Interfejs diagnostyczny OBD ... - problemy z użytkowaniem

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#91 Post autor: darek_s »

Na uszkodzony fejs mi to nie wygląda z moją zafirką nie mam zadnego problemu laczy sie ze wszystkim nie zawiesza sie.Ale u mnie na windows 7 nie mam niektorych funkcji np test elementow wykonawczych,ten sam program zainstalowany na XP u kumpla jest wszystko i wszystko dziala bawilismy sie z kumplem sporo czasu.pzdr.

Awatar użytkownika
JARO
Mieszkaniec
Posty: 208
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:05
Imię: Jarek
Lokalizacja: SKUMROS (EOP)
Auto: Opel Zafira A 1.8/Insignia A 2.0CDTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#92 Post autor: JARO »

A ja już wcześniej pisałem o fejsie al to inna sprawa Byłem ostatnio u mechanika i chciałem podłączyć Zosie pod kompa ( zapalona kontrolka od airbag-u nic poważnego kasowanie błędu) ale o moja Zosia odmówiła połączenia ze sprzętem mechanika i nie wiem czemu? Silnik i inne podzespoły OK podłączone ale z poduchami na żaden sposób nie dało rady. Może ma ktos jakiś pomysł?

snajper79

#93 Post autor: snajper79 »

witam użytkowników, mam pytanie nabyłem kabelek do auta, zainstalowałem wszystko, odpaliłem autoscanner i nic odpaliłem op coma i nic, nie łączy mi się z autem, czy może to być wina tego że mam zainstalowany na netbooku windows 7 starter? nie mam możliwości sprawdzenia na innym systemie, poradzi ktoś coś? jakieś uwagi?

[ Dodano: Pon Mar 05, 2012 20:38 ]
udało się w końcu doszedłem program musi mieć oznaczenie A92 tylko jeszcze jedno pytanie czy widział ktoś lub ma wersję tego programu po polsku, sprawa bardzo pilna, jak coś to proszę o przesłanie na @ pawelciu79@op.pl

lukaszku

#94 Post autor: lukaszku »

Czesc
Odgrzeje stary temat, ale moderator mnie tu skierowal. Zakupilem ostatnio opcoma i mam problem z połączeniem sie z niektórymi modulami (parę tematów wczesniej ktoś je wymieniał).
Szukam osoby z krakowa, kto udostępni mi swoją zoske abym mógł podlaczycc opcoma i sprawdzić czy są te se problemy bo nie wiem czy reklamować kabel czy to wina mojego samochodu i kabel jest sprawny. Jeżeli ktoś ma chwilę czasu to proszę o kontakt.

Dzięki.

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#95 Post autor: Rybka »

Jak sie nie mylę to do op-coma podchodzi zwykły kabel od drukarki. Podmien i już wykluczysz czy to kabel.
A podpiąć też możesz każdego opla nie musi to być zafira żeby sprawdzić fejsa.

lukaszku

#96 Post autor: lukaszku »

kabel kablem ale może być jeszcze wtyczka. Pisząc "kabel" miałem na myśli całość od podłączenia do komputera do połączenia do samochodu.
To że może być każdy opel to też wiem (a tak naprawdę to nie każdy bo starsze ople mają inne złącza z tego co wiem), ale czy jest sens zakładać ileśtam kont aby napisać na każdym forum dotyczącym Opla czy ktoś może poświęcić mi 5 min i udostępnić swój samochód?

Szukanie dziury w całym.

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#97 Post autor: Rybka »

lukaszku pisze:ale czy jest sens zakładać ileśtam kont aby napisać na każdym forum dotyczącym Opla czy ktoś może poświęcić mi 5 min i udostępnić swój samochód?
Nie zrozumieliśmy się troszkę.
Ja ci nie karze zakładać kont na innych forach opla tylko poprosić kogoś kto ma opla (sąsiada lub jakiegoś kierowcę opla spotkanego na parkingu) o poświęcenie tych 5 minut.
A co do interfejsu to możliwe że ma przekaźniki uwalone w środku.
Słychać "piknięcie" jak łączysz się z innymi modułami?

lukaszku

#98 Post autor: lukaszku »

może i masz rację - nieporozumienie - ale jakby ktoś do mnie podszedł na parkingu i się zapytał czy może kompa podłączyć to bym chyba maske mu sklepał :P
Problem w tym że nikt z okolicznych sąsiadów nie ma opla :|

a co do piknięcia - to nie - nic nie słychać, ale przy odpaleniu pełnej diagnostyki samochodu (wyszukiwanie wszystkich błedów) kiedy opcom zaczyna skanować moduły z którymi nie może się połączyć wskazówki od obrotów i paliwa latają w górę i w dół oraz zapalają się kontrolki akumulatora i sam z kluczykiem.

