Problem z Trzecim Biegiem

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
milek_olkusz

Problem z Trzecim Biegiem

#1 Post autor: milek_olkusz »

Witam serdecznie

Mam problem z biegami mianowicie :

Podczas jazdy trzeci bieg urządza sobie huśtawkę w przód w tył cicho stukając, jest to zależne od dodawania gazu lub zwalniania, ale nie wypada całkowicie.
Natomiast dwójka czasem wypadała.

Co już zrobiłem - wymieniłem poduszki pod silnikiem środkowa i lewa strona które były pęknięte, oraz wykonałem regeneracją drążka zmiany biegów - koszyk + jabłko,
Biegi lepiej chodzą, dwójka nie wypada póki co, natomiast trójka dalej zachowuje się tak samo, czyli huśta nią przód tył w zależności od dodawania gazu.
Obstawiam, że problem jest gdzieś na łączeniu metalowej rury która łączy koszyk ze skrzynią(nie wiem jak to się nazywa). Krzyżak, wodzik ? Ta metalowa rura zauważyłem ma luz i porusza się przód i tył powodując przesuwanie trzeciego biegu (tak myślę)

Czy ktoś miał podobną sytuację ?
Podejrzewam, że moja skrzynia do F75, ale po niektórych zdjęciach widzę podobieństwo do F35. Opel Zafira A 1.8 116k 2000r. Jak sprawdzić nr Skrzyni ?

Jest parę tematów związanych z biegami, natomiast nie znalazłem do trzeciego biegu.
Jeśli jest gdzieś taki temat, lub ktoś uzna że niepotrzebnie założyłem nowy wątek proszę o przeniesienie. Pozdrawiam serdecznie dziękuje za pomoc Miłosz
Ostatnio zmieniony 02 gru 2013, 20:52 przez milek_olkusz, łącznie zmieniany 1 raz.

camelek

#2 Post autor: camelek »

jeśli dobrze myślę to wystarczy wymienić taki koszyczek plastikowy, ale teraz nie mogę go na allegro znaleźć :)

milek_olkusz

#3 Post autor: milek_olkusz »

Hmm chodzi ci o ten koszyczek który trzyma drążek z biegami ?

Jednak moje zabiegi nic nie pomogły dwójkę dalej wywala :(

emjot

#4 Post autor: emjot »

A nie przypadkiem F17? Sprawdź na opel-infos.de

milek_olkusz

#5 Post autor: milek_olkusz »

F 17 chyba jest na linki z tego co wyczytałem i widziałem po zdjęciach

natomiast ja mam okrągłą metalową rurkę idącą od koszyka z biegami do skrzyni .

Dzięki za link do stronki jak tylko uda mi się do niej dostać to jeszcze sprawdzę dokładnie !

Ja mam wsteczny wrzucany do przodu jak jedynka

gieesiak

#6 Post autor: gieesiak »

f17-tka w zafirze 1.6/1.8 jest na drążku zmiany biegów z "rurką łączącą :>

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#7 Post autor: GOTI »

Żeby rozwiać Wasze wątpliwości dotyczące typu skrzyni zamontowanej u milek_olkusz zawsze można sprawdzić po VINie ;)
Obrazek

emjot

#8 Post autor: emjot »

Według http://www.opel-infos.de/modelle/zafira_a.html w Zafirze A 1.8 była tylko F17 lub automat.

milek_olkusz

#9 Post autor: milek_olkusz »

Czyli mam F17 - właśnie tak jak pisze Gieesiak na drążku zmiany biegów z "rurką łączącą"

a czy ktoś naprawiał wyskakujące biegi ? ja obstawiam, ze to coś w skrzyni nie trzyma i dlatego ta rura łącząca czasem się porusza i wyrzuca bieg.

Czy może być to związane z zużytym już sprzęgłem, przyznam, że od kupna zafirki nie wymieniałem w niej sprzęgła bo nic się nie działo złego, ale to już będzie chyba ze dwa lata, a nie wiem czy sprzęgło wcześniej było wymieniane, na liczniku już jest ponad 200 tyś.

snejk213

#10 Post autor: snejk213 »

hej u mnie wyskakiwała 1 wyregulowałem na linkach i teraz jest ok może u ciebie tez ten sam problem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”