Linki zmiany biegów

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
gszuder

Linki zmiany biegów

#1 Post autor: gszuder »

Witajcie,
Potrzebuję pomocy... Spada mi jedno z gniazd linki skrzyni biegów. Chodzi o gniazdo które nachodzi na metalowe kółko przy skrzyni biegów (są tam 2 takie gniazda). Problem w tym, że jak spadnie to auto jest na biegu który ostatnio był wrzucony i nie można go zdjąć. Trzeba otworzyć maskę, włożyć rękę w bebechy i nałożyć gniazdo na trzpień. No i niestety po jakimś czasie znowu spada... Cena nowej linki-500zł... Zamienników jakby brak... Macie jakiś pomysł jak to zregenerować albo zamontować tak, żeby nie spadało??? A może macie jakieś namiary na zamienniki??? Pomocy...

Skasowany użytkownik 6483

#2 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

A dlaczego Ci to spada? Ukruszyło się tam coś? :/ . ja myślę ,że da sie to naprawić domowym sposobem tylko trzeba usiąść nad tematem i pomysleć

gszuder

#3 Post autor: gszuder »

Wydaje mi się, że ten plastik się wyrobił już... Ciężko tam dojść i dokładnie zobaczyć. Mam też zużyte już gniazdo przy lewarku więc pewnie przez te wyrobienie koszyczka trochę krzywo to wchodzi i może dlatego wypada. Dzisiaj poćwiczę z silikonem. Troszeczkę do tego gniazda włożę silikonu i nałożę na tą gruszkę. Mam nadzieję, że spowoduje to lekki opór i nie będzie wyskakiwało. Myślałem żeby włożyć tam coś co da dodatkowy opór przed wypadaniem..nie wiem kawałek szmaty, jakąś termokurczkę na tą gruszkę? Chciałbym żeby to nie wymagało ode mnie konieczności demontażu...

Skasowany użytkownik 6483

#4 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Wiesz, tak sobie myslałem ,że mógłbyś to mocowanie wzmocnić np. dodatkową opaską plastykową , opasająć całość tak aby uniemożliwic wypadanie linki z gniazda. Myślę ,że da sie to naprawić bez ponoszenia dużych kosztów. Musisz obejrzec to miejsce dokładnie i wtedy rozważysz moja propozycję lub wymyslisz coś lepszego. Pozdrawiam :D

gszuder

#5 Post autor: gszuder »

Okazało się, to gniazdo w środku jest pęknięte... Próbowałem akcję z silikonem w środku - wypadało. Wymieniłem elementy kasety w środku i gość, który mi to robił powiedział, że mam zatartą jedną linkę i dlatego ciężko chodzi lewarek w prawo i lewo, nie odbija i ta linka nie ciągnie do końca i nie pozwala lekko wrzucić bieg nr.1 i wsteczny. No cóż :(.
Dzisiaj wyciągnąłem aku, wymontowałem podstawę i doszedłem do dziadostwa. No i tak - gniazdo jest pęknięte i dlatego wyskakuje z kulki. Okazało się, że linka jest ok bo jak zdjąłem tą drugą z drugiej kulki to chodzi perfekcyjnie. Więc padło na ten mechanizm, którym steruje ta druga linka i wysuwa lub wsuwa w skrzynię wałek, który z kolei decyduje czy to biegi 1i2 3i4 czy 5 i wsteczny. Więc potraktowałem go odrdzewiaczem, nawaliłem smaru, pomajtałem zdecydowanie lewarkiem w prawo i lewo i....jest perfekcyjnie :) Jedynka i wstek wchodzi na dotyk!!! Normalnie czad!! :) okazało się, że jak ta druga linka słabo wkładała ten wałek do skrzyni i dokładnie nie ustawiała płaszczyzny biegowej biegów 1 i 2 to pod wielkim oporem druga linka wciskała bieg, co znowu spowodowało pewnie jej uszkodzenie. Teraz jest git. Polecam sprawdzić zanim się powymienia linki lub zwali skrzynię.

Skasowany użytkownik 6483

#6 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

No to po roku wreszcie masz spokój i to niewielkim kosztem jak widze , brawo :piwo:

wilasek

#7 Post autor: wilasek »

mam podobny problem tj wypada mi jedna linka i nie mam biegów narazie nie mialem czasu tam dokladnie zajrzec wiec poprostu wkładam kawał grubej foli np od 4 paka i dopóki folia sie nie wyrobi linka nie wypada :lol: w tygodniu bede mial wiecej czasu to musze tam dokladnie zajrzec bo robi sie to męczące kiedy na skrzyżowaniu tracisz biegi :D

gszuder

#8 Post autor: gszuder »

Warto kombinować - nowa linka (tylko GM) - http://www.sklep.tomiicars.com.pl/1271, ... -opel.html
:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”