[B] dzienne światła LED

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
qsza79

#421 Post autor: qsza79 »

Witam

Czy jako laik zamontuję sobie taki Regulator w mojej ZB i czy beda jakieś problemy z szyną can?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#422 Post autor: Bodek »

Znalazłem na ebay-u troszkę tańsze rozwiązanie niż w moich poprzednich postach, nie wiem tylko jak wygląda sprawa dopasowania do zderzaka:

Aukcja

a tu dla modelu od 2008:

Aukcja_1 - tyle, że już drożej
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

piorun

#423 Post autor: piorun »

oto moje wykonanie.ale fakt umieścić mądrze i z godnie z przepisami to raczej cięzko,dlatego zrobiłem tak.
Ledy http://allegro.pl/philips-swiatla-dzien ... 74832.html

kacper

#424 Post autor: kacper »

Witam. Niestety sąsiad , ale to co zrobiłeś , jest nie zgodne z przepisami.....zdaje się że minimum pomiędzy , powinno być 120 cm. Pozdrawiam serdecznie :>

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#425 Post autor: Mattai »

Tak mi się właśnie wydawało, kolega ma racje, co do umieszczenia oświetlenia są bardzo dokładne wytyczne w kodeksie. O tym nadmieniłem na którymś tam etapie tego wątku. Niestety sporo się pozmieniało. Koniec samowolki.
Najgorsze jest to że same wytyczne też nie są doskonałe...mnie poraża brak wymogu posiadania włączonych tylnych świateł.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2012, 19:26 przez Mattai, łącznie zmieniany 1 raz.
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#426 Post autor: Tunio999 »

piorun pisze:oto moje wykonanie.ale fakt umieścić mądrze i z godnie z przepisami to raczej cięzko,dlatego zrobiłem tak.
Ledy http://allegro.pl/philips-swiatla-dzien ... 74832.html
Wysokość LEDów prawidłowa ale faktycznie za blisko są siebie... Także trzeba uważać... Z tego co pamiętam to powinno być 60cm :>

cyt.: "Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm"
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

piorun

#427 Post autor: piorun »

tak koledzy jestem tego świadom.ale sami wiecie ze jest zbyt skośny zderzak ,próbowałem w okolicach halogenów ,ale ten skos :cry: .
oby się nikt nie czepił.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#428 Post autor: Mattai »

No te atrapy raczej ni były przewidziane do samodzielnego rzemiosła. Szkoda bo jak widzę oświetlone tiry, to się zastanawiam ja to tam jest regulowane. Jak choinki.
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

leonov

#429 Post autor: leonov »

Wtrącę coś do tematu może takie coś ? było by lepsze :>

cieniassss

#430 Post autor: cieniassss »

leonov pisze:Wtrącę coś do tematu może takie coś ? było by lepsze :>
fajne, idealnie pasują w miejsce halogenów w OPC, dużo samochodów (np Berlingo, Dacia Sandero) ma ten sam model halogenów co ZB OPC, stąd taki produkt na rynku

pawlisko82

#431 Post autor: pawlisko82 »

Witam
Poniżej wklejam link do świateł do jazdy dziennej które podobno pasują do Zafiry B, po zewnętrznej stronie tablicy rejestracyjnej -trzeba oczywiście ciąć atrape!. Tylko jeżeli damy je poziomo to odległość między nimi jest 56cm (powinno być 60cm), natomiast jeżeli damy je (prawie) pionowo -po zewnętrznych stronach środkowej dolnej atrapy- to są zgodnie z przepisami. Swiatełka nie są prostokątne i te kąty układają się do kształtu zderzaka.
Kolega sprawdzał na Zafirze B przed faceliftingiem.

http://moto.allegro.pl/swiatla-do-jazdy ... 33856.html

Pozdrawiam

neon2909

#432 Post autor: neon2909 »

Witam. Przeczytałem temat od pierwszej strony do ostatniej. Interesuje mnie historia z ostatnich postów. Czy ktoś te światełka zamontował i jaki jest efekt końcowy. Planuje montaż świateł dziennych a w przypadku Zafita B po FL jest to sprawa bardzo problematyczna. Kratki są bardzo małe i przestrzeni na montaż niewiele. Pozdrawiam i czekam na fotki.

[ Dodano: Nie Mar 03, 2013 19:11 ]
Znalazłem coś takiego. Montował to ktoś ?
http://allegro.pl/swiatla-dzienne-dzien ... 61949.html

Rysiek13

#433 Post autor: Rysiek13 »

Zobaczyłem na parkingu. Mnie się podoba, chętnie poczytam komentarze

zdjęcie

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#434 Post autor: Bodek »

Rysiek13 pisze:Zobaczyłem na parkingu. Mnie się podoba, chętnie poczytam komentarze

zdjęcie
Można by było zmienić delikatnie układ światełek - ogólnie wypadło - średnio, ale to jest moje zdanie - reszta to rzecz gustu :lol:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

JERZYK

#435 Post autor: JERZYK »

Witam
Gdzie zrobiłeś zdjęcie mojej zośki? :)
W zderzaku poliftowym ciężko jest umieścić światła zgodnie z przepisami i tak aby świeciły
w miarę na wprost ,chyba że kupimy lampy dedykowane w miejsce halogenów ale to juz inna półka cenowa.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”