szrpanie silnikiem Z18XE

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
opstry1

#16 Post autor: opstry1 »

tak wszystko jest w porządku. sonda ma kilka miesięcy i jest oryginalna z opla. jest już wszystko sprawdzone zostaje tylko listwa wtryskowa lub komputer. i zastanawiam się bo chcę podmienić listwę ale nie wiem czy będzie pasować od zafiry 116 konnej ze starszym silnikiem

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#17 Post autor: Bodek »

Układ sterowania wtryskiem paliwa:

6235400 - nr katalogowy
UKŁAD, STEROWANIE ELEKTRONICZNE, SYSTEM WTRYSKU PALIWA (NIE PROGRAMOWANY(-A, -E))

Dla silników: Z18XE[2H9] SILNIKI X18XE1[2H9],Z18XE[2H9],Z18XEL[L97]

817715 - nr katalogowy

DYSTRYBUTOR, WTRYSKIWACZ PALIWA

Dla silników: SILNIKI X18XE1[2H9],Z18XE[2H9],Z18XEL[L97]

dane dla ZA Z18XE z 2004 roku.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

opstry1

#18 Post autor: opstry1 »

a trudno jest wymontować listwę wtryskową.

jurek 1771

#19 Post autor: jurek 1771 »

witam . jak to jest jezeli autko postoi dluzej np kilka dni lub powiedzmy tydzien albo dluzej to ciezko pali
tak jakby nie na wszystkich garach palil /swiece nowe/listwa tez ...o co wiec chodzi ??

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#20 Post autor: firek »

jurek 1771, masz w aucie instalację LPG??

jurek 1771

#21 Post autor: jurek 1771 »

tak tak jest gaz w aucie ...zapomnialem napisac ..sory pozdr.

[ Dodano: Czw Lut 28, 2013 10:16 ]
firek , pytales o gaz ? jaka sugestia ? odpowiedz /

opstry1

#22 Post autor: opstry1 »

witam. wracając do mojego przypadku wymieniłem listwę wtryskową i nic to nie dało. nadal komputer robi korektę do 25% bo dalej nie może i tak jest za uboga mieszanka. nie wiem co może być podmieniłem tez sterownik silnika i nic. może to przepływka bo sonda jest prawie nowa niedawno ją wymieniłem cały czas wyrzuca po170. pomocy

lakitworog

#23 Post autor: lakitworog »

Wyczyścić przepływomierz środkiem do czyszczenia gażników lub styków elektrycznych. uważać bo płytki w przepływomierzu są szklane! Dobrze wypryskać i doczyścić patyczkami z watą aż będą przeźroczyste i białe! :)

tofo

#24 Post autor: tofo »

lakitworog pisze:Wyczyścić przepływomierz środkiem do czyszczenia gażników lub styków elektrycznych. uważać bo płytki w przepływomierzu są szklane! Dobrze wypryskać i doczyścić patyczkami z watą aż będą przeźroczyste i białe! :)
od 2 dni po wyczyszczeniu przeplywki u mnie blad P0170 nie wystepuja jak i nierowna praca silnika na niskich obrotach wszystko wrocilo do normy wiec moze i Tobie pomoze.

opstry1

#25 Post autor: opstry1 »

a czy ty masz instalację lpg. u mnie jest tak że nie sterownik chce robić korekty na benzynie czasami tylko robi a na gazie nie ma tego problemu. spróbuję wyczyścić przepływomierz może pomoże ale nie wiem od czego sterownik nie robi korekty. ale dzięki za podpowiedź a może masz jeszcze jakiś pomysł

tofo

#26 Post autor: tofo »

opstry1 pisze:a czy ty masz instalację lpg. u mnie jest tak że nie sterownik chce robić korekty na benzynie czasami tylko robi a na gazie nie ma tego problemu. spróbuję wyczyścić przepływomierz może pomoże ale nie wiem od czego sterownik nie robi korekty. ale dzięki za podpowiedź a może masz jeszcze jakiś pomysł
tak mam lpg zobacz z ta przeplywka moze akurat sie uda.

stepek122

#27 Post autor: stepek122 »

Witam wszystkich,
mam problem z moim samochodem mianowicie podczas podróży na świeta wyświetliła mi się kontrolka silnika i samochód zaczął szarpac .Na obrotach do 2500rpm gdy wcisne głebiej pedał gazu. po przekroczeniu tego progu obrotów samochód idzie jak powinien. Samochód ma instalacje lpg i na gazie jest to samo tylko bardziej wyczuwalne. Gdzie szukać przyczyny??Jeszcze jedna informacja ze bład silnika po kilku uruchomieniach i postoju znika lecz szarpanie ni ustaje. Prosze o pomoc

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#28 Post autor: Rybka »

Odczytaj błąd.
Spróbuj metody wypedałowania.
Gaz i hamulec na max wciśnięty i włączyć zapłon.
Liczyć mrugnięcia kontrolki silnika.
Kody są 4-cyfrowe.

Po wyczytaniu błędu będziesz wszystko wiedział.

stepek122

#29 Post autor: stepek122 »

Witam,
byłem dzisiaj zczytać błedy i wyskoczyło mi to:
P0302-cylinder 2 wypadanie zapłonu nieobecny
P1526- błąd regulacji przepustnicy nieobecny
P1550-człon wykonawczy przepustnicy zarządzanie mocą

Co to może oznaczać?

fabrus

#30 Post autor: fabrus »

Witam,
Odgrzebie ten temat, ponieważ mam podobny problem jak autor wątku, opstry1.
Auto zasilane LPG działa idealnie, obie sondy oscylują w normie, korekta długoterminowa po zresetowaniu parametrów adaptacyjnych i tygodniu jazdy na LPG wynosi 1.6, krótkoterminowe of -7 do +7% - więc jest OK.
Podczas jazdy na benzynie mieszanka jest za uboga, nie cały czas, bo sonda oscyluje, ale widać że silnik dostaje za mało paliwa w stosunku do powietrza. Korekty krótkoterminowe oscylują przy maksymalnych wartosciach 18- 20%.
Na odpiętym przepływomierzu sytuacja jest podobna.

Co zostało do tej pory zrobione:
- wymienione świece
- wymienione filtry powietrza i paliwa
- wyczyszczona przepustnica, odetkany kanalik od podcisnienia w przepustnicy
- zresetowane parametry adaptacyjne
- sprawdzona szczelność dolotu
- odłączony przepływomierz, żeby wyeliminować jego wpływ (nie mam innego na podmianę)


Została listwa wtryskowa i pompa paliwa, ale widzę że opstry1 miał bardzo podobną sytuację, nie wiem tylko jak to się w jego przypadku skończyło.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2015, 11:22 przez fabrus, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”