UBEZPIECZENIE do Zafiry - jakie, gdzie?

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#226 Post autor: Wojti »

Hm ja odradzam Proama robiłem właśnie ubezpiesczenie przez internet i wycena u nich auta to 19300 śmiech w innych firmach min to 33600 taka różnica szok druga bardzo ważna sprawa wykupienie amortyzacji części bez tego oddają grosze 40%a nawet mniej .Co do tanich ubezpieczeń OC hm z tym bywa róznie lepiej 100 dopłacić i jeżdzić spokojnie ...

Awatar użytkownika
kibic997
Mieszkaniec
Posty: 223
Rejestracja: 15 kwie 2013, 10:42
Lokalizacja: wałbrzych
Model:

#227 Post autor: kibic997 »

PZU samo OC -dzisiaj
Max znizki 60% Pzu AutoPomoc + zielona karta rowne 500 zł
2 kierowców na 1 Zafire

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#228 Post autor: cns80 »

Oj ludzie, ludzie !!!
Weźcie trochę poczytajcie czym jest AC, jakie warianty zawiera, na co zwracać uwagę i gdzie są pułapki, bo porównujecie polisy, które nawet nie są do siebie podobne.

Dobre, prawdziwe AC, które gwarantuje pełną wypłatę odszkodowania po cenach ASO, w nawet najmniejszej szkodzie, bez głupawych ograniczeń co do holowania czy pojazdu zastępczego i bez żadnych amortyzacji potrafi kosztować nawet 9,5% wartości pojazdu.
I nie ma czegoś takiego jak dobry ubezpieczyciel. Jest klient świadomy czego chce i potrafiący czytać OWU.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#229 Post autor: Wojti »

Święte słowa popieram :piwo:

andypandy

#230 Post autor: andypandy »

2.0DTI, 2001, łódzkie, moje 1sze auto. W Warcie dostałem 60% zniżki ze względu na wiek, powyżej 35 lat - OC z ubezpieczeniem szyb: 690zł. Z AC byłoby około 1800zł.

przemek369

#231 Post autor: przemek369 »

Ja swoja zosię 2.2 dti w AXA za OC zapłaciłem 385 zł. mam 60 % zniżki i od nich dodatkowo 10% dostałem :)

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#232 Post autor: janekW67 »

Ja uporczywie twierdzę, że każdy ubezpieczyciel ma na celu jak najwięcej od nas wyciągnąć i w razie czego jak najmniej nam wypłacić. W związku z tym, auto ubezpieczam w tej firmie, która oferuje mi najniższą stawkę. Bywało tak że czasami co roku auto było ubezpieczone w innej firmie. Obecnie (drugi rok) jest to Proama, za 1.8 ze zniżka 70% za OC + NW zapłaciłem dzisiaj 298 zł.
Oczywiście!

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#233 Post autor: Rybka »

Tydzień temu sąsiad ubezpieczył zafire w "Ergo Hestii" za 348 zł.
Dziś była moja kolej.
Wziąłem jego ubezpieczenie i poszłem do swojego (innego niż on) ubezpiecczyciela.
Poprosiłem o obliczenie składki.
Pan zaoferował mi tą samą firmę (HDI) którą miałem za promocyjną cenę 520 zł.
I oczywiście taniej że się nie da bo to duża pojemność.
Mając "asa" w rękawie pokazuje mu że jednak się da taniej. :lol:
Pan troszkę zmieszany poczytał polisę, zalogował się na inną firmę i wyliczył mi ubezpieczenie na cały rok na kwotę 346zł w firmie "MTU" :lol:
Morał z tego taki że nie chce im się wyliczać od nowa składek w innych firmach tylko przepisują ubezpieczenie takie jakie mieliśmy do tej pory. Nie muszą pisać wtedy wypowiedzenia z poprzednią firmą.
Wróciłem do domu a na stole koperta z HDI z promocją na następny rok za 520 zł. :czerwona:
Fakt troszkę się wysiedziałem u agenta bo obliczenie nowej składki, napisanie wypowiedzenia , oraz nowej umowy troszkę zeszło. Ale myślę że warto poświęcić 30 min a zaoszczędzić 174 zł.

