Nie odpala na benzynie 1.8 x18xe1 pompa paliwa??

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
kondziu

Nie odpala na benzynie 1.8 x18xe1 pompa paliwa??

#1 Post autor: kondziu »

witam tak jak w temacie moja zafira nagle przestała odpalać na benzynie (da sie w trybie awaryjnym odpalić z lpg sekwencja, ale nie zawsze) i teraz moje pytania. podejrzewam, że to pompa paliwa, przekaźnik, lub bezpiecznik. wiem że bezpiecznik i przekaźnik pod maską kolo zbiorniczka z plynem ham. bede sprawdzał. A jak sie dobrac do pompy czy musze zbiornik wyciągać?? pododno jest jakaś rewizja pod środkową kanapą, bardzo prosze o szybką pomoc jak sie do niej szybko dostać .
Pozdrawiam kolegów

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#2 Post autor: Harry200 »

Niestety w Zafirze nie ma rewizji, sprawdż miernikiem po wyjęciu przekażnika czy pompa ma jakąs rezystancję..

kondziu

#3 Post autor: kondziu »

już sie wszystko wyjaśniło, bezpiecznik cały, przekaźnik działa, wszedłem pod samochód i pompka działała..., w odpowietrzniku na listwie przy wtryskiwaczach pawila ani troche, za filtrem paliwa nic. to pomyślalem ze ,może filtr sie zapchał ale przed filtrem tez nie ma sladu paliwa. więc wyjołem zbornik i pompe o ikazało sie że poluzowała sie opaska na wężyku w środku w pompce i wężyk spadł. (podpowiedzcie jak zdjęcie wstawić to pokaże )także szczęśliwie udało sie naprawić bez kosztów dzięki za podpowiedź

pozdrawiam
kondziu

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: Bodek »

Dodawanie zdjęć

Fotorelacja z opsiem mile widziana ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”