UBEZPIECZENIE do Zafiry - jakie, gdzie?

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#211 Post autor: GOTI »

cieniassss pisze:ZMIEŃCIE AGENTÓW UBEZPIECZENIOWYCH
W moim przypadku nic nie da rady zmienić - nie mam wyjeżdżonych lat i tyle.

Przykładowo ubezpieczenie Tourana 1.9TDI '04 (rodziców)
Jest na ojca, ale do tego jeszcze dwóch współwłaścicieli, którzy też nie maja odpowiedni długo prawka i wychodzi ok 800zł :)
Obrazek

cieniassss

#212 Post autor: cieniassss »

W moim przypadku nic nie da rady zmienić - nie mam wyjeżdżonych lat i tyle.
ZMIEŃ AGENTA

GOTI, nie musisz być wpisany w dowodzie żeby jeździć samochodem, chcesz mieć zniżki kup sobie skuter i płać 50zł rocznie

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#213 Post autor: GOTI »

cieniassss pisze:
W moim przypadku nic nie da rady zmienić - nie mam wyjeżdżonych lat i tyle.
ZMIEŃ AGENTA

GOTI, nie musisz być wpisany w dowodzie żeby jeździć samochodem, chcesz mieć zniżki kup sobie skuter i płać 50zł rocznie
Auto jest na mnie - wszystkie umowy, wszelkie sprawy wszystko wypisane na mnie, więc jak by to wyglądało :zolta:
Myśle, że daremne było twoje przytoczenie.
Ja pauzuje :ot:
Obrazek

jimmy71

#214 Post autor: jimmy71 »

GOTI,
a próbowałeś w ubezpieczeniach online ?
np. LINK4 daje kilka % zniżki w promocji,
zawsze Ci zostanie parę złotych w kieszeni

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#215 Post autor: GOTI »

jimmy71 pisze:GOTI,
a próbowałeś w ubezpieczeniach online ?
np. LINK4 daje kilka % zniżki za online,
zawsze Ci zostanie parę złotych w kieszeni
Nie próbowałem i nie zamierzam, wiadomo kilka groszy w kieszeni, bo teraz każdy "namawia" na zakupy itd. internetowe.
Ale za to przyjeżdżam do ubezpieczalni, wszystko załatwiają na miejscu, wyszukują najtansze i gitara :D
Ubezpieczenie kończy mi sie dopiero w październiku także jeszcze troche mam, a o ubezpieczenie pytał sie KrilanPL także warto skupić sie na tym :D
Obrazek

kamyk

#216 Post autor: kamyk »

cieniassss pisze:
kamyk pisze:Bo nie zawsze ten najtańszy ubezpieczyciel, jest wtedy najlepszy...
w przypadku OC najtańszy=najlepszy
Chodziło mi o AC :) A przy OC, masz racje, kto najtańszy, ten najlepszy. Ale z reguły jest tak, że ten intranetowy, czy bankowy ubezpieczyciel, jak ma najtańsze OC, to już takowe AC nie... Poza tym Assistance też jest ważne (przynajmniej dla mnie, dlatego mam wykupimy "prestiż"), a z tym może być problem przy tanim OC... I jeszcze jedno co do OC, to obserwacje i doświadczenie zawodowe, pokazują że wcale to najtańsze OC nie musi być najlepsze... Bo w razie stłuczki, jako poszkodowany, można mieć problem przy takim czyimś tanim OC...
Ale chyba odbiegamy od tematu :)

PS. A wracając do likwidacji szkody z AC, to życzę Ci abyś takowej w życiu nie miał :)

Arczi

#217 Post autor: Arczi »

cieniassss pisze:za zafirę w pakiecie płacę 350zł za OC, NW płacę 70zł (bo siedem osób),
Ja za taki pakiet place 100zl mniej a jeszcze jakies asistance jest doklejone...
cieniassss pisze:łącznie z AC wychodzi 1220zł
Niestety nie korzystam
cieniassss pisze:ZMIEŃCIE AGENTÓW UBEZPIECZENIOWYCH
Hmmm place mniej wiec chyba nie zmienie :>

Ale odczyniacie czary... ale w sumie jak sie nie kombinuje to cza by plakac i placic...

EOT

KrilanPL

#218 Post autor: KrilanPL »

GOTI pisze:
jimmy71 pisze:GOTI,
a próbowałeś w ubezpieczeniach online ?
np. LINK4 daje kilka % zniżki za online,
zawsze Ci zostanie parę złotych w kieszeni
Nie próbowałem i nie zamierzam, wiadomo kilka groszy w kieszeni, bo teraz każdy "namawia" na zakupy itd. internetowe.
Ale za to przyjeżdżam do ubezpieczalni, wszystko załatwiają na miejscu, wyszukują najtansze i gitara :D
Ubezpieczenie kończy mi sie dopiero w październiku także jeszcze troche mam, a o ubezpieczenie pytał sie KrilanPL także warto skupić sie na tym :D
Kupiłem Zosię , do końca OC pozostało 7 dni... poprzedni właściciel płacił 360 zł rocznie !!! Nie wiem jakim cudem.

