[A] - MarcinFKP - Zafira OPC arden blau 2.0 turbo

Moderatorzy: Tunio999, Tazz

Wiadomość
Autor
marcinFKP

#46 Post autor: marcinFKP »

Tomasonki wrzucone:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#47 Post autor: Bodek »

Coś "bidny" ten temat, ale za to autko fajne i w ślicznym kolorze OPC

:piwo:

Jakiś opis by się przydał ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

marcinFKP

#48 Post autor: marcinFKP »

Opis? Wszystko na razie po za opisanymi zmianami seria. A pojawił się blow off HKS SSQV i oliwa motul 6100 10W40. Na razie chyba tyle. Może dziś wrzuce fotki w większym rozmiarze

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#49 Post autor: GOTI »

Felgi świetnie sie prezentują :ok:
Obrazek

Awatar użytkownika
lech31
Zafiromaniak
Posty: 658
Rejestracja: 12 sie 2012, 19:44
Imię: Lech
Lokalizacja: Usarzów TOP
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#50 Post autor: lech31 »

Marcin Twoja Zośka prezentuje się super. Mam nadzieję, że obejrzę ją na żywo bo mieszkamy w tym samym powiecie. A może mini spot. :lol:

marcinFKP

#51 Post autor: marcinFKP »

lech31 pisze:Marcin Twoja Zośka prezentuje się super. Mam nadzieję, że obejrzę ją na żywo bo mieszkamy w tym samym powiecie. A może mini spot. :lol:
Chętnie :D

pitER

#52 Post autor: pitER »

Autko ładniutkie i chęci widać!
Powodzenia :ok:

A kolega Bodek o opisie w temacie posta pisał; daj rok jeszcze i koniki;
i poukładaj zgodnie z systematyką ;)
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=13192

...chyba - bo sam jestem jeszcze świeższy :lol:

marcinFKP

#53 Post autor: marcinFKP »

W czwartek wycięto oba katy teraz jest 2,5 cala. Czekam na zrobienie tego do końca. Druga rzecz, dolewalo się oliwki, silnik był mokry. Bez katow zaczął bezczelnie sadzić baki z komina. Do wymiany był rozrząd wiec od razu chce zrobić porządek z oliwka. Prace trwają. Ustalono ze pierścienie są ok. Głowica zdjęta, jutro ma być po planowaniu, dotacje zaworów i nowe uszczelniacze i uszczelki. Cała góra ma być sprawdzona kompleksowo żeby było git. Turbo jest ok. Teraz pytanie. Oliwka jest świetna wiec chce zrobić na niej kilka km żeby wypłukać syf. Jaka oliwę zalać potem? Co radzicie jeszcze wymienić/sprawdzić przy takich zabiegach? Oliwa jest teraz moduł 10w40. Jaki po wypłukaniu. Pierścienie sprawdzone tzw próba olejowa. Do tego wiadomo ze nowe uszczelki wszystkie.

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#54 Post autor: Wojti »

Hm ja poczytałem różne opinie i teraz wlałem ten
Olej Millers Oils EE LONGLIFE C3 5W30 5L przed+ płukanka
Podobno lepszy od motula okaże się w praniu na razie bardzo ładny i czysty kolor :lol:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Leny v40

#55 Post autor: Leny v40 »

Ja zalałem mobila 5w50 po dotarciu silnika po remoncie .... nie ubywa i kolor jest czysty ... na forum cupe astra goście w podłubanych Let-tach maja zalane takie oleje .... volvo poprzednie też śmigało na mobilu ze 160ps na 260... i było super :lol:

marcinFKP

#56 Post autor: marcinFKP »

Jutro ma być złożone i odpał. Na razie pojeżdże na tej oliwce co mam i potem zmienie na pełny syntetic, Leny jak możesz napisz na priv koszt stag 1 i 2

Leny v40

#57 Post autor: Leny v40 »

marcinFKP, pw poszło ... a tu ciekawa rozpiska ze strony UK http://translate.google.pl/translate?hl ... 6bih%3D651

marcinFKP

#58 Post autor: marcinFKP »

A więc głowa zrobiona. Wymienione uszczelniacze, dotarte zawory, głowica splanowana lekko, bo nie było więcej potrzeba. Ogólnie głowica jest jak nowa. Wszystkie uszczelki nowe. Wszystko wylizane jak trzeba. Zosia odpaliła prawie od razu. Nowy rozrząd razem zpompą. Koszt części 650zł, w tym planowanie głowicy. Robocizna na pw dla zainteresowanych. Ogólnie autko fajniej reaguje na gaz, choć lekko po przegazowaniu do odcinku puści siwka, ale to dosłownie mgiełka, może jeszcze wydmuchuje stary, bo jest tego coraz mniej. Po przejechaniu kilku km będzie wiadomo, i jak się przjedzie z 500km to zmiana oliwy. A pomalowałem jeszcze zaciski. Nie na czerwono. W wolnej chwili podrzuce kilka fotek bo coś tam się uzbierało.

Awatar użytkownika
lawless
Zafiromaniak
Posty: 1167
Rejestracja: 08 lis 2013, 23:32
Imię: Adam
Lokalizacja: PCH
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z1.8XER
Gender:
Kontakt:

#59 Post autor: lawless »

Marcin teraz niechaj śmiga :piwo:
Myśl samodzielnie!

Leny v40

#60 Post autor: Leny v40 »

marcinFKP, no super dobrze że tylko tyle miałeś lub aż tyle :D .... po zmianie oliwy jakiś filmik daj jak bez katów śmiga :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”