[A] Problem z... pompą?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 6483

#61 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

O matko, tyle kasy :roll:

zafcia2000

#62 Post autor: zafcia2000 »

Wiem to pewnie połowa wartości auta , myślałam nas sprzedażą zafiry popsutej i kupna innego auta , ale jestem baba i przyzwyczajam sie do rzeczy ;)

Skasowany użytkownik 6483

#63 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

czyli Jesteś wierna , brawo :piwo: . takiej kobiety właśnie powinni szukać stateczni faceci :piwo:

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#64 Post autor: Rybka »

Darekb pisze:Mam PILNE pytanie komp wyswietlił nr błędu P1630 i P 1631 auto nie odpala -sterownik pompy
(ZA 2.0 dti 2002r),napewno po diagnozie padł tranzystor( naprawa tranzystora 280pln) + 300wymiana sterownika, ale podobno dlatego ,że zwiera też jakas cewka miedzy przewodami ciśnieniowymi o nr koncowych 051 lub 059 która koosztuje ew + 400pln-pytanie co to za cewka i czy ta cena za cewkę jest lekko mówiąc nie za wysoka, czy może ktoś mnie nie chce nabrać na kaskę bo mi pilno z naprawą, i czy wymieniać w tej sytuacji też cewkę, bo po telefonie ,że rezygnuje z naprawy okazało się ,żę można by też od biedy złożyć sterownik na starej cewce?
Pozdr Darekb


Darekb pisze:( naprawa tranzystora 280pln) + 300wymiana sterownika
sama wymiana tranzystora nie rozwiąże problemu.
Po pewnym czasie dalej ci to samo padnie.
Darekb pisze:podobno dlatego ,że zwiera też jakas cewka miedzy przewodami ciśnieniowymi
Tranzystor padł bo zatarł się tłoczek nastawiacza w pompie.
Musisz regenerować pompę.
Jest to opisane na forum.
O cewce o takich nr nic mi nie wiadomo więc chyba ktoś chce cię oszukać.

Darekb

#65 Post autor: Darekb »

Rybka pisze:Tranzystor padł bo zatarł się tłoczek nastawiacza w pompie.
Ta cewka okazała się,inną nazwą tego nastawiacza więc reasumując naprawa tego tłoczka (wymiana z gwar 12 m-cy) ma dodatkowo kosztować 400pln + 300 robocizna całosci+250pln naprawa tranzystora sterownika-co o tym sądzic? czyli razem ok 950 do negocjacji--PILNE

jerzyjez1111

#66 Post autor: jerzyjez1111 »

witam mam mały problem może (duży) około 1 roku naprawiłem pompe wtryskową sam środek naprawiony czyli jak mi tłumaczył mechanikl tłoczek i coś tam jeszcze w środku od paru miesiecy jeżeli jadę około 3 min z prędkościom około 140 zaczyna odcinać paliwo takie mam wrażenie szarpie samochodem i nie mogę dodać gazu prędkość spada do 100 i jade dalej ale jeżeli lekko dodam gaz zaczyna dalej szarpać samochodem(potem moja prędkość na autostradzie wynosi 100)nie dam rade wiecej wciskać pedał gazu ponieważ dzieje sie tak non stop byłem dziś na komp i wykazał bład P1220bardzo proszę o radę co robić czy sterownik padł czy może coś innego pozdrawiam

jerzyjez1111

#67 Post autor: jerzyjez1111 »

czy może być to zawór elektromagnetyczny

Darekb

#68 Post autor: Darekb »

Rybka pisze:Tranzystor padł bo zatarł się tłoczek nastawiacza w pompie.
Musisz regenerować pompę.
I stało się tak jak napisałeś po podłączeniu drugiego sterownika auto pracuje żle i wyswietla się błąd nastawiacza -pompa do regeneracji i do tego drugi sterownik trzeba kupić bo ten oprócz uszkodzenia tranzystora jest jeszcze bardziej spalony(brak komunikacji)-

jerzyjez

#69 Post autor: jerzyjez »

witam u mnie jednak pompa padła została wymieniona na inna kosz 600zł i wszystko działa nawet gwarancja na rok wydaje mi sie ze lepiej przyspiesza i jeszcze wymiana EGR koszt 180zl nowy jak ktos bedzie potrzebował pompiarza na podkarpa pisać pozdrawiam
:D

jawor

#70 Post autor: jawor »

Witam!

Mam taki problem z silnikiem ZA 2001 20 DTI po prostu czasami szarpie na wolnych obrotach mechanik mówi, że kończy się pompa, wyczytałem gdzieś że można wyczyścić nastawnik pompy, ale mechanik mówi,że to nic nie da wręcz może pogorszyć sprawę.

Co zrobić czekać aż stanie silnik czy można jakoś przeciw działać.

jawor

#71 Post autor: jawor »

Jeszcze taka ciekawosta komp. pokazuje spalanie na biegu jałowym 0,1 l/ średnie spalanie 5l/100 średnia prędkość 30km/h

ARISS

#72 Post autor: ARISS »

Witam.U mnie objawy sa podobne.Auto moze pojezdzic normalnie przez tydzien dwa a czasem jest ze nie da sie jechac.Auto przerywa a na wolnych obrotach gasnie.Dolewalem różnych specyfików do paliwa, wlewałem olej do ropy, czasami objawy sie nasilały kiedy indziej znikały.Co dalej :wywaliłem zawór egr wstawilem zaslepke i modulator, nic nie dalo, co to moze byc? Aha za pierwszym razem jak zaczeło mi się to dziać to wyskoczył błąd czujnika wału korbowego, mechanik mi go skasował i potem już z błedem był spokój ale objawy wróciły.Co to może być.Czy to czujnik wału, czy pompa odrazu , czy może coś innego.Dzieki za wskazówki

muchomor

#73 Post autor: muchomor »

Witam. Mam podobny problem jak jerzyjez jednak u mnie szarpie co jakiś czs przy stałej prędkości powyżej 100 , chociaż czasem i poniżej też potrafi. Czujnik położenia wału wymieniony i filtr paliwa . Sterownik w pompie robiony bo wcześniej nie dało się wcale jeździć. Raz szarpie a raz nie. Nie pokazuje żadnych błędów nawet nieaktywnych. Zawór egr również sprawdzony. Proszę poradę . Pzdr.

ARISS

#74 Post autor: ARISS »

Oj żebyśmy pomp pozałatwianych nie mieli.Z tego co wyczytałem kolego Muchomor to u Ciebie może to być jakiś elektrozawór.Postudiuj posty związane z pompą i szarpaniem to znajdziesz.Ja zamówiłem czujnik i wymienie, ale czuje że to nie to, dla świętego spokoju trzeba jednak sprawdzić, walczyć,nie poddawać się.Napisz jak coś znajdziesz.

muchomor

#75 Post autor: muchomor »

Witam. zalecają wymianę czujnika obrotów pompy . Koszt zakupu na allegro ponad 1000 zł. Obawiam się ,że może nie pomóc. Proszę o poradę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”