zbiorniczek z płynem od wspomagania

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
djrafix

Z czym to jest zbiornik ?

#1 Post autor: djrafix »

Witam, dzisiaj rozbierałem troszkę zafirkę swoą bo wymienianiałem rozrząd, oraz łożyska w alternatorze, mam pytanie dotyczące tego otóż zbiornika, co to jest za zbiornik, chyba z do jakiegoś wspomagania lecz tam w nim nie ma płynu czy coś to wpływa na coś , ?. Jezeli tak to jaki tam sie zalewa płyn czy obojetnie jaki do wspomagania czy nie sugerować sie tym zbiornikiem ?. Jakie są Wasze opinie na ten temat ?. Pozdrawiam.

Obrazek

lukasus9

#2 Post autor: lukasus9 »

Kolego djrafix, na moje oko to jest zbiorniczek właśnie od wspomagania kiero, a co do płynu to spróbuj DEXRON II (kolor malinowy)

djrafix

#3 Post autor: djrafix »

Ale czy ten dextron II tak patrze nie jest do skrzyń automatycznych ? :P

Awatar użytkownika
jendrek
Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: 28 mar 2009, 08:46
Lokalizacja: Pabianice
Model:

#4 Post autor: jendrek »

Tak ale ma też zastosowanie do układu wspomagania kierownicy.

ZAKROPIOLO

#5 Post autor: ZAKROPIOLO »

djrafix, a w którym miejscu ten zbiornik się znajduje, ups....znajdował, pod maską?

djrafix

#6 Post autor: djrafix »

Ok, juz troszeczke do niego dolalem tego plynu DEXTRONA i jest OK:). Byl prawie pelny zbiornik :P

ZAKROPIOLO

#7 Post autor: ZAKROPIOLO »

Nadal nie wiem gdzie szukać tego zbiorniczka pod maską.
Czy to jest ten zbiorniczek najbliżej przegrody silnika tak nisko po lewej stronie w dół pod turbiną, stojąc przodem do auta.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2009, 19:22 przez ZAKROPIOLO, łącznie zmieniany 2 razy.

KOPERNIK

#8 Post autor: KOPERNIK »

Właśnie powiedz gdzie szukać tego zbiornika ????pozdrawiam

BBoyBulli

#9 Post autor: BBoyBulli »

Podpinam się do pytania.Też szukam tego zbiornika od wspomagania bo coś ostatnio ciężej się kręci.Dzięki.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#10 Post autor: firek »

Koleżanki i Koledzy zbiornik z płynem od wspomagania, a właściwie cała pompa wspomagania znajduje się na ścianie grodziowej pomiędzy silnikiem a tak jakby nogami pasarzera. Żeby sie do niego dostac to trzeba przynajmniej filtr powietrza i dolot rozebrac ;) Pozdro i mam nadzieję że pomogłe

BBoyBulli

#11 Post autor: BBoyBulli »

Dzięki wielkie.Teraz to wiadomo gdzie to jest! Dzięki pozdrawiam ;)

Marekww33

#12 Post autor: Marekww33 »

Wystarczy zdemontować blachę na ściance grodziowej i jest lepszy dostęp, kratka na podszybiu i 4 śruby i macie pompę jak na dłoni, ewentualnie od spodu pod warunkiem ze nie ma płyty pod silnikiem.

ZAKROPIOLO

#13 Post autor: ZAKROPIOLO »

Panowie mam pytanie. Czy można mieszać płyn Dextron II z Dextron III, pytam ponieważ nie wiem jaki jest a pora dolać do wspomagania. A może inaczej jeszcze, jak zlać cały płyn, tak aby zalać świeży...? pewnie jest zalany Dextron II bo nie sądzę aby go ktoś kiedyś wymieniał ale pewności nie mam.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#14 Post autor: Harry200 »

Z tego co wiem to Dextron II i Dextron III w skrzyniach automatycznych się nie mieszało to i we wspomaganiu pewnie jest tak samo..

ZAKROPIOLO

#15 Post autor: ZAKROPIOLO »

Dzisiaj dolałem oleju do wspomagania Dextron II Mobil-a. 22 zł za 1L. Brakowało ok 200 ml.
PANOWIE KIEROWNICA MASEŁKO !!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”