Wymiana cewki zapłonowej

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#16 Post autor: jacek76 »

http://allegro.pl/sklep/494886_czesci_s ... stachowiak

Na szczęście zafira A to o tyle wdzięczne auto , że wiele rzeczy można zrobić na parkingu pod blokiem. Cała rzecz w tym aby mieć czym robić.

Rumcays

#17 Post autor: Rumcays »

jacek76 pisze:Cała rzecz w tym aby mieć czym robić.
Fakt, chociaż ja mam jeszcze o tyle dobrze, że w razie czego mogę skoczyć na plac do znajomego mechanika i w razie czego pożyczyć klucz, czy wkrętak... Chociaż zwykle ku temu ma obiekcje moja żona. W sumie się jej nie dziwię, skoro cały tydzień nie ma mnie w domu...

Awatar użytkownika
guma75
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:49
Imię: Waldek
Lokalizacja: Hannover
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#18 Post autor: guma75 »

Witam cewka okazała sie walniętta dlatego wyskakiwały te błedy. Koszt wymiany cewki+diagnoza i przeczyszczenie czyjników ABS = 556zł i Zosieńka sprawna :lol:Reszte w temacie TC. Temacik do zamknięcia :piwo:
GUMA75

Awatar użytkownika
johanes
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:03
Imię: Johanes
Lokalizacja: Gorlice
Auto: opel zafira a
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#19 Post autor: johanes »

Witam potrzebuje sprawdzic listwe zapłonową.. DIS . czy mógłby ktos z okolic GORLIC lub NOWEGO SACZA ze mną sie spotkac na 10-15min zamienic sie cewkami z gory dziekuje i odwdziecze sie pozdrawiam.

Darek.F

#20 Post autor: Darek.F »

Witam, wymienilem cewke i swiece i wydaje mi sie, że nie zbiera sie tak jak powinien, nie ma tego kopa co mial, czy mu wcisne pelen gaz czy troche wiecej jak pół, idzie tak samo maks 160km przed wymianą byl szybszy i zrywszy, czy może to byc przepustnica? może mi ktos podpowie
Ostatnio zmieniony 04 gru 2011, 20:43 przez Darek.F, łącznie zmieniany 1 raz.

bodzio_ukf

#21 Post autor: bodzio_ukf »

tr3h4 pisze:Witajcie panowie.

Jest taka sytuacja. Kończymy już składać naszą Zafkę do kupy, jednak brakuje nam podstawowej części - cewki zapłonowej. Na allegro jest trochę ofert, jest w czym wybierać - jednak co kupić, żeby nie się nie pomylić. :)

Tak więc, silnik to 1.8, typ X18XE1, rocznik auta to 99'.

Dzięki pomocy Bodka, udało się ustalić, że po numerze VIN pasują te o numerze katalogowym 1208008 a (chyba) produkcyjnym 9119567.

Pasowałaby ta konkretna cewka: http://allegro.pl/cewka-zaplonowa-opel- ... 03503.html

Jednak na allegro są również częsci SAGEM'a, oraz innych producentów.

Tak więc podstawowe pytanie - co polecacie? Nowy zamiennik czy używka? Czy można dopasować innych producentów czy musi być koniecznie ten nr katalogowy?
Może po prostu kupić tą z linku powyżej i mieć z głowy?

Nie byłoby problemu, gdybym miał jakąkolwiek poprzednią. Jednak zaginęła gdzieś w akcji poprzedniemu właścicielowi, więc nie mamy punktu odniesienia. Z góry dziękuję za rady.

Pozdrawiam.
Ja niedawno miałem podobny dylemat nowe koszt 200zł najtańsza, której nie podobało mi się wykonanie i ok 500zł Beru ale to już wg mnie górna półka.Podjechałem na szrot i miał z Anglika z identycznymi numerami za 80zł i taką wziąłem. Wybór pozostawiam Tobie
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2016, 20:54 przez bodzio_ukf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#22 Post autor: janekW67 »

Też bym się skłonił do kupna używki, w końcu cewka nie jest częścią, która odpowiada za bezpieczeństwo. W najgorszym przypadku,jeśli nie będzie działać,to tylko strata kilkudziesięciu złotych.
Oczywiście!

tr3h4

#23 Post autor: tr3h4 »

Witam,

tak więc z auta wychodzi wtyczka na 6 pinów, a z tego co dzwoniliśmy do koleszki od którego braliśmy silnik to ma cewka z wyjściem na 4.

Będzie to działać? ;) Czy może da się po prostu jakoś łatwo tą wtyczkę wychodzącą z autka wymienić?

Czekam na odpowiedź.

