Sprzęgło bierze bardzo nisko...

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
emjot

Sprzęgło bierze bardzo nisko...

#1 Post autor: emjot »

Hej!

W sumie odkąd jeżdżę tym samochodem problem występuje, jednak teraz się chcę za niego zabrać, bo strasznie przeszkadza...

Sprzęgło bierze mi przy samej podłodze. Popuszczę może z 1-2cm i już bierze. Strasznie trudno wrzucić przez to np. wsteczny bez zgrzytania - martwię się o skrzynię. Pompowanie sprzęgłem nic nie zmienia. Czy to pada sprzęgło?

Skasowany użytkownik 6483

#2 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Masz sprzęgło do wymiany , podejrzewam ,że tarcza jest juz zjechana. Nic na to nie poradzisz..wymiana :)

Awatar użytkownika
lech31
Zafiromaniak
Posty: 658
Rejestracja: 12 sie 2012, 19:44
Imię: Lech
Lokalizacja: Usarzów TOP
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#3 Post autor: lech31 »

Oprócz tarczy sprzęgła możesz mieć też wyrobiony docisk. Lepiej sprawdzić niż rozbierać drugi raz. emjot jaki masz przebieg. Pozdrawiam

emjot

#4 Post autor: emjot »

Będzie robione. Mam 145000.

Dek
Bywalec
Posty: 190
Rejestracja: 25 cze 2010, 10:09
Imię: Adrian
Lokalizacja: Środek Opolszczyzny
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#5 Post autor: Dek »

A może po prostu masz zapowietrzony (źle odpowietrzony) układ hydrauliczny sprzęgła - sprawdzić nie zaszkodzi, a może pomóc.

emjot

#6 Post autor: emjot »

Ale wtedy chyba by się coś poprawiało przy pompowaniu sprzęgłem? Czy tylko mi się tak wydaje?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#7 Post autor: Harry200 »

Zgadza się ,przy szybkim pompowaniu powinna nastąpić chwilowa poprawa.

emjot

#8 Post autor: emjot »

No właśnie, a u mnie nie ma poprawy po pompowaniu. Przy okazji... jak odpowietrzyć? Chcę sprawdzić zanim wydam kasę...

dzygit

#9 Post autor: dzygit »

Witam,

Dołączam sie do tematu.
Własnie jestem na urlopie. Zaparkowałem w górach przodem do dołu i po powrocie do samochodu po kilku godzinach okazało sie ze sprzegło nie działa, pedał wpada luźno do podłogi. Dolałem DOT-4 pompowałem pompowałem i zaskoczyło, udało mi się dojechać na kwaterę. Ale nadal jest problem. Po około godzinie od zatrzymania i wyłaczenia silnika efekt jest ten sam nie ma sprzegła. Może ktos ma linka do opisu jak samemu odpowietrzyć układ sprzęgła (Zafira A 2004 2.0 DTI). Gdzie jest odpowietrznik sprzęgła, może ktoś ma zdjęcie jak on wygląda i gdzie go szukać

Jestem w miejscu gdzie wszędzie jest daleko, a Niedziela za kilka godzin. Jak sam tego nie zrobię to w robocie bedą problemy :) właśnie mam ostatni dzień urlopu i jutro miałem wracać do domu.


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
vertal
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 29 gru 2011, 16:42
Lokalizacja: Łowicz
Model:

#10 Post autor: vertal »

Witam musisz wyjąc akumulator i jego podstawe pod nią jest odpowietrznik
Inni tobie pomogą jak zobaczą że sam chcesz sobie pomóc

dzygit

#11 Post autor: dzygit »

Czesc,

Odpowietrzyłem układ dolewając płynu i zaskoczyło, lecz nie na długo. Płynu ubyło i brak sprzęgła, prawdopodobnie wysprzeglik do wymiany tak wstępnie lokalny mechanik zdiagnozował.

Może ktoś wie, czy do Zafiry 2.0 DTI 2004r jest jeden rodzaj wysprzęglika czy kilka (pewnie chodzi o rodzaj mocowania czy coś takiego).

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#12 Post autor: Bodek »

dzygit pisze:......
Może ktoś wie, czy do Zafiry 2.0 DTI 2004r jest jeden rodzaj wysprzęglika czy kilka (pewnie chodzi o rodzaj mocowania czy coś takiego).
Podaj nr VIN w odpowiednim temacie, to podam Ci nr katalogowy wysprzęglika: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... &start=180
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

dzygit

#13 Post autor: dzygit »

Wczoraj wymieniony został wysprzęglik i wszystko działa jak dawniej.

Bodek: Dzięki za link do tematu.

emjot

#14 Post autor: emjot »

No, u mnie niestety wymiana skrzyni, wymiana kompletnego sprzęgła razem z wysprzęglikiem (należało mu się już mocno) nic nie zmieniła. Dalej sprzęgło bierze niewiarygodnie nisko - stale, ale nisko. Od wymiany przejechałem już tak kilka tys km. Generalnie auto jeździ codziennie, czasem zdarza mu się chrupnąć (bo trzeba sprzęgło dobrze wcisnąć do podłogi), ale tak to problemów nie mam. Co jeszcze mi zostało? Jakieś sugestie?

Awatar użytkownika
gnat80
Przeglądacz
Posty: 54
Rejestracja: 26 sty 2013, 23:05
Lokalizacja: Tuchola
Model:

#15 Post autor: gnat80 »

To może ja się podepnę pod temat - auto mam pół roku,od początku sprzęgło brało mi od dołu,dziwnie się ruszało,uczucie takie jakby sprzęgło za agresywne było,a teraz doszło delikatne szarpanie autem podczas ruszania,ale tylko jak auto jest zimne np po nocy.
Generalnie autem jeżdżę codziennie,ale strasznie mnie to denerwuje.
Czy to wina sprzęgła?Mechanik mówił że dopóki nie ślizga się itd to mam jeździć,ale mam coś mieszane uczucia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”