[B] Problem z odpaleniem Zafira B

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
gosia

#76 Post autor: gosia »

Witam wszystkich i naprawdę jeszcze raz dzięki ,za wszystkie wskazówki!!!Okazało sie ,że jednak padł rozrusznik ...a dokładnie wirnik i szczotki....także ponoć wymienić się tego nie da, bez wymiany rozrusznika ,a nowy rozrusznik 2 tys.także normalnie załamka......czekam teraz na info z ASO ,czy to rzeczywiście tak beznadziejnie wygląda....Może ktoś się orientuje i miał problem z rozrusznikiem.....czy to cholerstwo faktycznie takie drogie....może znów jakaś regeneracja by wchodziła w grę...już sama nie wiem...
Także tak w ogóle to wolałabym jednak ten aku.....ostatecznie!Czekam na jakieś optymistyczne wiadomości... ;)

gwizdenson

#77 Post autor: gwizdenson »

Cały czas śledziłem tą jałową dyskusję o aku i alternatorach a niestety od początku było pewne ,że to objawy rozrusznika.Oczywiście zaraz "najwięksi fachowcy" na forum włączą swoje blablabla.Nie zraża mnie to. No masz Gosia trzy światy z tym autkiem ale nie jest tak jak twierdzą panowie w ASO. Dobry, zaznaczam dobry warsztat elektryczny jest w stanie naprawić taki rozrusznik.W Bydgoszczy to bym mógł tobie zapodać taki. Ale w Twoim rejonie raczej nie znam. Znajomy w 1,9 miał identyczny przypadek, naprawili za 700zł i rok śmiga bez problemu. Powodzenia

gosia

#78 Post autor: gosia »

gwizdenson...nawet nie wiesz, jak mnie podbudowałeś ;) Małe tylko sprostowanie, bo to nie w ASO, lecz u mnie, na tej stacji diagnostycznej ,gdzie miałam najbliżej przepchać auto...tak mi powiedzieli.....tylko napisałam ,że czekam na info z ASO,bo tam mam człowieka,który to wszystko próbuje ogarnąć....więc mam nadzieję,że jednak będzie mógł coś poradzić...ale na razie przeglądam internet i trochę mnie ta cena nowego rozrusznika zastanawia....bo jak wpisuję ten cały symbol,który mi podali, to cena waha się w granicach 100-150 euro... więc już nie wiem o co biega.....Ale jak już żywcem nic nie wymyślę,to w razie czego, jestem skłonna skorzystać z tej Twojej propozycji odnośnie tego zakładu w Bydgoszczy....mam tam koleżankę,więc w razie czego ją odwiedzę na parę dni ;) Także jeszcze raz dzięki....za podniesienie na duchu i kieszeni w sumie...... ;)

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#79 Post autor: Lorry »

Nie no z tymi 2 tysiacami to trochę przeginka, na alle nie ma droższych niż 350zł :arrow: http://moto.allegro.pl/search.php?strin ... &country=1

Z tego co pamiętam to ktoś w VC wymieniał w ASO i coś koło 1000zł zapłacił za nowy wraz z montażem chyba, tego nie jestem pewien
gwizdenson pisze:Cały czas śledziłem tą jałową dyskusję o aku i alternatorach a niestety od początku było pewne ,że to objawy rozrusznika.Oczywiście zaraz "najwięksi fachowcy" na forum włączą swoje blablabla
no to czemuś się nie odezwał :!: :roll: . Jak się coś wie lub chociaż ma przybliżony pomysł to można podpowiedzieć, a tera nagle post factum, wywyższa się i poniża/wyśmiewa z innych :roll: Troszkę dziwne :? i nie fajne

gosia

#80 Post autor: gosia »

No ...już wszystko wiem....jutro pędzę z rozrusznikiem pod pachą do ASO ....i będą go oglądać...i radzić co dalej.....tymczasem również jutro, będę wiedzieć ile nówka z GB by mnie kosztowała...także tą ceną ,na tej mojej stacji diagnostycznej mnie powalili..i nie powiem w pierwszej chwili ,zważywszy,że ciągle z zapaleniem płuc muszę biegać to myślałam,że jakiegoś zatoru dostanę.... :( Nie wiem ,ale mam wrażenie,że liczyli na niezły zarobek,bo baba to się raczej nie zna......nie chcę nikogo osądzać..może się mylę...ale
Lorry pisze:Nie no z tymi 2 tysiacami to trochę przeginka,
...naprawdę Lorry taką kwotę mi rzucili....

