wspomaganie

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
dimsim

wspomaganie

#1 Post autor: dimsim »

witam
jaki płyn powinien być oryginalnie w zafirze a?
oddałem auto do wymiany m.in. płynów i dzwonie dziś a ten mówi że wypłynęło coś żółto-zielone i on nie wie jaki ma zastosować.
pomocy :|

Awatar użytkownika
szumacher
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 18 lis 2012, 10:24
Imię: Rafał
Lokalizacja: Żory SZO
Auto: Zafira A1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#2 Post autor: szumacher »

Siemka miałem ten sam problem i znajomy w sklepie mi powiedział ze żółty ale wcześniej kazał mi włożyć kawałek białego papieru do zbiorniczka i go zamoczyć bo to różnie może być i faktycznie był zalany żółtym. :mrgreen:

dimsim

#3 Post autor: dimsim »

szumacher pisze:Siemka miałem ten sam problem i znajomy w sklepie mi powiedział ze żółty ale wcześniej kazał mi włożyć kawałek białego papieru do zbiorniczka i go zamoczyć bo to różnie może być i faktycznie był zalany żółtym. :mrgreen:
pamiętasz firme? czy to bez różnicy jaka aby żółty

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: GOTI »

No to marnego mechanika wybrałeś skoro nie wie co zalać - bywałem u kilku nie raz (nie tylko w swojej sprawie) i gdy czegoś nie wiedzieli i nie dowiedzieli sie od swoich "super kumpli" wchodzili na internet i sprawdzali na różnych forach itp.

Ja jak wymieniałem w październiku zeszłego roku zalali mi zielony płyn.
Znajomy też miał z tym problem, ale znalazł w internecie, że podobno leją zielony oraz też brązowy (bodajże) - zaryzykował i jak na razie nic sie nie dzieje ;)
Obrazek

dimsim

#5 Post autor: dimsim »

GOTI pisze:No to marnego mechanika wybrałeś skoro nie wie co zalać - bywałem u kilku nie raz (nie tylko w swojej sprawie) i gdy czegoś nie wiedzieli i nie dowiedzieli sie od swoich "super kumpli" wchodzili na internet i sprawdzali na różnych forach itp.

Ja jak wymieniałem w październiku zeszłego roku zalali mi zielony płyn.
Znajomy też miał z tym problem, ale znalazł w internecie, że podobno leją zielony oraz też brązowy (bodajże) - zaryzykował i jak na razie nic sie nie dzieje ;)
nie jest zły (z poprzednim autem nie miałem problemów po jego naprawach), też wspominał że na internet będzie zaglądać, ale może mi prędziej doradzicie.
od czego ma się forum :)

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: GOTI »

dimsim pisze:nie jest zły (z poprzednim autem nie miałem problemów po jego naprawach), też wspominał że na internet będzie zaglądać, ale może mi prędziej doradzicie.
od czego ma się forum :)
To już ciężko stwierdzić - mój mechanik powołał sie na informacje znalezione na forach oraz na własne skrupulatne sprawdzania starego płynu (na dłoni, na papierze)
No i padło na zielony ;)
Obrazek

dimsim

#7 Post autor: dimsim »

to ja już nie wiem co robić. zapewne firmy zalecają konkretne kolory tych płynów, ale kto wie czy ten, który mi spuścił był oryginalny czy już nie koniecznie.
do opla dzwonić i pytać?

update:
zielony olej o nr 19 40 71 lub jakiś zamiennik np SWAG 99 90 6162

Awatar użytkownika
szumacher
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 18 lis 2012, 10:24
Imię: Rafał
Lokalizacja: Żory SZO
Auto: Zafira A1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#8 Post autor: szumacher »

a więc tak płyn w zafirach A jest zielony ja miałem żółty(też podobno może być oby nie czerwony) i taki wcześniej dolałem ale pompa nie dawała mi spokoju bo wyła i znajomy ją wyczyścił i zalał zielonym GM oryginalnym i teraz jest błoga cisza w zośce :lol: ciekawe jak długo :> jak bedzie komuś potrzeba więcej info to zrobię fotkę i wstawię.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”