Arczi

#219 Post autor: Arczi »

KrilanPL pisze:Kupiłem Zosię , do końca OC pozostało 7 dni... poprzedni właściciel płacił 360 zł rocznie !!! Nie wiem jakim cudem.
Czytaj kolego ze zrozumieniem - kazdy opisuje swoje cyfry za OC. Poczytaj - mozna taniej :P

BTW ten "linkczrety" moze i cos daje ale jak policzylem jakis kiedys to mi wyszlo prawie 2x tyle co place lokalnie :czerwona:
Oni sa nastawieni na lokalizacje o duzym zaludnieniu i tam gdzie sa wysokie stawki wyjsciowe.
Ja mieszkam w 7-ej strefie w/g mojego ubezpieczyciela a to prawie najtaniej (tansza jest tylko 8-ma strefa) i "linkiczwate" czy "libertydajrekty" ;) nie sa w stanie zaproponowac nic sensownego :lol:

cieniassss

#220 Post autor: cieniassss »

kamyk pisze:I jeszcze jedno co do OC, to obserwacje i doświadczenie zawodowe, pokazują że wcale to najtańsze OC nie musi być najlepsze... Bo w razie stłuczki, jako poszkodowany, można mieć problem przy takim czyimś tanim OC...
wjechał mi gość audi a4 w tył na przejściu w astrę F, miał ubezpieczony w compensie, 3 miesiące się z nimi szarpałem, bo policzyli zderzak zamiennik z żywicy za 120zł, do tego na oględziny musiałem do nich pojechać, albo czekać 3 tygodnie,
kumpel miał niemal identyczną przygodę, wjechał mu gość ubezpieczony w jakiejś litewskiej firmie (z tych najtańszych), przyjechał rzeczoznawca na oględziny w wybrane przez kumpla miejsce, policzył wszystko jak trzeba i szybko dostał kasę, nawet się nie odwoływał, bo dobrze zapłacili

kamyk

#221 Post autor: kamyk »

A widzisz, bo kolega nie miał ubezpieczenia w bonko internetowym towarzystwie... A z tymi jest najwięcej kłopotu...
Dobra kończę temat, bo całkiem go rozwalimy i dostaniemy po banie ;) :D


Słuszna uwaga :!: - Bodek
Ostatnio zmieniony 17 maja 2013, 13:38 przez kamyk, łącznie zmieniany 1 raz.

KrilanPL

#222 Post autor: KrilanPL »

Najtańsze OC dla mnie 1000 zł (ze współwłaścicielem z najw. zniżkami.)

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#223 Post autor: cns80 »

cieniassss pisze:za zafirę w pakiecie płacę 350zł za OC, NW płacę 70zł (bo siedem osób), łącznie z AC wychodzi 1220zł
W pakiecie nijak się nie da porównać z samym OC więc to niczego nie zmienia.
kamyk pisze:A tak z ciekawości, to likwidowałeś kiedykolwiek szkodę u siebie z AC? Bo nie zawsze ten najtańszy ubezpieczyciel, jest wtedy najlepszy...

Jakiś czas temu pracowałem w firmie, gdzie zajmowałem się likwidacją szkód i moje doświadczenia z firmami ubezpieczeniowymi są bardzo różne... Zwłaszcza jeśli chodzi o likwidowanie szkody z własnego AC... Książkę można napisać... Obecnie, również jestem powiązany zawodowo z ludźmi, którzy parają się likwidacją/naprawą szkód i ich doświadczenia z firmami ubezpieczeniowymi są podobne...
Mam podobne doświadczenia i nie radzę wybierać najtańszych AC.
kamyk pisze:A tak przy okazji, przy podaniu kosztu AC samo podanie zniżki jest mało miarodajne (to nie akurat do Ciebie, tylko tak ogólnie), bo na wpływ składki ma jeszcze wpływ suma ubezpieczenia (wartość pojazdu wg Eurotaxu, która zależna jest od rocznika i opcji wyposażenia), czy udział własny jest zniesiony, czy wartość odszkodowania jest liczona serwisowa, czy kosztorysowa, itp.
Dokładnie. Do tego udział własny w szkodzie, udział własny w kradzieży, regresy itp.
cieniassss pisze:w przypadku OC najtańszy=najlepszy
I tu się bardzo mylisz. Miałem już kilku klientów, którzy byli sprawcami, a ich taniutki, najlepszy ubezpieczyciel na świecie odmówił poszkodowanemu wypłaty odszkodowania lub jego części. Jako że kwoty były niemałe to skończyło się to sprawami cywilnymi przeciwko sprawcom wygranymi przez poszkodowanych i moi klienci musieli wyłozyć kupę pieniążków z własnej kieszeni. I tak się skończyła ich przygoda z taniutkim OC.
cieniassss pisze:ZMIEŃ AGENTA
Nic mu to nie da.
Arczi pisze:Ja za taki pakiet place 100zl mniej a jeszcze jakies asistance jest doklejone...
Bo mieszkasz w mieście o innej grupie ryzyka. Ja jeden samochód mam tylko na siebie na Warszawę, a drugi na 3 właścicieli z kompletem zniżek ale na powiat wołomiński. I już jest odczuwalna finansowo różnica.
KrilanPL pisze:Najtańsze OC dla mnie 1000 zł (ze współwłaścicielem z najw. zniżkami.)
Albo spróbuj w PROAMA, albo zrób darowiznę części samochodu komuś z rodziny kto ma 60% zniżek (możesz mu darować nawet 1% pojazdu, a i tak będziesz miał z nim zniżki), albo sprzedaj auto komuś z rodziny i je użytkuj pod jego szyldem, a na siebie zarejestruj przyczepkę lub skuter.
Właśnie spojrzałem na twój wiek i masz... przerąbane :) Nawet z 60% zniżką ojca będziesz łapał zwyżki za wiek jednego z użytkowników.

cieniassss

#224 Post autor: cieniassss »

cns80, sugerujesz, że 1000zł za OC na zafirę to normalne?? bo dla mnie nie

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#225 Post autor: cns80 »

cieniassss pisze:cns80, sugerujesz, że 1000zł za OC na zafirę to normalne?? bo dla mnie nie
A mieszkasz w tej samej miejscowości co on ? Masz tyle samo lat i tyle samo zniżek/zwyżek ? ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”