Też tak macie? - słychać pracę mechanizmów zębatych

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Milus

Też tak macie? - słychać pracę mechanizmów zębatych

#1 Post autor: Milus »

Jedziemy powoli z opuszczoną szybą wzdłuż jakiegoś muru, bariery drogowej czy innej przeszkody odbijąjącej dzwięki pochodzące z auta. Przy niskich prekościach na każdym biegu słychać pracę mechanizmów zębatych, przy niskich obrotach dźwięk minimalnie przypomina pracę wieńca żeliwnego na betoniarce ale nie z taką inensywnością.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2013, 21:07 przez Milus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Maciek »

Ja jak jadę przy barierce/murze to słyszę szum wszystkiego z silnika :> nie wsłuchiwałem się czy akurat to koła zębate...

Skasowany użytkownik 6483

#3 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Milus ale Ty poeta Jesteś no no , cóż za piękny opis pracy Zośki :piwo:

twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#4 Post autor: twardypt91 »

Żałuj, że nie masz dieslowej turbinki. To syczenie to dopiero jest muzyka :P
Opel Zafira A (po lifcie) - jedyne słuszne auto :driver:

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#5 Post autor: Harry200 »

Przy niskich obrotach znaczy się na piątym biegu,zmień bieg na niższy i wtedy posłuchaj czy jest to samo..

demko
Przeglądacz
Posty: 79
Rejestracja: 22 gru 2011, 22:49
Lokalizacja: malopolska
Model:

#6 Post autor: demko »

a moze to wtrsyki LPG ?
wszystko wtedy słychac z silnika :)

Cezik76

#7 Post autor: Cezik76 »

Milus pisze:Jedziemy powoli z opuszczoną szybą wzdłuż jakiegoś muru, bariery drogowej czy innej przeszkody odbijąjącej dzwięki pochodzące z auta. Przy niskich prekościach na każdym biegu słychać pracę mechanizmów zębatych, przy niskich obrotach dźwięk minimalnie przypomina pracę wieńca żeliwnego na betoniarce ale nie z taką inensywnością.
Witam. Jako nowy użytkownik forum mam pytanie dotyczące tematu identycznego jak kolega Milus. Jednak został on niestety zignorowany a uważam że jest to bardzo ważna sprawa gdyż dotyczy skrzynki biegów. Objawy j/w.
Pytanie: czy jest to objaw uszkodzenia lub padającej skrzynki, może jakieś łożyska padają?
A może jest to typowa praca tej skrzyni w zafirach?
Zafirę mam od niecałego roku i wcześniej nie zauważyłem tego odgłosu. Sprawa jest na tyle poważna gdyż za 2 tyg. czeka mnie trasa ok 2000km i nie chciałbym być zaskoczony tak poważną awarią gdzieś w środku Europy...
A może po prostu tylko wystarczy dolać oleju ...
Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady i zainteresowanie tematem. (mam nadzieję że będzie większe i bardziej merytoryczne niż w przypadku pytania kolegi Milus).

chirus75

#8 Post autor: chirus75 »

twardypt91 pisze:Żałuj, że nie masz dieslowej turbinki. To syczenie to dopiero jest muzyka :P

miałem diesla chyba nie trafiłem na dobrego.to był mój ostatni diesel ,teraz mam taki sam tylko,że w benzynce TO dopiero delikatny szum silniczka. :D

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#9 Post autor: miodzik »

A może po prostu tylko wystarczy dolać oleju ...
Czarek ja na twoim miejscu udałbym się do jakiegokolwiek diagnosty. Nawet jeśli tylko trzeba dolać oleju.

Sam ZAWSZE przed wyjazdem w długą trasę przynajmniej tak dwa tygodnie wcześniej jadę sprawdzić auto aby nie mieć niespodzianek po drodze. Dwa tygodnie to mało trochę czasu jeśli coś okaże się do wymiany a części akurat na stanie nie będzie i trzeba będzie sprowadzić, a co dopiero jeśli chodzi o skrzynię biegów.

Jeśli masz obawy to nie czekaj za długo.
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

helgpu

#10 Post autor: helgpu »

A może sprzęgło doje znać o sobie :?: :?: :?: :?:

Skasowany użytkownik 8511

#11 Post autor: Skasowany użytkownik 8511 »

Piasta do wymiany?,szum jest wtedy nie do zniesienia.

Cezik76

#12 Post autor: Cezik76 »

Hej.
Piasta to raczej na pewno nie jest gdyż inny jest odgłos szumienie przechodzące w buczenie. Sprzęgło też raczej nie. Jest to ewidentnie odgłos taki mechaniczny kolega Milus dobrze to opisał wieńca w betoniarce podczas gdy silnik ciągnie tzn. w czasie gdy tryby skrzynki są w natarciu pod obciążeniem. Zaobserwowałem je podczas wolnej jazdy(przyśpieszanie) na 2 wtedy hałas z zewnątrz jest na tyle słaby że da się usłyszeć.
Byłem pewny że ten temat na forum macie przewałkowany i ktoś powie mi to "to i to" wtedy wiedziałbym jak do tego podejść.
A co do diagnostyki u mechanika itp to mieszkam w UK i tu takie usługi są bardzo drogie dlatego na złomowisku są auta o połowę młodsze i dwa razy bardziej "wypasione" niż moje tak więc nie te realia co w PL niestety...

duber

#13 Post autor: duber »

Też tak mam ale widzę że nie dowiem się co to.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”