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#81 Post autor: Lorry »

gosia pisze:mam wrażenie,że liczyli na niezły zarobek,bo baba to się raczej nie zna......n
ale gosia się zna i głupia nie jest, ZafiraKlub Team też nie :lol:

Powodzenia w naprawach, jak dasz rade to podjedź ;)

Aha na pocieszenie dodam że padnięty rozrusznik w 1.9cdti to nic nadzwyczajnego. każdego innego Opla/Fiata z tym dieslem może to dopaśc ;)

Anony Mous

#82 Post autor: Anony Mous »

Gosia czy Ty jesteś z Krakowa?Jeśli tak to masz na miejscu oddział InterCars-u :arrow: http://www.intercars.com.pl/show_str.ph ... _filia=960 .Kupisz u nich rozrusznik po regeneracji z gwarancją za ok 370zł a jak Twój stary nie będzie spalony to dostaniesz jeszcze ok kilkadziesiąt zł zwrotu.Na miejscu nie mają tego rozrusznika powinnaś podjechać i zamówić.Do odbioru będzie na drugi dzień.

P.S.Pozdrowienia dla sympatycznego kolegi Gwizdensona.

gwizdenson

#83 Post autor: gwizdenson »

Lorry sory żadnego wywyższania to nie tak.Temat przeczytałem cały ale końcowym wpisem był już wyrok jaki dostała Gosia.Chciałem pisać ale to już nie miało sensu bo wiadomo było o co chodzi.Ale przyznasz,że objaw zapalenia się wszystkich kontrolek i przy przekręceniu kluczyka nawet nie przygasają ,to ani aku ani alternator bo w tym momencie nie biorą żadnego udziału w procesie odpalenia wozu.Ja myślę ,że przyczyna może być jeszcze bardziej prozaiczna niż odrazu padnięty całkowicie rozrusznik.To urządzenie żeby przestało działać daje wiele efektów poprzedzających swoje pożegnanie z kierowcą.Gosia pisała ,że wjechała przy pracy w kopę śniegu,przy rozruszniku jest jeden cieniutki kabelek (dodatkowy plus),który najzwyczajniej się zrywa.Ale nawet jakby rozrusznik padł to ta cena jest z kosmosu i wyjście o jakim pisze Marki jest najbardziej sensowne.W końcu nie dajmy się zwariować,nie są to leksusy by byle część wycinała nasze portfele.

gwizdenson

#84 Post autor: gwizdenson »

Jeszcze raz wszystkich urażonych serdecznie przepraszam ,nie miałem takiego zamiaru,choć jak przeczytałem to faktycznie tak to mogło zabrzmieć.Ale chociaż na tamten moment trochę Gosię podbudowałem. :oops: :oops: :oops:

gosia

#85 Post autor: gosia »

Witam!!Mam nowy- stary rozrusznik!!Także luzik(no ale to tylko dzięki dobrym znajomościom w ASO)...no i 6 razy tańszy od zaproponowanej mi kwoty . Marki dzięki za info o tym INTER-Cars ,ale dopiero teraz odpaliłam kompa...więc .....przyda się może innym z regionu..... ja mam gwarancję....więc liczę,że mi raczej nie padnie szybko....Jutro mi go założą i może moja Zafi wróci do życia..... ;) bo jak nie,no to ja się naprawdę załamię!!!Także trzymajcie kciuki.. ;)

Chciałabym ...poniekąd... stanąć tutaj w obronie gwizdensona......chciał dobrze... ;) czasami coś się po prostu źle sformułuje i tak jakoś zabrzmi inaczej...ale wierzę,że na pewno nie chciał nikogo urazić....a mnie rzeczywiście
na tamten moment trochę Gosię podbudowałem. :oops: :oops: :oops:
..

Pozdrawiam!!

fysio1978

#86 Post autor: fysio1978 »

Witam szanowną koleżankę oczywiście że będziemy trzymać -ja na pewno życzę wielkiego powodzenia zastanawiam się tylko co będzie się działo z nowymi zafirami ponoć mają wyjść pod koniec roku

gosia

#87 Post autor: gosia »

fysio1978 pisze:Witam szanowną koleżankę oczywiście że będziemy trzymać -ja na pewno życzę wielkiego powodzenia
Oj ....przydałoby się ...nie powiem ;) Dzięki wielkie i też oczywiście Witam!!! ;)

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#88 Post autor: Lorry »

fysio1978 pisze:będziemy trzymać -ja na pewno
również :D

fysio1978, nowa Zafira jest planowana dopiero na 2011 rok, pod koniec 2010 wchodzi nowa Meriva z tylnimi drzwiami kurołapkami :)

Robert4884

#89 Post autor: Robert4884 »

gosia, Głowa do góry, ma być dobrze :!: Mam nadzieje że to już Twoja ostania przykra usterka ZB i najwyższa pora abyś mogła mieć przyjemność z eksploatacji tego auta - czego Ci życzę. ;)

fysio1978

#90 Post autor: fysio1978 »

Lorry może i masz rację ale myślę że pod koniec roku będą jakieś zdjęcia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”