Jakie macie spalanie Zośki 1,6_1.8 na benzynie - LPG?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
krzysiek_szpryc

#106 Post autor: krzysiek_szpryc »

Witam wszystkich, mam pytanie odnosnie Zafiry OPC 2,0 T, mam zamiar sobie kupic tylko niewiem jakie jest spalanie na LPG bo tez bym wrzucił i jakie LPG byloby najlepsze do tego motoru, i czy w ogóle mozna załozyc do OPC.
Dziekuje wszystkim za odpowiedz
Pozdrawiam. :)

cieniassss

#107 Post autor: cieniassss »

krzysiek_szpryc, jeśli liczysz spalanie to nie kupuj OPC, do 2.0 turbo można założyć LPG bez problemu, spalanie od 10 w górę, moim zdaniem najlepiej założyć coś na stagu300 pamiętając o dobrym reduktorze

krzysiek_szpryc

#108 Post autor: krzysiek_szpryc »

Wielkie dzieki za porade
Pozdrawiam

SIWY_OPOLE

#109 Post autor: SIWY_OPOLE »

odgrzebujac temat moja zaosia x18xe1 pali w miescie ok 13 l lpg wydaje mi sie ze to duzo w poniedizalek bede wymienial filtry od lpg mam tez interfejs oraz program do staga 4 tyle ze nigdy tego nie ustawialem w astrze jak i w innych autach ustawialem lpg ale 2 generacji to dalo sie spalanie w granicy 9 lpg uzyskac dodam ze zafirke mam od miesiaca i nawet nie wiem co kiedy b ylo wymieniane ze sie na tym troche znam to sam sobie poradze jezeli chodzi o wymiany

moja instalacja to redyktor brc chyba
wtryski valteck
elektronika stag 4

Awatar użytkownika
lech31
Zafiromaniak
Posty: 658
Rejestracja: 12 sie 2012, 19:44
Imię: Lech
Lokalizacja: Usarzów TOP
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#110 Post autor: lech31 »

Moja Zośka z silnikiem Z18XE w okresie zimowym spaliła średnio 11 litr gazu. Były te krótkie trasy i trochę w ruchu miejskim. Przy instalacji nic nie robiłem, dopiero w kwietniu zamierzam wymienić filtr gazu i dokonać przeglądu. Oby tak dalej. :driver:

Milus

#111 Post autor: Milus »

lech31 pisze:Moja Zośka z silnikiem Z18XE w okresie zimowym spaliła średnio 11 litr gazu. Były te krótkie trasy i trochę w ruchu miejskim. Przy instalacji nic nie robiłem, dopiero w kwietniu zamierzam wymienić filtr gazu i dokonać przeglądu. Oby tak dalej. :driver:
Wiem ze mocno offtopicznie, ale czy Twoja zośka z tym motorem nie buczy przy prędości powyżej 90km/h. U mnie w kabinie powyżej tej prędkości robi się nieznośnie głośno od silnika

Awatar użytkownika
JARO
Mieszkaniec
Posty: 208
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:05
Imię: Jarek
Lokalizacja: SKUMROS (EOP)
Auto: Opel Zafira A 1.8/Insignia A 2.0CDTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#112 Post autor: JARO »

U mnie silnik X18XE1 średnie spalanie w granicy 9,5l/100km.

SIWY_OPOLE

#113 Post autor: SIWY_OPOLE »

moj reduktor to tomasseto at 09 czy jakos tak czy wtryski valtec mogo miec wplyw na spalanie??

stepek122

#114 Post autor: stepek122 »

Witam wszystkich,
ja od grudnia posiadam zośke 1.8 16v i mi pali 8,5l/100km lpg w trasie i 10l/100km lpg w mieście oczywiście.

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#115 Post autor: MARCEL! »

Ja mam pytanie może nie związane bezpośrednio ze spalaniem ale czy tzw. "eco driving" jest zdrowy dla silników w Zafirach? Chodzi o 1.8 16v...
Czy np. zmiana biegów przy 2000 obr/min to nie będzie za mało???

Jacek2308
Przeglądacz
Posty: 80
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:50
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: a18xer
Gender:

#116 Post autor: Jacek2308 »

MARCEL! pisze:Czy np. zmiana biegów przy 2000 obr/min to nie będzie za mało???
Pamiętaj, że to benzyna więc to jednak trochę mało i jak zmienisz bieg na wyższy to będzie wtedy ok. 1500 obr/min a to już zdecydowanie za mało

wisniaq

#117 Post autor: wisniaq »

Moja Zośka również zimą ok.11l gazu w mieście, krótkie odcinki. Ale walczę z P0170 także liczę na trochę mniej. :)

BTW jakie najniższe obroty są "dozwolone" dla np.1.8?
Rozumiem że nie można go traktować jak diesla, ale czy zmiana biegu na wyższy przy 2000obr jest "nie zalecane"?

Jacek2308
Przeglądacz
Posty: 80
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:50
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: a18xer
Gender:

#118 Post autor: Jacek2308 »

wisniaq pisze:Rozumiem że nie można go traktować jak diesla, ale czy zmiana biegu na wyższy przy 2000obr jest "nie zalecane"?
No oczywiście że to nie diesel i ja absolutnie bym odradzał zmianę biegów w tym zakresie obrotów, niekoniecznie jakieś tam butowanie" ale te 3000-3500 to nie przyczyni się do większego spalania a myślę, że i wręcz odwrotnie :) a z korzyścią dla silnika na pewno.
To takie moje zdanie ....ja raczej niżej nie zmieniam i nie przyśpieszam raczej na 4 czy 5 biegu jak mam te 2000 obr. a raczej zmieniam na niższy.

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#119 Post autor: MARCEL! »

Ostatnie spalanie mi wyszło ok 8,5 litra gazu na 100 km... Ciekawe czy Zafira 1.8 da się zejść poniżej 8 litrów....

siemik

#120 Post autor: siemik »

Jestem w szoku czytając Wasze posty. 1.8 z gazem w mieście w zimę pali 10-11-12 litrów. Postawię każdemu dobrą wiski jeśli tak Wam wyjdzie jeżdżąc tylko na gazie. Dziennie przejeżdżam ok 20km. przy odpalaniu ok 10ciu razy w odstępie kilku godzinnym lub mniejszym, oczywiście za każdym razem czekam aż przełączy się na gaz i dopiero ruszam. Domyślam się że większość odpala, rusza, przejeżdża kilka kilometrów na benzynie w czasie jazdy przełącza się na gaz i za pół kilometra zatrzymuję się na przerwę do pracy. W takim przypadku jest możliwe spalanie na wysokości 10ciu litrów. W mieście 2km. do pracy w lato z klimą nigdy nie zszedłem po niżej 12tu litrów gazu. W zimie ten sam odcinek drogi przy temperaturze po niżej -5 i więcej 12-14 litrów. Od 0 wzwyż tak mniej więcej do 10ciu stopni ok 12tu litrów. Mam skrzynię w 1.8 115 km.tą wolniejszą ale to nie ma większego znaczenia lub nawet teoretycznie powinno być lepiej w mieści.
p.s. jak piszecie o spalaniu gazu to piszcie reale spalanie gazy a nie mieszanie z benzyną.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”