cieniassss

#234 Post autor: cieniassss »

generali 1086zł OC/AC/NNW/ASS

Dentysta

#235 Post autor: Dentysta »

Cenę najlepiej sprawdzić samemu sprawdzić w kilku firmach.
Różnice między firmami czasem są kosmiczne. Porównywarki są spoko, ale żyją z prowizji więc kupując bezpośrednio u ubezpieczyciela można dostać jeszcze lepszą cenę.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2013, 19:51 przez Dentysta, łącznie zmieniany 1 raz.

Grześ K.

#236 Post autor: Grześ K. »

Ja płaciłem teraz za rok oc + nnw i wyszło 295 zł w MTU, gdzie z reszta w ciągu ostatnich kilku lat najtaniej mi wychodzi w różnych samochodach. Korzystam z usług pośrednika - multiagenta - firmy, która ma w swojej ofercie kilkanaście TU i zawsze coś wybiorą. Rozwiązanie wygodne bo nie interesuje mnie już wypowiedzenie starej polisy itp. bo biorą to na siebie.
A przy ubezpieczeniu pamiętajcie, że poza bezszkodowością, zniżkami za wiek itp. ważnym jest też miejsce zamieszkania. Z tego powodu moja spokojna wieś dużo taniej się ceni niż stolica np.

pbetkow

#237 Post autor: pbetkow »

Witam!
Ubezpieczenie: Firma MTU (grupa Hestia), OC + NW + AC mini (tylko od całkowitej kradzieży bez np. rozbitych szyb, kół, radia ...), miasto powyżej 500 tys, zniżki za wiek, bezszkodową jazdę - 60%, staż za kierownicą powyżej 10 lat, małe dzieci, tylko 1 kierowca, płatne od razu całość, zniżka 5% od agenta w sumie 630 zł. Dzwoniłem na Rankomat było drożej. Okazało się że pani "z budki" na wsi była tańsza niż wyszukiwarka internetowa ... Zauważyłem że ceny są niższe gdy wyjedzie się z dużego miasta. Ubezpieczenie zrobiłem przy okazji wizyty u mechanika w odległości 30 km od miasta. Pani ma punkt ubezpieczeń w domku na wsi.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 23 paź 2013, 13:55 przez pbetkow, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#238 Post autor: Bodek »

ErgoHestia:

ZB Cosmo 2007 - wartość do ubezpieczenia 27 000,00

OA+AC (bez udziału własnego, naprawa w serwisie, bez amortyzacji, ochrona zniżki - pełny pakiet) , do tego Assistance Premium i NNW

koszt całości 1 291,00zł

wygląda OK :?: - czy szukać czegoś innego :?:

bo wyszukiwarki online mnie już dobijają :>
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Lipa
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2013, 20:06
Lokalizacja: Rzeszów
Model:

#239 Post autor: Lipa »

Kuknij w liberty do tego są kody zniżkowe 5% do tego płatność kartą 5%, a jak założysz konto w ing masz 10% upustu + 5% płatność kartą w moim przypadku 0 zniżek na pełnym pakiecie jestem ok 500 zł do przodu gdzie bym nie szukał... a co do konta to z karty rezygnujesz i wychodzi konto za free :) kod do ing dla testów mogę podesłać na pw

matis991
Przeglądacz
Posty: 74
Rejestracja: 01 lis 2013, 09:20
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: Kia
Model: Sportage
Oznaczenie silnika: CRDI
Gender:

#240 Post autor: matis991 »

Ja mam ubezpieczoną w Axa Direct i OC wyszło 349zł ale do tego dokupiłem ubezpieczenie od kradzieży i pożaru za 63 zł na rok ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”