Zośka szarpie a potem gaśnie

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
jastrzaj

Zośka szarpie a potem gaśnie

#1 Post autor: jastrzaj »

Witam, jako świerzak piszę mam nadzieje że ktoś podpowie. Mam zośke 1,6 benzynka 2003 i od jakiegoś czasu jak jadę w trasę symptomy mam take:
1. stała predkość np 80 km/h zaczyna się szarpanie i skakanie obrotów po czym gaśnie mi całe auto i palą sie tradycyjne lampki czyli pompa oleju i akumulator. To troche mnie martwi bo niedość że jeżdzę z dziećmi to jak czytałem powodów może byc dużo.
2.Wymieniłem filtr paliwa w sumie jakieś 9 miesięcy temu, nowy aku na zimę, wiem że mam problemy z sondą bo to mi pokazuje komp i zapala sie czek. Ale nie sądze żeby to było przyczyną gasnącego auta. Jedni proponują wymianę pompy oleju inni czujnika położenia wałka...
3.Jak próbuje auto zapalić po tym jak stanę to mruga lampka pompy oleju i za 1 razem nie zawsze odpala. Napiszcie- pilne

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#2 Post autor: chabretti »

Jak Ci pomruguje lampka oleju to zmierz ciśnienie oleju zanim wymienisz pompę. Z reguły winny jest czujnik ciśnienia oleju koszt nie wielki bo w ASO jest kilka złotych droższy. Ja miałem podróbę i zapłaciłem dwa razy za czujnik i robociznę. Także co do czujnika jedź do ASO czujnik bodajże 38zł + 60zł wymiana (bynajmniej w ASO w Puławach).
A co do gaśnięcia to spróbuj podłączyć do kompa jak jest walnięty czujnik wału to będzie błąd P0335.
Upewnij się przed wymianą czujnika czy wiązka elektryczna idąca do nie go nie jest gdzieś uszkodzona (często tak jest w przypadku błędu czujnika położenia wałków - czujnik jest ok, tylko kabelek uszkodzony)

jastrzaj

#3 Post autor: jastrzaj »

dziękuje za podpowiedź, mam nadzieję że wymiana czujnika może cos poprawi, choc jeżeli dobrze pamiętam ( sprawdzane na kompie) czujniki niby ok :/ .Jestem zły bo nie wiadomo co i jak? każdy ma coś innego do zaproponowania co można wymienić lub sprawdzić. szkoda że sprawa nie jest jasna

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#4 Post autor: chabretti »

Mój czujnik oleju tez niby był ok (żadnych błędów komp nie pokazywał). Ale jak będziesz sprawdzał ciśnienie to i tak ten czujnik wykręcasz to nie zaszkodzi go zmienić na nowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”