszcze nie korzystałem z AC,
kamyk pisze:A tak przy okazji, przy podaniu kosztu AC samo podanie zniżki jest mało miarodajne (to nie akurat do Ciebie, tylko tak ogólnie), bo na wpływ składki ma jeszcze wpływ suma ubezpieczenia (wartość pojazdu wg Eurotaxu, która zależna jest od rocznika i opcji wyposażenia), czy udział własny jest zniesiony, czy wartość odszkodowania jest liczona serwisowa, czy kosztorysowa, itp.
samochód jest ubezpieczony w Generali w opcji serwisowej, zniesiony udział własny, wg Eurotaxu wartość tylko 21 tys
kamyk pisze:Bo nie zawsze ten najtańszy ubezpieczyciel, jest wtedy najlepszy...
w przypadku OC najtańszy=najlepszy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”