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#99 Post autor: Rybka »

lukaszku pisze:ale przy odpaleniu pełnej diagnostyki samochodu (wyszukiwanie wszystkich błedów) kiedy opcom zaczyna skanować moduły z którymi nie może się połączyć wskazówki od obrotów i paliwa latają w górę i w dół oraz zapalają się kontrolki akumulatora i sam z kluczykiem.
Dziwny przypadek, może twoje gniazdo OBD nie ma zasilania lub masy :mysli:
Podepnij sam interfejs do gniazda OBD zaświeci się kontrolka na interfejsie? (nie podpinaj kabla usb tylko w samo gniazdo diagnostyczne)
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2013, 15:38 przez Rybka, łącznie zmieniany 1 raz.

lukaszku

#100 Post autor: lukaszku »

świecą się 2 lampki: Power i Tx.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#101 Post autor: Bodek »

lukaszku pisze:świecą się 2 lampki: Power i Tx.
Oddaj do elektryka niech poprawi lutowanie w urządzeniu i będzie OK.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

kostian
Debiutant
Posty: 41
Rejestracja: 23 cze 2012, 20:14
Lokalizacja: Rzeszów
Model:

#102 Post autor: kostian »

Poczytaj trochę o tym sprzęcie to dowiesz się że najczęściej padają przekaźniki a i lutowanie elementów pozostawia dużo do życzenia.
Nie wiem czy mogę ale wejdź na stronę "www.peb.pl" tam jest bogaty temat o OP-COM.

Masz linka; http://peb.pl/literatura-programy/46103 ... a-i-2.html

przemek369

#103 Post autor: przemek369 »

Witajcie ja znowu z tym kabelkiem otóz mam problem kupiłem tego opel tech 2 pod USB ,
i niestety nie chce mi to działać .
W programie opel tech 2 jestem tylko w stanie podłączyć się z wspomaganiem z reszta wyświetla mi się :
" nawiązywanie połączenia ... nie nawiązano połączenia "

natomiast z ab-com w ogóle program nie łączy się z sterownikiem ECU ...

Dodam że kożystam z laptopa hp 550 , mam na nim postawionego Win Xp.

Pytanie jak to teras ruszyć ?:) Macie jakieś pomysły ?:)

Skasowany użytkownik 6483

#104 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

darkb pisze:witam koledzy, mam takie pytanie czy moglibyscie mi podpowiedziec jaki kabel interfejs warto zakupic do zafiry A z 2000 r.
Chodzi mi o takie rzeczy :
-sprawdzanie kodów błędów
-kasowanie inspekcji
- podgląd wartości i parametrów poszczególnych podzespołów
-kodowanie kluczyków
- korekta licznika kiedy był wymieniany
Kolejne pytanie czy taki ELM 327 na bluetooth zdałby do w/w rzeczy egzamin, bardzo proszę o pomoc i podpowiedzi

Proszę nie pisać takich samych postów w różnych tematach - Bodek
Do kasowania pozycji nr 2 tj. inspekcji , nie potrzebujesz kabelka a jedynie palec, którym wciskasz reset licznika a nastepnie trzymając ten przycisk , załączasz zapłon . O ile mnie nie zaatakowała skleroza, to tak właśnie kasuje sie inspekcje :piwo:
Ostatnio zmieniony 16 sty 2014, 20:23 przez Skasowany użytkownik 6483, łącznie zmieniany 1 raz.

PrzemoR25

#105 Post autor: PrzemoR25 »

http://www.aliexpress.com/premium/op-co ... =0&g=y&y=y
Link do sklepu można wybrać polski język,płatność karta,bank sam przeliczy na USD.W razie nie dotarcia paczki kasę zwracają. to link jak zamówić.
http://www.ojkarola.pl/2013/10/jak-robi ... press.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”