Awatar użytkownika
bykmark
Mieszkaniec
Posty: 354
Rejestracja: 04 lip 2011, 21:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#24 Post autor: bykmark »

A nie lepiej zakupić coś konkretnego http://allegro.pl/cewka-zaplonowa-valeo ... 06090.html i mieć spokój

tr3h4

#25 Post autor: tr3h4 »

bykmark pisze:A nie lepiej zakupić coś konkretnego http://allegro.pl/cewka-zaplonowa-valeo ... 06090.html i mieć spokój
I owszem. Jeśli nie uzyskam odp czy dopasuję taką opcję jak powyżej zapytałem, to kupujemy coś takiego. ;)

Kabat

#26 Post autor: Kabat »

najlpeiej to pokazalbys zdjecie jak ten zawór zamontowales

Awatar użytkownika
kibic997
Mieszkaniec
Posty: 223
Rejestracja: 15 kwie 2013, 10:42
Lokalizacja: wałbrzych
Model:

#27 Post autor: kibic997 »

takie pytanko:
jak to jest ze piszecie ze zakup cewki zapłonowej to kilka stówek skoro na allegro:

http://allegro.pl/cewka-zaplonowa-opel- ... 40744.html

cewki zapłonowe sprzedaje się już od 69 zl ? :!:
z drugiej strony sprzedaje się tez cewki za kilka stówek.
precyzuje:
czym one się różnią tak naprawdę?
czy to zamiennik gorszej jakosci i nie bedzie jezdził jak należy czy co?
różnica w cenie jest kosmiczna i nawet jak będę musiał co roku wymienic to chyba i tak się kalkuluje... :?:

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#28 Post autor: Bodek »

kibic997 pisze:takie pytanko:
jak to jest ze piszecie ze zakup cewki zapłonowej to kilka stówek skoro na allegro:

http://allegro.pl/cewka-zaplonowa-opel- ... 40744.html

cewki zapłonowe sprzedaje się już od 69 zl ? :!:
z drugiej strony sprzedaje się tez cewki za kilka stówek.
precyzuje:
czym one się różnią tak naprawdę?
czy to zamiennik gorszej jakosci i nie bedzie jezdził jak należy czy co?
różnica w cenie jest kosmiczna i nawet jak będę musiał co roku wymienic to chyba i tak się kalkuluje... :?:
cena oryginalnej części z linku to:

Numer katalogowy: 1208071
Nazwa części: CEWKA ZAPL
Cena netto*: 305,00
Cena brutto*: 375,15

a ceny są zależne od producenta, czyli również wpływają na jakość ;)

http://e-autoparts.pl/advanced_search_r ... 1&numer=oe

oczywiście nie mówię, że ASO jest najlepsze, ale wiele rzeczy jest produkowane dla Opla przez znane firmy i wkładane na pierwszy montaż, znajdziesz takiego producenta i bez loga GM kupisz dużo taniej dobry produkt ;)

Taki przykład miałem ostatnio na rolkach do paska, na pierwszy montaż idą rolki INA z logiem GM, to co się nie sprzeda dla Opla, wraca, szlifuje się nr GM i logo - sprzedaje 1/3 taniej ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
kibic997
Mieszkaniec
Posty: 223
Rejestracja: 15 kwie 2013, 10:42
Lokalizacja: wałbrzych
Model:

#29 Post autor: kibic997 »

Czyli rozumiec należy że jak kupie taką tanią cewke to auto bedzie normalnie na tym pracowało?

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#30 Post autor: GOTI »

kibic997 pisze:Czyli rozumiec należy że jak kupie taką tanią cewke to auto bedzie normalnie na tym pracowało?
Trudno tutaj stwierdzić jednoznacznie jak będzie sie zachowywało po zamontowaniu takiej cewki.
Tak jak wspomniał Bodek, nie wszystkie drogie części są dobre - często można kupić tą samą część o wiele taniej (bez ogromnej marży), a czasem i chińskie podróbki są dobre. Czasami z tymi częściami to na prawde loteria ;)

Cena jest atrakcyjna tylko ciekawe jak z ewentualną wymianą cewki na nową lub zareklamowanie.. niby jest gwarancja, aż rok - z drugiej strony gwarancja jest producenta, więc aby ją zareklamować z pewnością trzeba będzie odesłać cewke do sprzedającego - ten do producenta i dopiero producent po oględzinach odsyła do sprzedającego(klienta), a sprzedający do swojego klienta i koło sie zamyka, a wraz z nim pewnie masa czasu.

Warta jest zaryzykowania, ale tak jak wspomniałem loteria :D
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”